Blog

BANYODAN VE TUVALETTEN GELEN PİS KOKUBanyo Giderinden Gelen Kötü Koku


Banyo giderinden gelen kötü koku çeşitli sebeplerden kaynaklanabilir. Bunların arasında en önemlileri klozet kaynaklı olanlar, banyo yer süzgecinden, dış giderinden, banyo lavabosundan, çamaşır makinesi gider hortumundan ve banyo havalandırma boşluğundan dolayı oluşan banyo kokusu sayılabilir. Bu yüzden banyo kokusunun giderilmesi için öncelikle koku tespiti yapılması gerekir. Pis kokuların en büyük kaynakı tesisat borularında tıkanıklık sorunudur. Tuvalet tıkanıklığı Açma ve yahut Lavabo Borusu Tıkanıklığı Açma yöntemi ile pis kokulardan kurtulabilirisiniz.
Klozet nedeniyle oluşan banyo kokusu genellikle klozetin monte edilmesi sırasında tabanda kalan boşluktan kaynaklanır. Klozetin montajında kullanılan vidaları sıkmak banyo kokusu için çözüm olabilir. Ancak zeminde yamukluk varsa vidaları sıkmanıza rağmen sorun devam edebilir.  Bu durumda banyo kokusunu gidermek için zemindeki boşluk silikon ile kapatılmalıdır. Bunların dışında klozet içinde su birikmemesi de banyo kokusuna neden olabilir. Klozetin içinde her zaman su bulundurarak koku sorununu çözümleyebilirsiniz.

Lavabodan Gelen Kötü Kokunun Sebebi 

Banyo kokusu lavabodan kaynaklanıyorsa, öncelikle lavabo sifonu ve pimaşın yerine oturup oturmadığını kontrol etmelisiniz. Arada boşluk varsa kokunun nedeni bu olabilir. Ayrıca lavabo sifonu çatlağı, lavaboya atılan atıklar ve lavabo tıkanıklığı banyo giderinden gelen kötü koku sebebi olabilir. Bu tür sorunlar için firmamızdan deneyimli bir usta çağırabilirsiniz. Ustamız Pis koku tespiti yaparak sorunun kaynağını belirleyecektir. Daha sonra lavabodan kaynaklı banyo kokusunu gidermek için gereken tamiratı yapacaktır.
Banyo giderinden kötü koku bazen çamaşır makinesi gider hortumundan gelebilir. Eğer bu bağlantı iyi yapılmamışsa, arada boşluk varsa kötü koku yapabilir. Bu yüzden kokuyu engellemek için gider borusuyla pimaş boru arasındaki boşluğu kapatmalısınız.

Tuvalet Giderlrinden Pis Kokular Geliyor

Banyo yer süzgecinden kaynaklanan kötü kokunun en önemli sebebi süzgecin içinde su bulunmamasıdır. Özellikle banyo zemini uzun süre yıkanmazsa yer süzgecindeki suda buharlaşmaya başlar. Süzgecin içine biraz su koyarsanız kötü kokuya engel olursunuz.     Böylece lağımdaki kötü koku sizi rahatsız etmez. Sorun bundan kaynaklanmıyorsa yer süzgecinin çevresindeki derz dolguyu kontrol etmelisiniz. Dolgunun aşınması da kötü kokunun banyonuzu etkilemesini sağlar. Derz dolgunun yeniden yapılması koku sorununu giderecektir.

Kanalizasyon Kokusu Eve Geliyor

Duş giderinden kaynaklanan kötü kotu genellikle süzgecin tıkanmasından dolayı oluşur. Banyo süzgecinde biriken kıllar, sabun artıkları temizlenirse kötü koku önlenir. Bunun dışında borularda olabilecek kırık ve çatlak gibi sorunlarda banyo giderinden gelen kötü koku sebebi olabilir. Bu durumda bir tesisatçıdan destek alarak bağlantı borularını yeniletmelisiniz.

Evde ki Lağam Koususnun Sebebi Nedir ?

Banyodaki havalandırma boşluğundan gelen kötü koku ise buradaki gider hattında kaynaklanabilir. Gider hattındaki borularda olan çatlaklar, borularda conta kullanılmaması, pimaş hattının ucunun çatı seviyesinde ya da altında olması ya da pimaşın ağzının kapalı olması kötü koku nedeni olabilir.
Bu nedenler araştırılarak banyo kokusunun kaynağı tespit edilmelidir. Kokunun kaynağı bulunmadan banyodaki kötü kokuyu gideremezsiniz.

Pİs Koku Tespiti Nasıl Yapılır ?


Ev yada işyerlerinde oluşan logar orularından gelen ağır kokuların kaynağını tespit edebilmek için koku tespit cihazı kullanmaktayız. Yukarıda sıraladığımız pis lağam kokusu sorunlarının nereden ve nasıl kaynaklandığını koku dedektörü ve özel gaz basan cihazlarıız ile tespit ediyoruz.

İlçe Servisleri :

Keçiöre Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Yenimahalle Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Pursaklar Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Mamak Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Çankaya Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanılık AçmaGölbaşı Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Çayyolu Mutfak Tuvalet Lavabo Tıkanıklık Açma,  Ümitköy Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Etimesgut Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Sincan Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Eryaman Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma

Kanalizasyon Borusu Görüntülü Kanal Tespiti

 • Commenter harun ceylan 29 Ekim 2019

  hayırlı işler ıstam benim tuvalet havaladırmasından kötü ağır bir koku geliyor 1 kattayım altta dükkan var havaledırma içeri üflüyo resmen sebebi nedir. ankara kazandayım

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 29 Ekim 2019

  Su giderlerinin su ile dolu olduğuna ve hava sirkülasyonunu kesen havuzlu kapağın yerinde olduğuna emin olun. Lavabo ve banyo giderlerinin hortumlarının S şeklinde kıvrımlı olması gerekiyor kontrol edin. Klozet eksantirik conta yerine tam oturmamız olabilir mutlaka kontrol edilmeli. Son olarak bina çatı katında pimaşların havalandırma bacaları bulunur ağızları açıkmı bakın. Su tesisatçısı Ankara

 • Commenter Zerrin kalender 31 Mayıs 2020

  Binamiz 4 katlı 4. Katta oturuyoruz tuvaler ve banyodan lağım kokusu geliyor binanın diğer dairelerinde benimki kadar şikayet yok benim evim 7 24 kokuyor evden tiksinir oldum

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 31 Mayıs 2020

  Gider borularının çatı içerisin de havalandırma bacaları bırakılır. Ağzı kapatılmış olabilir.

 • Commenter Serkan Arıkan 16 Ağustos 2020

  11 daire var her daire kötü kokulardan şikayetçi ne yapılmalı gelip tespit etme imkanınız varmı?

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 16 Ağustos 2020

  Değerli müşterimiz, Genelde pis koku çıkış bacası çatı katında oluyor ve bu bacanın ağzı kapatılıyor.

 • Commenter Serkan Arıkan 16 Ağustos 2020

  11 daire var her daire kötü kokulardan şikayetçi ne yapılmalı gelip tespit etme imkanınız varmı?

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 16 Ağustos 2020

  Değerli müşterimiz, Genelde pis koku çıkış bacası çatı katında oluyor ve bu bacanın ağzı kapatılıyor.

 • Commenter Ayşe Hamide KÖSECİ 20 Ekim 2020

  Eski tip evde 4. Katta oturuyorum en üst kat banyodan sürekli lağım kokusu geliyor asla gitmiyor koku sürekli devam ediyor banyo da eski tip dümdüz olanlardan sorun nedir acaba yardımcı olabilir misiniz usta?

 • Commenter Mustafa Yaşar 01 Kasım 2020

  Usta mrb 11 katli bi binanin banyo ve tuvaletinde bulunan havalandirma bacalarindan yogun koku geliyor. Ozellikle ust katta oturanlar daha fazla sikayetci. Havalandirma bacasindan gecen pis su borulari bu bacalardan disari cikarildi. Yani cati seviyesinden (kiremit ustu) 1 m yukarida .Ancak koku devam ediyor. Binanin pis su hatttinin rogara baglandigi kisma cekvalf(metal kapakli) de takildi. Ayrica catida her bacanin ustunde esmatik takili. Bir turlu kotu koku tam olarak kesilmedi.

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 01 Kasım 2020

  Değerli müşterimiz, saydığınız tüm tedbirleri aldıktan sonra geriye kalan tek olasılık havalandırma boşluğun dan geçen piamş boruların üzerine sert bir malzeme düşmesi sonucu kırılması olabilir. Genel de havalandırma boşluğunda bulunan tuğla gibi inşaat artıkları düşerek alt katlar da bulunan pimaş boruların kırılmasına sebep oluyor bu durum da pis kokunun havalandırma boşluğundan dışarı çıkmasına sebep oluyor.

 • Commenter sima nur 17 Kasım 2020

  Merhaba Usta, Bizim evimiz eski bir ev ama borularını yeni değiştik. Fakat değiştirdiğimizden beri aralıklı olarak banyo yer süzgecinden lağam kokusu gelmekte ve küçük lağam sinekleri de cabası. Bunun sebebi sizce nedir?


USTAYA SOR