SU KAÇAĞI TESPİTİ

ANA ŞEBEKE SU BORUSU KAÇAK TESPİT CİHAZI

YANGIN HİDRANT HATTI SU KAÇAK TESPİTİ

 
Köy ve Kasabalar da ilçe ve il şebeke sularında muhtarlık ve belediye hizmet alanlarına ait su şebeke hatlarında oluşan su kaçaklarının yerini Akustik frekanslı dinleme cihazları ve özel yer altı tarama teknolojisi ile tespit edebilmekteyiz. 
Ana şebeke borularında oluşan ezilme, yarılma, kırılma ya da ağır vasıtaların toprağa uyguladığı basınç sonucu delinme den kaynaklı su kayıp ve kaçaklarını tespit etmek için kullandığımız yer altı tarama ve dinleme cihazları ile arazide kayıp olan su kaçaklarının yerini NOKTASAL olarak tespit etmekteyiz.
Murat Tesisat, Ankara merkezli çalışan ve Türkiye’nin her noktasına şebeke su kaçak tespiti konusunda hizmet sunan geniş hizmet ağına sahip bir kuruluştur.
Envanterinde bulunan Cihazlar ile Yangın hidrat hattı, Şehir şebeke hattı, Köy şebeke borusu, Havalimanı ve Deniz Limanlarında su tesisat şebeke hatlarında oluşan su kaçak arıza tespitlerini hızlı ve kolay bir şekilde yapmaktadır.

 

AKUSTİK YÜKSEK FİREKANSLI DİNLEME YÖNTEMİ
 
Bu yöntem su tesisatlarında oluşan 8 ve 10 bar basınç aralığında ki su tesisat boru patlaklarını kolayca tespit etmektedir. 1 ve 4 metre derinlikten geçen su boru tesisatı üzerinde oluşan en küçük su kaçak arızalarına ait sesleri kolayca duyarak arıza tespitini noktasal yapmaktadır.
 
TERMAL KAMERA İLE GÖRÜNTÜLÜ YÜZEY ISI TARAMA YÖNTEMİ
 
Bu yöntem su kaçağının yüzeye sağladığı ısı farklılıkları ile su kaçağının tespit edilmesini sağlar. Genellikle site ve geniş arazi alanına sahip havalimanı ve deniz limanları gibi alanların Merkezi ısıtma sistemlerinde oluşan hassas su kaçaklarını tespit edebilmektedir.
Yüksek görüntü derinliğine sahip bu cihazlar ile yerin derinliğinden gelen ve su kaçağı sebebi ile yüzeyde oluşan ısı farkını tespit edebilmektedir. Gözle görülemeyecek ve hissedilemeyecek ısı farklılıklarını tespit ederek Ana Şebeke Su Kaçak Arızalarını kolayca bulmaktadır.USTAYA SOR