KANAL GÖRÜNTÜLEME

KAMERALI KANAL GÖRÜNTÜLEME

Ankara Kameralı Kanalizasyon Görüntüleme


Kablolu kamera sistemleri ile 25 mt ye kadar boru hattında kırmadan gözlem yapılabilmektedir. Gider boru hatlarının açık olan ağızlarından içeri doğru kamera kafası ile görüntüleme yaparak ilerlemektedir.Kanalizasyon boru görüntüleme işlemleri tıkalı olan gider Borusunun neden tıkandığı, pimaş boru hattında her hangi bir kırılma yada ezilme olup olmadı, pimaş borularında ters eğim sebebi ile su ve pislik birikmesinin sebeplerini görüntülü olarak Ankara Kanal Görüntüleme Kamerası ile görebilmekteyiz.

Kanal içini görüntüleyerek, kanal açma işlemlerinde de yapılan müdehaleler daha profesyonel ve açılan yerin görüntülenmesi sayesinde bilerek ve görerek işlem yapılmaktadır.

 

Ankara Kayıp Logar Kapağı Bulma

 
Ankara geneli ilçelerinde hizmet veren Kanal Görüntüleme servisimiz, Kanal görüntüleme ve yer tespit dedektörü sayesinde kayıp kanalizasyon çukurlarının yerini, logar kapaklarını kolayca kırmadan ve hiç bir yeri kazmadan tespit edebilmekteyiz. Çeşitli sebeplerden dolayı kayıp olan logar kapaklarını bulmak için ve yer tespiti yaptırmak için Ankara Su Tesisatçısı Kanal Arama Servisimizi arayarak hizmet isteye bilirsiniz.
 

LOGAR BORUSU ÇÖKME

Kanalizasyon logar boru hatları toprak çökmesi yad temelin oturması sebebi ile ezilir yada pimaş çatlayarak kırılır. Bu durum bina yapısı içerisin de yaşanır ise su kaçağı sorunu ve tıkanmaya sebep olur. Eğer bina yapısı dışın da bahçe içerisinde meydana gelirse ağaç ve bitki kökleri logar borusunun içerisine girerek tıkanmaya sebep olurlar. Murat Tesisat Ankara genelin de sunmuş olduğu Kanalizasyon borusu görüntüleme hizmeti vererek bu gibi sorunları teknolojik aletler ile çözmetedir. 

Genelde restore edilen bahçeler yada binaları kimsa boştan yere kazmak yada kırmak istemez . Bu sebeple kanalizason görüntüleyen kamera ve yer altı tarama dedektörü ile su tesisat ve pimaş üzerindeki çatlak, kırık ve tıkanmalar kamera ile tespit edilerek fazladan yer kırılmasına da gerek kalmıyot.


PİMAŞ BORU FARE KEMİRMESİ

 
Lağam fareleri logar ve kanalizasyon boruları için de kendilerine yuva yapıp üreye bilecelkleri bir yer ararlar. En uygun yerler ise rutubetli yumuşak toprak ve gizli bölmelerdir. Buna en uygun yerler ise kapağın da delikleri kapatılmış yada toprakla üzeri örtüldüğü için hava alamayan logar çukurlardırı. Bazen de zemin katta kullanılmayan dairelerin altında temelde bulunan yumuşak topraklara yuva yaparlar. Bu sebeple de Sı Sık Tıkalı Gider Açma sorunu yaşarsınz. Binanızı pis su basar. 

Bu canlılar su teisatın da bulunan pimaşları çok kolay kemirirler. Ve pimaştan dış kısma çıka bilirler. 

LOGAR ÇUKURU HAVALANDIRMASI

Genenel olarak bahçe de bulunan logar çukurlarının kapağın da bulunan delikler  pis koku yada fare böcekgeleceği endişesi ile toprakla kapatılırlar. Bu uygulama son derece yanlıştır. Halbuki fare ve kemirkgenlerin en sevdiği ortam hava almayan gün ışığı girmeyen, nemli ve geniş oya bilecekleri ortamlardır. Bu sebeple eğer çukurların ağzında bulunanhavalandırma deliklerini kapatır iseniz bu noktaların bir fare yuvası olmasına da olanak sağlarsınız.
 

PİMAŞ BORUDA ÇÖKME

Pis su tesisatı olarak biline pimaş atık su borularu binanın oturması ve tamalin yerleşmesi denilen hareketlilik sebeb ile kırılma ve çökme oluışmaktadır. Bu çökme pimaş logar borularında tıkanmaya sebep olmaktadır. Tıkanan bu bölgenin tespiti için kanal görüntüleme kamerası ve dedektör yardımı ile yer tespiti yapmak sureti ile tamirat yapılmaktadır. 

Kanalizasyon borusu çökme, logar borusu çökme, pis su giderinde çökme sorunları adı ile bilinen sorunlar için Ankara Kanal Görüntüleme firmamız Murat Tesisatı araya bilirsiniz.

TIKALI KANAL BORUSU AÇMA 


Kayıp Kanal Bulma ve Kanal Görüntüleme Kamerası

USTAYA SOR