PETEK TEMİZLEME

MAKİNELİ KALORİFER PETEK TEMİZLEME ANKARA

Ankara Kimyasallı Petek Temizleme

Doğalgazın ısınmada tasarruf sağlaması nedeniyle kombi ve kalorifer kullanımı her geçen gün artmaktadır. Sizlerde kombi ile ısınmayı tercih ettiyseniz, kalorifer tesisatınıza iyi bakmalısınız. Her sene kombi bakımı yaptırdığınız gibi 2 yılda bir petek temizliği yaptırmayı da ihmal etmemelisiniz. Yerden ısıtma sistemi kullanıyorsanız, çamurlaşma etkisinin bu sistemde daha hızlı olması nedeniyle her yıl temizlik yapılmasını sağlamalısınız. Ankara kimyasallı petek temizleme servisimiz sizlere bu konuda profesyonel destek verecektir.


Peteklerin Altı Neden Isınmıyor ?

Petek temizliği kombi ile sağlıklı bir şekilde ısınmanıza yardımcı bir işlemdir. Peteklerde zamanla biriken tortular, pas ve kireçlenme etkisi evinizin ısınmasında önemli bir engeldir. Bunlar belirli aralıklarla temizlenmediği zaman petekler ısınmıyor şeklinde ki şikayetleriniz artmaya başlar. Özellikle altı ısınmayan petekler zamanında yapılmamış petek temizleme yüzünden olmaktadır.. Çünkü peteklerin içinde dolanan suyun içindeki tortular zamanla peteklerin alt kısmında çamurlaşma, balçık etkisine neden oluyor. Özellikle yerden ısınma sisteminde çamurlaşma ve balçık sorunu daha fazla oluyor. Bu yüzden yerden ısıtma kalorifer sistemlerinin her yıl temizletilmesini öneriyoruz. Suyun kireçlenme etkisi de peteklerle birlikte tesisatın borularını ve vanalarını etkisi altına alıyor.
ANKARA PETEK TEMİZLEME


Ankara kimyasallı petek temizleme servisimiz peteklerinizi yerinde sökmeden temizliyor. Makine ile petek temizliği yaptırmak en sağlıklı yöntemdir. Evinizde ısınma sorunları yaşanıyorsa, önce peteklerinizi kontrol etmelisiniz. Petekler ısınmıyor ise kombinizi kontrol edebilirsiniz. Kombinin çalışmasında herhangi bir sorun yoksa petek vanalarını kontrol edebilirsiniz. Vanalar açık olduğu halde özellikle altı ısınmayan petekler varsa hemen firmamızla iletişime geçerek kimyasallı petek temizleme yapması için ustalarımızı çağırabilirsiniz. Pas ve kireçten tıkanan petek tesisatınız konforlu bir kış geçirmenize engel olacaktır. Petek tesisatında ki yoğun pislik Kombi Filtresini de tıkayarak suyun sistemde kolay Devir daim etmesini engelleyecektir. Bu durum devir daim pompasını da zorlayarak arıza yapmasına sebep olacaktır. Petekleri ihmal etmeden temizleterek kışa hazırlanmalısınız.Makineli Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

Makineli Petek temizliği sayesinde artık eviniz kirlenmeden ve hiç bir yer sökülmeden sadece banyodan yapılan işlem ile bütün petekler temizlenmektedir. 
Kombinin çalışmasında herhangi bir sorun olmamasına rağmen, evinizde ısınma sorunu yaşıyorsanız radyatörleri kontrol etmelisiniz. Elinizle dokunduğunuzda radyatör yeterince ısınmamışsa, radyatörlerin altı soğuk, üstü ılık gibiyse makineli radyatör temizleme hizmetinden yararlanmalısınız.

ANKARA PETEK TEMİZLEME


Radyatörlerin içinde sudaki tortulardan oluşan çamurlaşma, balçık etkisi yüzünden ısı verimi düşmektedir. Siz kombinizi yüksek ısıda yaksanız bile radyatörler yeterince ısınmaz. Boşu boşuna ısınmadan yüksek doğalgaz faturası ödemiş olursunuz. Radyatörleri kireçten, tortudan, çamurlaşma ve balçık etkisinden korumak için radyatör temizliğini belirli periyotlarla yaptırmalısınız.

Makineli radyatör temizleme için ustalarımız evinizde fazla zahmetli çalışmalar yapmaz. Radyatörleri sökmeden bütün işlemleri banyodan yaparlar. Makineyi banyodaki peteğe bağlayarak tüm odalardaki radyatörleri buradan temizlerler. Tesisata verilen petek temizleme kimyasalı ile peteklerin içinde oluşan kireç tabakaları çözünerek temizlenir. Tesisatta devir daim eden suyun içindeki atıklarda makinenin filtresi yardımıyla tesisat dışına çıkarılır.Doğalgaz Tesisat Temizliği

Ustalarımız tüm işlemleri bitirdikten sonra tesisatınıza koruyucu bir sıvı konur. Radyatör temizleme sonrasında konulan koruyucu sıvı tesisatın içinde kalır. Bu sıvı sayesinde temizleme kimyasalının sonraki etkilerinden korunmuş olursunuz. Asit içeren kimyasalın kombinin parçalarına zarar vermesi önlenir. Tesisata petek temizliği sonrası konulan bir litrelik koruma sıvısı kombi çalıştıktan sonra tesisatın her noktasına ulaşır. Böylece kalorifer tesisatınız yeni halindeki gibi olur. Bu koruyucu sıvının bazik özellikte olması nedeniyle tesisatınızda uzun süre kalsa da, herhangi bir sorun yaşanmaz. Tesisattaki metal aksamları kirecin olumsuz etkisinden korur. Ankara kimyasallı petek temizleme servisimiz bu koşullarda radyatör temizleme hizmeti vermektedir.

Peteklerin temizlenmesi gerektiğini anlamanız hiçte zor değildir. Altı ısınmayan petekler, az ısınmanıza rağmen doğalgaz faturası yüksek geldiyse, kombiniz randımanlı çalışsa bile evinizin yeteri kadar ısınmaması, kombide yetersiz devir daim hatası, aşırı ısınma, ısınma alevinin çabuk sönmesi gibi arızalar oluyorsa, kombiden uzak petekler yakın olanlara göre az ısınıyorsa petek temizliği yaptırmanızın zamanı gelmişte geçiyor bile. Bunu hiç ihmal etmemelisiniz. Doğalgaz ile ısınmanın keyfini sürmek istiyorsanız, evinizi her köşesi homojen şekilde ısınsın istiyorsanız kombi bakımını yaptırdığınız gibi peteklerinizi de her iki yılda bir temizletmelisiniz. Bulunduğunuz bölgede sular aşırı kireçli ise petek temizliğini her yıl yaptırmanızda fayda vardır.


Doğalgaz Peteklerinin Temizliği

Fazladan doğalgaz faturası ödemek istemeyenler, ısındığı kadar yakıt parası vermek isteyenler doğalgaz peteklerinin temizliğini ihmal etmemelidir. Altı ısınmayan petekler temizlendikten sonra verdiği ısı kalitesi artacaktır. Kombiyi ayarladığınız ısıda evinizi ısıtma şansınız olacak. Pas ve kireçten tıkanan petek tesisatınız için Ankara kimyasallı petek temizleme firmamızdan usta desteği alabilirsiniz. Doğalgaz peteklerinin temizliği sırasında kimyasal temizleme hizmeti veriyoruz. Petekleri yerinden sökmeye gerek kalmadan temizliyoruz. Makine ile kimyasallı petek temizliği yapıyoruz.

KALORİFER TEMİZLİĞİ ANKARA


Doğalgaz petekleri kombinin ısıttığı suyun evin içinde dolaşımını sağlayarak ısınmanızı kolaylaştırır. Kış geldiğinde ısınma sorunları yaşamamak için kombi ve petek bakımına önem vermelisiniz. Pas ve kireçten tıkanan petek tesisatınız için makine ile petek temizliği yapan firmamızın sunduğu olanaklardan yararlanmanızı öneririz. Kireçten, pastan etkilenen peteklerde ısı performansı düşük olur. Dolayısıyla hem fazladan doğalgaz faturası ödemiş olursunuz, hem de ısınmada paranızın karşılığını alamazsınız. Peteklerin ısı performansını arttırmak için zamanında petekleri temizletmelisiniz. Evinizde kışı hissetmeden sıcak bir ortam oluşturun. Petek temizliği yaptırın, gereksiz masraflar yapmayın.

Kombi Petek Temizliği

Peteklere dokunduğunuz zaman altı ısınmayan petekler ile karşılaşıyorsanız, petek temizliği yaptırmayı ihmal ettiğinizi söyleyebiliriz.Ayrıca kombiden uzak kalan petekler daha az ısınıyorsa bu da peteklerin temizlemeye ihtiyacı olduğunu gösterir. Kalorifer tesisatı içinde bildiğiniz gibi su dolaşır. Kombi ayarladığınız derecede suyu ısıtır.

Peteklerin ısıyı iletme kalitesi içlerinin temiz olmasıyla alakalıdır. Pas ve kireçten tıkanan petek tesisatınız varsa peteklerin içinde çamurlaşma ve balçık oluştuysa peteklerin ısı iletme performansı düşer. Bu da ısınma problemleri yaşamanıza, yüksek miktarda doğalgaz faturası ödemenize neden olur. Bununla da kalmaz, kombi arızalarına yol açar. Çünkü kombi peteklerin ısınması için sürekli aralıksız çalışır. Bu çalışma kombiniz için oldukça yorucu olur. Kombi eşanjörü, vanaları da kireçlenmeden olumsuz etkilenebilir.Kimyasallı Tesisat Temizliği

Bu etkilere maruz kalmak istemiyorsanız, 2 yılda bir düzenli olarak kombi petek temizliği yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Ankara kimyasallı petek temizleme firması olarak tüm müşterilerimize makine ile petek temizliği hizmeti veriyoruz. Peteklerinizi kimyasallı temizleme yöntemiyle ilk günkü gibi temizliyoruz. Petek temizliğinin ardından tesisatınızı koruyucu sıvı ile korumaya alıyoruz.
Zamanında petek temizliği yapılmazsa petekler ısınmıyor, diye yakınmaya başlayabilirsiniz. Kış ortasında hem evinizdeki sıcak ortam kesintiye uğrar, hem de petek temizliğini kışın yaptırmak zorunda kalırsınız.

Makine ile petek temizliği sırasında radyatör ve petekler, kollektör vanaları, petek vanaları, kombi eşanjöründe pas temizliği, kalorifer tesisatı boruları, kombi devir daim pompası, pislik tutan filtre temizliği yapılır. Bu temizlik petekler yerinden sökülmeden zahmetsizce yapılır. Banyodaki peteğe bağlanan petek temizleme makinesi ile kimyasallı temizleme hizmeti verilir. Pas ve kireçten tıkanan petek tesisatınız en iyi koşullarda temizlenir.

Ankara kimyasallı petek temizliği yapan bir tesisatçıya ihtiyacınız olursa, hemen firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Hem kombi bakımı, hem de makine ile petek temizliği hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. İşinin ehli ustalarımızla kısa sürede peteklerinizi temizler, kışın ısınma sorunu yaşamamanız için yardımcı oluruz. Pas ve kireçten tıkanan petek tesisatınız için en iyi koşullarda petek temizleme hizmeti veriyoruz.


Petek Dış Gözenek ve Izgara Temizlik

Peteklerin iç temizliği gibi ızgara aralarının temizliği de önemlidir. Petek ızgara arasından geçen hava akışının randımanlı olması peteğin odaya sağlayacağı ısıyı da artırır. Petek gözenekleri buharlı makineler ve hava tabancaları ile temizlenir. Hem hijyenik bir hava akışı sağlar hem de ısınmayı artırır. Peteklerin gözeneklerinde ki tozun temizlenmesi havanın temiz olmasını sağlayacağı gibi duvar ve perdelerde ki islenme ve kararmayı da önlemektedir.

Petek ızgaraları petek ya da kalorifer yerinden sökülmeden duvar da asılı şekil de temizlene bilmektedir. Kalorifer ızgara toz temizliği için kombi suyu boşaltılmasına ya da kombinin kapalı kalmasına da gerek yoktur. Petek gözenekleri tazyikli buhar makinesi ile yerinde temizlenmektedir.

Hizmetlerimiz, ; Petek temizliği, makineli kalorifer temizliği, Kimyasallı petek temizliği, ilaçlı petek temizliği, doğalgaz temizliği, makineli petek temizliği, petek yıkama, ısınmayan petek sorunu, petekler ısınmıyor, doğalgaz faturası, yüksek fatura, peteklerin altı ısınmıyor, petek ters bağlantı, petek bakımı, kombi bakımı, tıkalı petek açma, petek siyash su, ilaçlı su, 

MAKİNELİ PETEK TEMİZLİĞİ ANKARA

İlçe Servisleri :

Keçiören Petek Temizleme, Yenimahalle Petek Temizleme, Pursaklar Petek TemizlemeMamak Petek Temizleme, Çankaya Petek Temizleme, Gölbaşı Petek Temizleme, Çayyolu Petek Temizleme, Ümitköy Petek Temizleme, Etimesgut Petek Temizleme, Sincan Petek Temizleme, Eryaman Petek Temizleme, Batıkent Petek Temizleme

Kimyasallı Petek Temizleme Ankara

USTAYA SOR


 • Commenter Uğur pilavcı 19 Haziran 2019

  Uzun zamandir kullandigim petekler paslanmis kurum bağlanmış murat usta kimyasal maddeyle temizledikten sonra daha cok isinma sagladik ve kombimiz daha az devreye girerek yakit tasarrufunda bulundu. Bu islem maliyetli degil murat tesisat bu konuda uzman kesinlikle tavsiye ederim.

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 19 Haziran 2019

  Uğur bey bizi tercih ettiğiniz için ve bu güzel yorum için çok teşekkür ederiz.

 • Commenter Bekir ergül 27 Ekim 2018

  Merhaba ısınma ile ilgili sıkıntı yaşıyorum evde 7 adet petek var hepsinin havasını aldım ve yazın bütün petek sütünü boşal tip suyu tekrar verdim ama su an radyatör ler tam ısın mi yor

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 27 Ekim 2018

  Bekir bey, Arayın detaylı konuşalım,

 • Commenter Ersin 15 Ekim 2018

  Petek temizliğini ne ile yapıyorsunuz. Fiyatı ne kadar

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 15 Ekim 2018

  Merhaba ersin bey, Petek temizliğini makine ve kimyasal ile tek noktadan yapıyoruz. Makineyi banyoda ki peteğin gidiş ve dönüş hattına bağlayarak diğer odalar da ki petekleri ve tesisatın iç kısımlarını sökmeden yerinde temizliyoruz. Fiyat petek sayısına göre belirleniyor.

 • Commenter Sultan Hoca 05 Mayıs 2018

  Merhaba, yazın kombi peteklerini kapattıgımız da peteklerin suyunu bolaşaltmalımıyız. Zararı olurmu.

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 05 Mayıs 2018

  Sultan hanım, peteklerin suyunun boşaltılmasından kastınız, peteklerin içerisinde hiç su kalmaması ise bu oksitlenme ve paslanma yapacağı için zararlıdır. Ancak kastınız temizlenmesi ise, bunu da peteklerin suyunu boşaltarak yapamazsınız. Ancak Petek temizleme makinesi ve kimyasalı ile yapılabilir. Her 2 yılda bir peteklerin temizletilmesi hem sistemi pas ve kireçten koruyacak, hemde doğalgaz tasarrufunuz olacaktır. Ankara Petek Temizleme