Blog

TAVANDAN SU DAMLIYOR

Tavandan su sızıntısı geliyor diyerek tesisatçı arayan pek çok kişi bulunmaktadır. Üst kattan damlayan suyun, komşumdan su akıyor, tavan kabarıyor diyerek usta çağıranlara sıkça rastlamaktayız

MUTFAKTAN ALT KOMŞUYA SU DAMLIYOR

Mutfaktan alt kata su damlıyor ise Ankara su kaçak tespiti konusunda uzman bir firmadan profesyonel destek alınmasında yarar vardır. Mutfak tesisatının komple elden geçirilmesi ve su damlama sorununun kaynağı tespit edilmelidir.

KİMYASALLI PETEK TEMİZLİĞİ ZARARLI MI ?

Petek temizliği son yıllarda hızla yaygınlaşan bir hizmettir. Kombi ile ısınmayı tercih edenler ısınma sorunları yaşadıklarında peteklerinin kirlendiğini öğrenebiliyor. Ancak petek temizliği zararlı mı diye bazı tereddütler yaşayabiliyorlar. Petek temizliği zararlı bir işlem olmayıp, daha iyi ısınmanıza yardımcı olan, doğalgaz tasarrufu yapmanızı sağlayan, kombinin ömrünü uzatan bir işlemdir. Bu nedenle petekleriniz ısınmıyorsa, evinizi ısıtmakta zorluk çekiyorsanız hiç tereddüt etmeden peteklerinizi temizletebilirsiniz.

CİHAZLA KIRMADAN SU SIZINTISI TESPİTİ ANKARA

Ev ve işyeri tesisatında meydana gelebilecek su sızıntılarında yeni teknolojik cihazlarla hizmet alabileceğimiz firmamız garantili hizmet koşulları sunmaktadır. Cihazla su sızıntısı tespiti Ankara firmamız yılların tecrübesi ve son sistem teknolojik yöntemlerle su sızıntılarını tespit etmektedir.

GÖRÜNTÜLÜ ALETLE SU KAÇAĞI TESPİTİ

Su kaçağı herkesin karşılaşabileceği tesisat sorunları arasında yer alır. Bunun önlenmesi oldukça zor olsa da görüntülü su kaçak tespiti yapılarak sorununuz en kolay şekilde çözümlenebilir.

DEDEKTÖRLE KIRMADAN SU ARIZA TESPİTİ ANKARA

Su tesisatında meydana gelen sızıntı, kaçak gibi su arızasının tespit edilmesi için dedektörle su arızası giderme Ankara servisimizden profesyonel yardım olabilirsiniz.

MUTFAK TEZGAHI LAVABOSU DÜŞTÜ

Zamanla sık kullanım ve özellikle bulaşık yıkarken kullanılan aşırı kimyasal ve deterjanlar sebebi ile tutkal kısmından koparak düşen mutfak lavabo tezgahı evye kısmı sorunu ile karşılaşmaktayız.

EVDE PETEK TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR ?

Eğer yaşadığınız yer bir kent yada şehir değil ise ve profesyonel petek temizleme firmaları yok ise ısınmayan peteklerinizi kendi yönteminiz ile evde temizleye bilirsiniz. Bu temizleme yöntemi makine ve kimyasal ile yapılan petek temizleme yöntemi kadaretkili olamaya bilir ancak zor durumlar da hiç yoktan daha iyidir.

SU TESİSAT ARIZA TESPİTİ ANKARA

SU TESİSAT ARIZASI Su tesisat borularında ve kullanılan armatür ve malzemeler de zamanla sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu sorunların en temeli ve bizi asıl ilgilendireni ise su tesisat borusunda oluşan patlak ve bu sebeple meydana gelen su kaçağı sorunu. Su arızaları birçok diğer sektörlerde oluşan arızaların tamiri ve tespiti gibi artık teknolojik cihazlar kullanılarak tespit ve tamir edilmektedir. Mesela duvar içinde ki tesisatın patlaması sonucu alt katınıza akan suyun tespiti için her yeri kırmanız gerekmeyecek. CİHAZLA SU ARIZA TESPİTİ Su tesisat borularında oluşan ve duvarların altında olduğu için göremediğimiz su tesisat arızalarını ancak alt kat komşunuzun tavandan su damlıyor şeklinde şikâyet ile kapınıza gelmesi ile anlaya bilirsiniz. Alt kat komşunuz size Tuvaletten su damlıyor, banyodan su damlıyor, mutfak tavanından su damlıyor ya da koridordan odalardan su damlıyor şikâyeti

KANALİZASYON LOGAR ÇUKUR KAPAĞI YER TESPİTİ

Logar hatları aynı pis su boruları üzerinde toplanarak bina çıkışlarında bahçe içerisinde bulunan Logar Kanalizasyon Çukurlarına dökülerek buradan da Aski şehir kanalizasyon hattına bağlanırlar. Genellikle bina çıkışlarında ya da müstakil evin bahçesinde bulunan logar kapağının üst kısımları toprak ile doldurularak saklanmaktadır.

MAKİNE İLE KANALİZASYON TIKANIKLIĞI AÇAN FİRMA

İşinde tecrübeli ve güler yüzlü personeli ile tıkalı bölgeyi açıyoruz. Tıkanmış kanal borusu sizleri rahatsız etmeye mi başladı? O zaman doğru firmayı bulmak ve tecrübeli personelden yardım almak mı istiyorsunuz? İşte tam aradığınız firma. Ankarada Murat Tesisat

SU TESİSAT USTASI

Su tesisat ve musluklarında oluşan arızaların tamiri için çoğu zaman profesyonel su tesisatçısına ihtiyaç duyulmaktadır. Su tesisat ustaları, tesisat arızalarını gerekli malzeme ve ekipmana ve gerekli tecrübeye sahip olduğundan daha kolay ve ileride sorun yaşamayacağınız şekilde tamir ederler. Su tesisat arızalarında genel de müşteri kaynaklı sorunlarla da karışalaşmaktayız.

SU TESİSAT TAMİRİ ANKARA

Su tesisat arızası herkesin beklemediği sorunlar arasındadır. Su tesisatı borulardan, musluk ve bataryalardan, vana gibi alanlardan meydana gelen bir sistemdir. Su tesisat arızası tamiri Ankara servisimiz her türlü tesisat arızasında sizlere yardımcı olmaktadır.

PATLAK BORU TAMİRİ ANKARA

Su borusunun patlaması nedeniyle zor durumda kalabilirsiniz. Patlak su borusu tamiri nasıl yapılır, bu konuda teknolojik yöntemleri kullanan bir tesisatçıdan yardım almalısınız.

SU BORUSU DELİNDİ NASIL TAMİR EDİLİR ?

Tesisatı kullanmak zorunda olduğumuz yaşam alanlarında her zaman su borusu kazası ile karşılaşabiliriz. Bu sorun bazen hata sonucunda, bazen de herhangi bir tamirat sırasında başımıza gelebilir.

SU KAÇAĞI TESPİTİ NASIL YAPILIR ?

Termal Kameralar her alanda kullanıldığı gibi su tesisatlarında ki arıza tespiti içinde kullanılmaktadır. Isıya duyarlı görüntüleme yaparak duvar, fayans, sıva arkasından geçen tesisat borularında oluşan su boru patlaklarının yerini kolayca göstermektedir.

İLAÇLI SİSTEM RADYATÖR TEMİZLİĞİ PURSAKLAR

Kalorifer tesisatı ile ısınanlar belli zamanlarda ilaçlı petek tesisat temizliği hizmeti almalıdır. Pursaklar ilaçlı petek tesisat temizliği hizmeti veren servisimiz peteklerinizi güncel yöntemlerle temizlemektedir. Petekleriniz suyun etkisiyle zamanla ısıyı yansıtmakta zorlanır. Pas ve kireçlenme peteklerinizi olumsuz etkiler. Peteklerin içinde meydana gelen tıkanıklıklar sıcak suyun devir daimini zorlaştırır. Suyun içindeki çamur tortuları, balçık ve başka atık maddelerde peteklerin alt kısmında birikmeye başlar. Altı ısınmayan petek sorunu bu yüzden yaşanır. Peteklerin altında biriken atıklar sıcak suyun dolaşımına engel olur. Bu yüzden düzenli aralıklarla peteklerinizi temizletmelisiniz.

MUSLUK SU SIZDIRIYOR DAMLATIYOR

Musluk ve bataryalar bazı zamanlar da arıza sebebi ile su damlata bilirler. Bu damlama ya da sızıntıya su kaçağı da denilebilir. Muslukar bağlantı noktalarından yani duvara bağlandığı yerlerden su sızıntısı yapıyor ise bu kullanıcı tarafından fark edimez ve musluk aynasının arka kısımından fayansların arasına sızan su alt kat komşunun tavanına sızar ve tavanda su damlamasına sebebp olabilir. Bu tip kaçaklar musluk montajı esnasında ya keten ve sızdırmazlık malzemelrinin yeterli miktarda kullanılmamasından kaynaklarnır, yada musluğu fazla sıkma sonucu uzatma apratının çatlaması sonucu su sızıntısına sebep olur.