Servis Bölgeleri

PETEK TEMİZLEME ÇAYYOLUÇayyolu Kimyasal ile Petek Temizleme

Kalorifer ile ısınmanın rahatlığını yaşamak isteyenler giderek artmaktadır. Evde her odanın eşit seviyede ısınması konforlu bir kış geçirmenin önemli bir adımıdır. Bunu sağlamak için kombi ve petek bakımına önem vermeliyiz.


Belirli aralıklarla petek temizliği yaptırarak kışa hazırlanmalıyız. Kalorifer tesisatı ile ısınmanın en önemli unsuru peteklerdir. Kombi ne kadar sağlıklı çalışsa da, peteklerde sıcak suyun dolaşımına engel olan kireçlenme ve pas etkisi olursa ısınma sorunu yaşarsınız. Çayyolu petek temizleme servisimizden bu konuda her bilgiyi öğrenebilir, petek temizleme için hemen randevunuzu da alabilirsiniz.
Kombi içinde bulunan su devir daimi yapan pompa tesisatın tıkanması sonucu sıcak suyu her peteğe eşit şekilde ulaştıramaz. Kireçlenme hem pompanın verimli bir şekilde çalışmasına mani olur, hem de pompa arızasına sebep olabilir. Bu yüzden kalorifer ile ısınanlar her 2 yılda bir peteklerini temizletmelidir. Bunu yaptırmadığınız zaman ısınmayan petek sorunuyla baş başa kalabilirsiniz. Kombiyi ne kadar yüksek ısıda çalıştırsanız bile peteklerin altı ısınmıyor diye yakınmaya başlarsınız. Bu şekilde daha fazla doğalgaz faturası öder, ama yeterince ısınamazsınız.

Kimyasallı Petek Temizliği Nasıl Yapılmalı ?

Petek temizliği sırasında çeşitli yöntemleri kullanan firmalar olabilir. Çayyolu kimyasallı petek temizleme servisi olarak firmamız petekleri yerinden sökmeden makine ve kimyasallı yöntemle temizlemektedir. Bu işlem sırasında kullandığımız petek temizleme kimyasalı özel olarak üretilmektedir. Peteklerinize aynı zamanda kalorifer tesisatınıza zarar vermeden pas ve kireçlenme gibi etkileri temizler. Isınmanıza engel olan kireç kalıntılarını tesisatın içinden söker atar. Kireçlenmenin, pas ve çamur kalıntılarının sadece peteklerinizi etkilediğini düşünmeyin. Peteklerle birlikte vanaları, su devir daimi yapan pompayı, tesisat borularını da etkileyen kireç tabakalarının tamamını çözen bir kimyasal kullanıyoruz.

Petek Temizliği Faydaları Nelerdir ?

Isınmayan petek problemi bulunan müşterilerimize kimyasalla petek temizleme hizmeti vermekteyiz. Bu konuda deneyimli olan ustalarımız sadece banyodaki petek sistemine bağladıkları özel petek temizleme makinesi ile kimyasallı temizlik yapmaktadır. Kışa en iyi şekilde hazırlanmak isteyenler firmamızla iletişime geçerek bu yöntemle petek temizleme hizmeti alabilir. Evinizi kirletmeden banyodan tüm peteklerinizi, kalorifer tesisatınızı kireçten, pastan ve çamurdan temizleyelim. Bunlar ısınma sorununuzu çözer, evinizdeki ısınma kalitesini arttırır.

Makine İle Doğalgaz Radyatörlerinin Temizlenmesi

Petek temizliği sırasında sadece kimyasal kullanılması randımanlı bir petek temizliği yapılmasını sağlamaz. Petek temizleme kimyasalı bütün tesisattaki kireci, pası söker atar. Ancak kalorifer tesisatında, peteklerin içinde biriken çamur kalıntılarını ve tortuları temizlemek için petek temizleme makinesi kullanılması gerekir. Çayyolu makine ile doğalgaz temizleme servisi olan firmamız makine ile kimyasallı petek temizleme hizmeti vermektedir. Tesisatın tıkanması gibi ciddi sonuçları olan kireçlenmeye karşı peteklerinizi ve kalorifer tesisatınızı korumaya alırız. Bu işlemden sonra hem doğalgaz giderleriniz düşer, hem de daha verimli bir ısınma sağlanır. Aynı doğalgaz miktarıyla daha iyi ısınmaya başlarsınız.

ANKARA PETEK TEMİZLEME

Kimyasallı Petek Temizleme Çayyolu


USTAYA SOR