Blog

KİMYASALLI PETEK TEMİZLİĞİ ZARARLI MI ?

Petek temizliği son yıllarda hızla yaygınlaşan bir hizmettir. Kombi ile ısınmayı tercih edenler ısınma sorunları yaşadıklarında peteklerinin kirlendiğini öğrenebiliyor. Ancak petek temizliği zararlı mı diye bazı tereddütler yaşayabiliyorlar. Petek temizliği zararlı bir işlem olmayıp, daha iyi ısınmanıza yardımcı olan, doğalgaz tasarrufu yapmanızı sağlayan, kombinin ömrünü uzatan bir işlemdir. Bu nedenle petekleriniz ısınmıyorsa, evinizi ısıtmakta zorluk çekiyorsanız hiç tereddüt etmeden peteklerinizi temizletebilirsiniz.

CİHAZLA KIRMADAN SU SIZINTISI TESPİTİ ANKARA

Ev ve işyeri tesisatında meydana gelebilecek su sızıntılarında yeni teknolojik cihazlarla hizmet alabileceğimiz firmamız garantili hizmet koşulları sunmaktadır. Cihazla su sızıntısı tespiti Ankara firmamız yılların tecrübesi ve son sistem teknolojik yöntemlerle su sızıntılarını tespit etmektedir. Gerek tesisat borularındaki gerekse kalorifer tesisatındaki su kaçaklarını en uygun cihazlarla tespit eden firmamız tamirat işlerini de yapmaktadır. Bu hizmetlerimiz sırasında ekiplerimiz herhangi bir yere zarar vermeden çalışmalarını tamamlamaktadır.

GÖRÜNTÜLÜ ALETLE SU KAÇAĞI TESPİTİ

Su kaçağı herkesin karşılaşabileceği tesisat sorunları arasında yer alır. Bunun önlenmesi oldukça zor olsa da görüntülü su kaçak tespiti yapılarak sorununuz en kolay şekilde çözümlenebilir. Bu yöntem sayesinde evinizin kırılmasına gerek kalmaz. Su kaçağı tespitinde duvar kazma, fayans kırma gibi çalışmalar bu yöntemle birlikte tarih olmuştur. Ankara su tesisatçısı olan firmamız su kaçağı nedeniyle mağdur olan müşterilerimize görüntülü aletle su kaçak tespiti hizmetini sunmaktadır. Bu yöntemin uygulanmasını sağlayacak olan ustalarımızın deneyimi ve bilgisinin üst seviyede olduğunu da belirtelim. Su kaçağı olan bölgeyi herhangi bir yeri kırmadan hatasız ve noktasal olarak tespit edebilirler. Cihazları ve deneyimli ustaları bulunan firmamızdan 7/24 su kaçağı tespiti için destek alabilirsiniz.

DEDEKTÖRLE KIRMADAN SU ARIZA TESPİTİ ANKARA

Su tesisatında meydana gelen sızıntı, kaçak gibi su arızasının tespit edilmesi için dedektörle su arızası giderme Ankara servisimizden profesyonel yardım olabilirsiniz. Tesisat hattındaki borularda oluşan su arızasının dedektörle tespit edilmesi için bu alanda deneyimli ustalara ihtiyaç vardır. Sadece dedektörün kullanılması yeterli olmayabilir. Hizmet alacağınız firmanın dedektörle su arızası giderme konusunda uzmanlara sahip olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu sayede su arızasının giderilmesi kısa sürede ve sorunsuzca yapılacaktır.

MUTFAK TEZGAHI LAVABOSU DÜŞTÜ

Zamanla sık kullanım ve özellikle bulaşık yıkarken kullanılan aşırı kimyasal ve deterjanlar sebbi ile tutkal kısmından koparak düşen mutfak lavabo tezgahı evye kısmı sorunu ile karşılaşmaktayız. Bu gibi sorunlar da Murat Tesisat olarak eski lavabo tezgah evyelerini yeni metal gövdeli paslanmaz evyeler ile değiştiriyoruz. Kırılan Mutfak lavabo tezgahlarınızı sorun haline getirmeden Murat Tesisatı araya bilirisiniz. Mutfak bulaşıklarının yıkandığı çukur şeklindeki mermer yada çelik evyelerin yerinden kopması sorunların da Ankara genelinde çözüm getiriyoruz. Koparak yada kırılarak düşen tezgahlarınızı yenisi ile değiştiriyoruz. Mutfak tezgah taşlarında bulunan lavabo kızmının kırılması her ev de yaşanan sorunlardan biridir. Murat Tesisat Su tesisat onarımı yardımcı faliyeti olarak lavabo tezgah tamiri ile ilgili sorunlarınızı da üstlenmektedir.

EVDE PETEK TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR ?

Eğer yaşadığınız yer bir kent yada şehir değil ise ve profesyonel petek temizleme firmaları yok ise ısınmayan peteklerinizi kendi yönteminiz ile evde temizleye bilirsiniz. Bu temizleme yöntemi makine ve kimyasal ile yapılan petek temizleme yöntemi kadaretkili olamaya bilir ancak zor durumlar da hiç yoktan daha iyidir.

SU TESİSAT USTASI

Su tesisat ve musluklarında oluşan arızaların tamiri için çoğu zaman profesyonel su tesisatçısına ihtiyaç duyulmaktadır. Su tesisat ustaları, tesisat arızalarını gerekli malzeme ve ekipmana ve gerekli tecrübeye sahip olduğundan daha kolay ve ileride sorun yaşamayacağınız şekilde tamir ederler. Su tesisat arızalarında genel de müşteri kaynaklı sorunlarla da karışalaşmaktayız.

SU TESİSAT TAMİRİ ANKARA

Su tesisat arızası herkesin beklemediği sorunlar arasındadır. Su tesisatı borulardan, musluk ve bataryalardan, vana gibi alanlardan meydana gelen bir sistemdir. Su tesisat arızası tamiri Ankara servisimiz her türlü tesisat arızasında sizlere yardımcı olmaktadır. Su tesisatından kaynaklı evinizde sızıntı, damlama, nem gibi sorunlarla her zaman karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda su tesisatı arıza bulma ve tesisat arızası tamiri için bir tesisatçı çağırmanız gerekecek. Teknoloji ürünü cihazlarla tesisat arızası tespiti yapan, bunların tamiri içinde yeni yöntemleri kullanan firmamızdan her zaman tesisat tamir ustası çağırabilirsiniz. Ustalarımız etrafa zarar vermeden, kırmadan çalışarak sizlere yardımcı olacaktır.

SU BORUSU DELİNDİ NASIL TAMİR EDİLİR ?

Tesisatı kullanmak zorunda olduğumuz yaşam alanlarında her zaman su borusu kazası ile karşılaşabiliriz. Bu sorun bazen hata sonucunda, bazen de herhangi bir tamirat sırasında başımıza gelebilir. Bunun yanında herhangi bir şey olmadan ortaya çıkan patlak su borusu sorunu yaşanabilir. Su borusu delindi, nasıl tamir edilir diye araştırma yapanlar önce bazı önlemleri almalı, ardından cihazlı tesisatçı usta çağırmalıdır.

SU KAÇAĞI TESPİTİ NASIL YAPILIR ?

Termal Kameralar her alanda kullanıldığı gibi su tesisatlarında ki arıza tespiti içinde kullanılmaktadır. Isıya duyarlı görüntüleme yaparak duvar, fayans, sıva arkasından geçen tesisat borularında oluşan su boru patlaklarının yerini kolayca göstermektedir. Bu cihaz sayesin de boruların geçiş yerleri ve kaçağın oluştuğu nokta KIRMADAN TESPİT edilebilmektedir. Termal Kamera fiyatları oldukça pahalı olduğundan her tesisat ustası bu cihazı temin edmemektedir Ancak bu meslek dalını seçen firmalar bu cihazları edinerek profesyonel hizmet sunmaktadır. Ankara Termal Kameralı Su Kaçak Tespit firması olarak her türlü Bilgisayarlı cihazlar ile su kaçak tespiti yapabilmekteyiz. Murat Tesisat farkı ile her türlü su kaçak onarımı GARANTİLİ olarak yapılmaktadır.

İLAÇLI SİSTEM RADYATÖR TEMİZLİĞİ PURSAKLAR

Kalorifer tesisatı ile ısınanlar belli zamanlarda ilaçlı petek tesisat temizliği hizmeti almalıdır. Pursaklar ilaçlı petek tesisat temizliği hizmeti veren servisimiz peteklerinizi güncel yöntemlerle temizlemektedir. Petekleriniz suyun etkisiyle zamanla ısıyı yansıtmakta zorlanır. Pas ve kireçlenme peteklerinizi olumsuz etkiler. Peteklerin içinde meydana gelen tıkanıklıklar sıcak suyun devir daimini zorlaştırır. Suyun içindeki çamur tortuları, balçık ve başka atık maddelerde peteklerin alt kısmında birikmeye başlar. Altı ısınmayan petek sorunu bu yüzden yaşanır. Peteklerin altında biriken atıklar sıcak suyun dolaşımına engel olur. Bu yüzden düzenli aralıklarla peteklerinizi temizletmelisiniz.

MUSLUK SU SIZDIRIYOR DAMLATIYOR

Musluk ve bataryalar bazı zamanlar da arıza sebebi ile su damlata bilirler. Bu damlama ya da sızıntıya su kaçağı da denilebilir. Muslukar bağlantı noktalarından yani duvara bağlandığı yerlerden su sızıntısı yapıyor ise bu kullanıcı tarafından fark edimez ve musluk aynasının arka kısımından fayansların arasına sızan su alt kat komşunun tavanına sızar ve tavanda su damlamasına sebebp olabilir. Bu tip kaçaklar musluk montajı esnasında ya keten ve sızdırmazlık malzemelrinin yeterli miktarda kullanılmamasından kaynaklarnır, yada musluğu fazla sıkma sonucu uzatma apratının çatlaması sonucu su sızıntısına sebep olur.