Servis Bölgeleri

CİHAZLA PİS KOKU TESPİTİ ÇAYYOLU

CİHAZLA PİS KOKU TESPİTİ ÇAYYOLU


Banyo giderinden gelen kötü koku çeşitli sebeplerden kaynaklanabilir. Bunların arasında en önemlileri klozet kaynaklı olanlar, banyo yer süzgecinden, dış giderinden, banyo lavabosundan, çamaşır makinesi gider hortumundan ve banyo havalandırma boşluğundan dolayı oluşan banyo kokusu sayılabilir. Bu yüzden banyo kokusunun giderilmesi için öncelikle koku tespiti yapılması gerekir. Pis kokuların en büyük kaynakı tesisat borularında tıkanıklık sorunudur. Tuvalet tıkanıklığı Açma ve yahut Lavabo Borusu Tıkanıklığı Açma yöntemi ile pis kokulardan kurtulabilirisiniz.
Klozet nedeniyle oluşan banyo kokusu genellikle klozetin monte edilmesi sırasında tabanda kalan boşluktan kaynaklanır. Klozetin montajında kullanılan vidaları sıkmak banyo kokusu için çözüm olabilir. Ancak zeminde yamukluk varsa vidaları sıkmanıza rağmen sorun devam edebilir.  Bu durumda banyo kokusunu gidermek için zemindeki boşluk silikon ile kapatılmalıdır. Bunların dışında klozet içinde su birikmemesi de banyo kokusuna neden olabilir. Klozetin içinde her zaman su bulundurarak koku sorununu çözümleyebilirsiniz.
PİS KOKU TESPİTİ

Lavabodan Gelen Kötü Kokunun Sebebi 

Banyo kokusu lavabodan kaynaklanıyorsa, öncelikle lavabo sifonu ve pimaşın yerine oturup oturmadığını kontrol etmelisiniz. Arada boşluk varsa kokunun nedeni bu olabilir. Ayrıca lavabo sifonu çatlağı, lavaboya atılan atıklar ve lavabo tıkanıklığı banyo giderinden gelen kötü koku sebebi olabilir. Bu tür sorunlar için firmamızdan deneyimli bir usta çağırabilirsiniz. Ustamız Pis koku tespiti yaparak sorunun kaynağını belirleyecektir. Daha sonra lavabodan kaynaklı banyo kokusunu gidermek için gereken tamiratı yapacaktır.
Banyo giderinden kötü koku bazen çamaşır makinesi gider hortumundan gelebilir. Eğer bu bağlantı iyi yapılmamışsa, arada boşluk varsa kötü koku yapabilir. Bu yüzden kokuyu engellemek için gider borusuyla pimaş boru arasındaki boşluğu kapatmalısınız.

Tuvalet Giderlrinden Pis Kokular Geliyor

Banyo yer süzgecinden kaynaklanan kötü kokunun en önemli sebebi süzgecin içinde su bulunmamasıdır. Özellikle banyo zemini uzun süre yıkanmazsa yer süzgecindeki suda buharlaşmaya başlar. Süzgecin içine biraz su koyarsanız kötü kokuya engel olursunuz.     Böylece lağımdaki kötü koku sizi rahatsız etmez. Sorun bundan kaynaklanmıyorsa yer süzgecinin çevresindeki derz dolguyu kontrol etmelisiniz. Dolgunun aşınması da kötü kokunun banyonuzu etkilemesini sağlar. Derz dolgunun yeniden yapılması koku sorununu giderecektir.
KOKU TESPİTİ

Kanalizasyon Kokusu Eve Geliyor

Duş giderinden kaynaklanan kötü kotu genellikle süzgecin tıkanmasından dolayı oluşur. Banyo süzgecinde biriken kıllar, sabun artıkları temizlenirse kötü koku önlenir. Bunun dışında borularda olabilecek kırık ve çatlak gibi sorunlarda banyo giderinden gelen kötü koku sebebi olabilir. Bu durumda bir tesisatçıdan destek alarak bağlantı borularını yeniletmelisiniz.

Evde ki Lağam Koususnun Sebebi Nedir ?

Banyodaki havalandırma boşluğundan gelen kötü koku ise buradaki gider hattında kaynaklanabilir. Gider hattındaki borularda olan çatlaklar, borularda conta kullanılmaması, pimaş hattının ucunun çatı seviyesinde ya da altında olması ya da pimaşın ağzının kapalı olması kötü koku nedeni olabilir.
Bu nedenler araştırılarak banyo kokusunun kaynağı tespit edilmelidir. Kokunun kaynağı bulunmadan banyodaki kötü kokuyu gideremezsiniz.

Pİs Koku Tespiti Nasıl Yapılır ?


Ev yada işyerlerinde oluşan logar orularından gelen ağır kokuların kaynağını tespit edebilmek için koku tespit cihazı kullanmaktayız. Yukarıda sıraladığımız pis lağam kokusu sorunlarının nereden ve nasıl kaynaklandığını koku dedektörü ve özel gaz basan cihazlarıız ile tespit ediyoruz.

USTAYA SOR