SU KAÇAĞI TESPİTİ

SU KAÇAĞI TESPİTİ ANKARA

Ankara su kaçak tespiti


Ankara Termal Kameralı Su Kaçak Tespiti


Tesisatta su kaçağı önemli sorunlar arasındadır. Bunun çeşitli sebepleri vardır. Bazen eskimiş borular yüzünden, aşınan contalardan, bazen borulardaki imalat hatalarından, yapım hatalarından su kaçağı olabilir.

Ancak burada önemli olan su kaçağı olmasının nedeni değil, su kaçağı tespitinin en kısa sürede sorunsuzca yapılmasıdır. Ankara termal kameralı su kaçak tespiti hizmeti veren firmamızdan bu konuda her türlü bilgiyi alabilirsiniz. Sizlere deneyimli uzman personelimiz yardımcı olacaktır.Cihazla su kaçak tespiti alanında bilgili, yeteri kadar deneyimli ustalarımızla hizmet veriyoruz. Evinizde su sızıntısı, alt kata su damlaması, tavanda sarı lekeler, nemlenme duvar kabarması gibi etkiler varsa sizlere termal kameralı usta gönderelim. Su kaçağını termal kamera ile tespit etsin.


UYGUN FİYAT / GARANTİLİ HİZMET


KIRMADAN SU KAÇAĞI BULMA ANKARA


Gelişmiş teknolojik aletler ve bilgisayarlı cihazlar sayesinde artık su tesisat arıza onarımları KIRMADAN yapıla bilmektedir. Su kaçağı arızası bulma konusu cihaz ve aletler öncesinde bütün duvar ve fayanslar kırılarak ve bütün bir ev şantiye haline getirilerek yapılmakta idi. Hem tadilat hem de aşırı masraf müşterilerin hem canını sıkmakta hem de cebini yakmakta idi. Artık cihazlar ve kamera ile KIRMADAN SU KAÇAĞI BULMA ANKARA servisimiz sayesinde sizlere ayrıcalıklı bir hizmet sunmaktayız. Cihazların kullanımı işin azalmasına, evinizde gereksiz yerlerin kırılmamasını sağlamaktadır. Murat Tesisat sizlere bu ayrıcalıklı hizmeti sunarak meslektaşlarına fark atmaktadır. Ankara'nın bütün ilçe ve mahallerine hizmet aracımız vardır. Aracımız ve ekibimiz kaçağı bulıup, arızayı tespit edip, tamir edebilecek donanım ve yedek parçalara sahiptir.

✅ Ankara Su Kaçak Tespiti    : Uygun Fiyat
✅ Ankara Su Kaçağı Bulma   : Garantili Hizmet
✅ Ankara Su Kaçağı Tespiti   : Kırmadan Tespit
✅ Ankara Su Sızıntısı Bulma : Keçiören 7/24 Servis
 

İLAÇLI SU KAÇAK TAMİRİ

Gelişen teknolojiler sayesinde artık sektörde farklı arıza onarım yöntemleride bir uygulama haline gelmiştir. Bu uygulamalardan bir taneside İlaçlı Su Kaçak Arıza Tamiridir. Çeşitli kimyasallar sayesinde su tesisat boruları içerisinde yapılan uygulamalar ile hiç bir yeri kırmadan su kaçağı onarımı yapılmaktadır. Müşterilerin ilgisini çeken ve talep edilen bu uygulama Ankara Su Kaçak Tespit Firmamız tarafından da talep doğrultusunda müşterilerin tesisatlarında uygulanmaktadır. Özellikle tamiratı külfetli olan demir su borularının değişimi yerine bir müddet daha kullanılabilmesi için Kaçak Giderici İlaç kullanılması tescih edilmektedir.

Murat Tesisat değişen şartlara uyum sağlayarak mişterilerine her türlü alternatif tamir ve bakım uygulamalarını suna bilmekltedir. Bu kaçak giderici ilaç ve uygulaması dikkatli yapılması gereken ve özen gerektiren bir uygulamdır. Yanlış bir uygulama daha farklı boyutta sorunlarla sizi karşı karşıya getire bilir. Ankara'nın en köklü firmalarından olan ve işini profesyonel yapan Murat Tesisat ile su borularına yapılacak ilaç uygulaması sayeniz de evinizde ki su borusu patlaklarını kolayca tamir edebilirsiniz.

Patlak Su Borusunun Tamiri Nasıl Yapılır ?


Termal kameralı usta tesisatınızdaki temiz su borularında sıcak soğuk su kaçaklarını zahmetsizce bulur. Ankara termal kameralı su kaçak tespiti yapan firmamız kırmadan hizmet verir. Bu yüzden zevkinize göre döşettiğiniz fayansların zarar göreceğini düşünmeyin. Ustamız termal kamera ile akustik dinleme cihazlarıyla su kaçağının yerini noktasal olarak tespit eder. Su kaçağı tamiri içinde küçük bir alanda çalışarak bu sorundan kurtulmanızı sağlar.

Su Kaçak Tespit işlerinde %100 GARANTİ veriyoruz.

Üst kattansu damlaması oluyorsa, komşunuzun evinde su kaçağı var demektir. Bu durumda komşunuzu mutlaka ikaz etmelisiniz. Hemen bir tesisatçı çağırarak görüntülü kaçak tespiti yapılmalıdır. Bu hem sizin hem de komşunuzun mağdur olmasını önler. Ankara termal kameralı su kaçak tespiti yapan servisimizden bu hizmeti alabilirsiniz.
Su kaçak tespiti Ankara 

Ankara da Su Kaçak Hizmeti Veren En İyi Firma ?

Evinde su kaçağı var diye paniğe kapılan müşterilerimizde oluyor. Ankara Su Kaçak Tespiti firması olarak müşterilerimize bu sıkıntıyı yaşatmıyoruz. Hem hızlı hizmet veriyor, hem de Bilgisayarlı cihazla kaçak bulma hizmetiyle yardımcı oluyoruz.

Eskiden olsa su kaçağından çekinebilirdiniz. Günümüzde deneyimli termal kameralı usta su kaçağını kırmadan tespit ediyor. Evinizde su kaçağı olduğunu düşündüren belirtiler varsa çekinmeden firmamızla temasa geçin. Hem eviniz daha fazla hasar görmesin, hem alt kat komşu şikayete gelmesin, hem de siz daha fazla masraf yapmayın. Ankara termal kameralı su kaçak tespiti yapan firmamız en uygun fiyatlarla tesisatınızdaki kaçağı tespit etsin.

Kameralı su kaçak tespiti Ankara

 

Cihazla Su Kaçak Bulma Ankara

Su kaçağı ilk etapta duvarlarınızı etkilemeye başlar. Duvarlarda önce nemlenme, ardından terleme, sıvalarında kabarma, rutubet ve küf etkisine yol açar. Parke kabardı, evde küf kokusu var, su faturası yüksek geliyor gibi yakınmalar başlar. Bu etkilerin ilerlememesi için Ankara kameralı su kaçak tespiti yapan firmamızdan termal kameralı usta çağırmanızı öneririz.

Ustamız termal kamera kullanarak, görüntülü kaçak tespiti yapacaktır. Cihazla su kaçak bulma günümüzde kullanılan modern su kaçağı tespit yöntemlerinden biridir. Hem evinize zarar vermeden çalışılır, hem de sizleri ek masraflardan kurtarır. Ustalar işini bitirdikten sonra evinizde boya yapma, fayans döşetme, sıva yapma gibi meşakkatli uğraşlara girmezsiniz.

ANKARA SU KAÇAĞI TESPİTİ


 

Cihazla Kaçak Tespit Nasıl Yapılır ?

Cihazla kaçak bulma yöntemiyle su kaçağından en kısa sürede kurtulabilirsiniz. Bu konuda yılların deneyimiyle hizmet veren Ankara Su Kaçak Tespiti firmamız hem cihazlarla hizmet vermekte, hem de bu cihazları kullanan ustalarla su kaçağı tespiti yapmaktadır. Su faturası yüksek geliyor, nemlenme duvar üzerinde etkili oluyorsa, parke kabardı diyorsanız gecikmeden termal kameralı usta gönderebiliriz.

Su kaçağının önemli bir sorun olduğunu asla unutmamalısınız. Siz ihmal ettikçe evinize vereceği zarar daha fazla olacağı için, su kaçağının farkına vardığınız an harekete geçmelisiniz. Merak etmeyin, ustalarımız kırmadan su kaçağı bulma hizmeti verecektir.

 

Kombi Su Eksiltme ve Kaçak Tespiti


Kombi petek tesisatı üzerinde oluşan su kaçağı kombide sürekli su eksiltme sorununa ve basınç düşmesine sebep olur. Kombinize sürekli su doldurmanız gerekiyor ise kombinizde bir su kaçağı var demektir. Kombi Su Kaçağı Tespiti termal kamera ve dinleme cihazları ile yapılması zor bir uygulamadır. Hatta imkansız da diye biliriz. Bu sebeple Kombi su kaçağı tamirini özel uygulamalr ile kırmadan yapıyoruz.

Eğer kombiniz su eksiltiyor ve sürekli su ilave etmek zorunda kalıyor iseniz bizi arayınız. Murat Tesisat her alanda geliştirdiği profesyonel çözümlemeleri kombi su kaçağı uygulamasında da geliştirmiş ve sizin hizmetinize sunmuştur.
#kombisukaçak #kombisueksiltme #kombibasınçdüşmesi

SU KAÇAĞI TESPİTİ ANKARA

Su Kaçak Tespitinde %100 GARANTİ

Termal kameralı usta tesisatınızda soğuk ve sıcak temiz su borularında su sızıntısı olan yeri ısı farklılığından dolayı kolayca belirler. Bunu akustik dinleme cihazları ve görüntülü kaçak tespiti ile noktasal olarak yapar. Su kaçağının nerede olduğunu bulmak için fayansları kırmaya gerek kalmaz.

Özellikle eskiden su kaçağı sorunu yaşamış olanlar, bundan çok çekinir. Çünkü eski yöntemlerde su kaçağı olan boruyu bulmak gerçekten zorlu bir çalışmanın yapılmasını gerektirirdi. Ustalar gelişigüzel evinizde kazı yapardı. Su kaçağının olduğu boru bulununcaya kadar fayanslar kırılır, zemin kazılır, duvarlara zarar verilirdi. Ama günümüzde her şey değişti.

Ankara kameralı su kaçak tespiti yapan firmamız gibi kurumsal firmalar cihazla su kaçak bulma hizmeti vermektedir. Artık su kaçağından korkmayın, su kaçağı olduğunu fark ettiğinizde termal kameralı usta çağırarak tesisatınızdaki bu sorununuzdan konforlu bir şekilde kurtulun. Evde ek tadilatlara girişmeden sadece su kaçak bulma hizmetinin parasını ödeyin. #Ankarasukaçaktespiti

Su Kaçak Tespitin de Hangi Cihazlar Kullanılır ?

Evet evinizde su kaçak arızasını tespit edecek cihazlar da çok önemlidir. Su kaçağının yerini nokta olarak bulabilmek için mutlaka yeterli özellikler ve donanıma sahip cihazlar olmalıdır. Bu cihazlar çok pahalı olduğu için ve avrupadan geldiğ için bir çok firma bu cihazları temin edememektedir.

Bu cihazların muadili olan cihazlarla yada daha ucuz olan düşük kalitede cihazlarla işlem yapmaktadır. Bunu neden anlttığımı da size söylemek isterim. Çünkü düşük kalitede cihazlar ile müşterinin dairesine daha düşük bir tespit ücreti ile giden bir çok ustanın dairede kaçağı ya tespit edemediği yada tespit için çok fazla gereksiz yeri kırdığına şahit olmuşuzdur. Bunla ilgili bir örnek videoyu sizlere hemen aşağıda paylaşacağım.


Su Kaçak Tespit Cihazı

Su kaçağında kullanılan teknolojik aletler tamir ve tadilat olarak hem ev sahiplerine hemde ustalara büyük kolaylıklar sunmuştur. Su kaçağı sorunu suyun gereksiz kullanımı ve israfına sebep olmaktadır. Günümüz koşuılların da iklim değişikliği ve sorunu önemsemk gerekmektedir. İklim sorunu küresel ölçekte her bireyin önemsemesi gereken bir konudur. Bu sebeple boşa kullanılan ve boşa akıtılan her su insanlık için ve iklim için önemlidir. Bu sebeple su kaçağı arızasını gereksiz kullanımdan ve aşırı su faturalarından kurtulmak için bir an önce yaptırmalısınız. Bu sorumluluk kapsamında Murat Tesisat olarak bizlerde müşterilerimize destek olmaya çalışıyoruz. Su kaçak tespitini en hızlı ve maliyeti en düşük şekilde tamir ediyoruz. Kullandığımız Termal Kameralar ve Akustik su kaçak dinleme cihazları ile boşa akan su kaçaklarını kolayca buluyoruz. Bu anlamda cihazların önemi artmakta ve kıymeti her geçen gün anlaşılmaktadır. 

Bu gibi durumların bizim gibi bu mesleğe önem veren ve bu mesleği bir sektör halie getirmeye çalışan lokomotif firmaları da zor duma düşürdüğünü görüyoruz. Cihazla su kaçağı tespiti için müşteriye giden ve kullanmış olduğu cihazların kalitesi sebebi ile kaçağı bulamayan veyahut müşterinin dairesini kırıp döken bu firmalar malesef sektöre yani sektörün ana firmalarına müşteriye karşı bir güvensizlik hissi yaratarak zarar vermektedir.Müşteri genel olarak bizlerin de aynı cihazlar ile karanbole su kaçak tespiti yaptığımız düşünmektedir. Oysa Murat Tesisat bu işeTürkiye geneli öncülük yapan ve meslektaşlarını da bu konuda bilgilendiren ve destek sağlayan bir firmadır.

ANKARA SU KAÇAK TESPİTİ


Sukçak Tespitin de Termal Kamera, Akustik Dinleme cihaz, ve Kanal içi görüntüleme kamera ve dedektörü kullanılır. İşte bu cihazlar hem markalarına göre değerlendirilir. Hem de marakaların içinde modellerine göre mesleğe uygun olanlar seçilir. Burası çok önemlidir. Her markanaın her model cihazı su kaçağına uygun değildir. Kimi model cihaz elektirik kaçakların da kimisi de su kaçaklarında kullanılır. 

Ankara cihazla su kaçağı tespiti

Görüntülü Su Kaçak Tamiri Ankara

Alt kat komşu tavanda sarı lekeler var diye şikayete geliyorsa, kendi evinizde bir sorun olmasa bile tesisatınızda su kaçağı olduğunu anlamalısınız. Bunun nerede olduğunu ise görüntülü kaçak tespiti yapan bir tesisatçı çağırarak bulunmasını sağlamalısınız. Ankara Su Kaçak Tespiti için firmamız sizlere bu olanaklarla hizmet vermektedir.

Ankara'da Rontgenle Su Kaçağı Tespiti

Hem komşunuzu mağdur etmeyin, hem de siz mağdur olmayın. Hizmeti doğru yerden alırsanız, tesisatınızdaki su kaçağı zahmetsizce bulunur ve borunun tamiri yapılarak su kaçağı kesilir.
Su sızıntısı duvarların arkasındaki tesisat borularından olduğu için, öncelikle borudan çıkarak serbest olan su duvarları etkiler. Borudan sızan su iğne deliği kadar yerden bile çıksa duvarları hızla etkisi altına alır. Suyun aşamayacağı engel yoktur. Bu yüzden su kaçağı etkilerinden olan dolaplarda kabarıklık, nemlenme duvar kabarıklığı, parke kabardı gibi belirtileri ihmal etmeyin. Su faturası yüksek geliyor ise mutlaka evinizin her yerini dolaşın. Duvarları kontrol edin, dolap içlerine özellikle mutfak ve banyo dolaplarını kontrol edin. Evinizdeki parkelere bakın. Su kaçağı olduğunu gösterir en küçük bir belirti varsa hemen termal kameralı usta çağırarak bu sorundan en kolay şekilde kurtulun.

Ankara termal kameralı su kaçak tespiti firmamız alanında uzman ustalarla hizmet vermektedir. Özellikle görüntülü kaçak tespiti, cihazla kaçak bulma alanında yılların verdiği deneyimle müşterilerimizin su kaçağı sorunlarına profesyonel çözümler getiriyoruz. Evinize gelen ekiplerimiz önce bir etüt çalışması yapar. Su kaçağının olabileceği alanları deneyimleriyle kolayca tespit ederler. Termal kameralı usta tesisattaki su kaçağını bu cihazla zahmetsiz şekilde bulur. Devamında akustik dinleme cihazı ve Görüntülü Kaçak Tespiti Ankara yöntemiyle borudaki sızıntıyı noktasal şekilde bulur.

 
Kaçak Tespitinde Termal Kameranın Kullanılması (Video)

 

Ankara Fayans Altı Su Kaçak Tespiti

Evimizde ve işyerlerimizde banyo, tuvalet ve mutfak gibi ıslak zeminler ve duvarlar fayans yada kalebodur ile kaplıdır. Bu alanlarda su tesisat boruları zemin yada duvarda bulunan fayns altından gitmektedir. Seramiklerin alt kısımından giden su tesisatında oluşan su kaçakları yüzeye çıkamadığı için alt kat tavandan aşağı kata akmaktadır.

Artık fayans ve duvar arkası su kaçağını bulmak çok kolay. Termal kamera ve akustik dinleme cihazı sayesinde fayans altı su kaçaklarını fayansı kırmadan kolayca tespit ediyoruz. Fayans altında su sızıntısı neden oluşur? Fayans neden kabarır? Fayanslarda çatlamanın sebebi su kaçağımı? Fayans nemi önler mi? gibi sorularınıza cevap bulmak içinb sitemizin Blog yazı kısmında ki bilgilerden faydalana bilirsiniz.

 
Fayanslarda Renk Değişimi ve Islanma Sebebi

Müşterilerimizin şikayetlerinden bazıları da fayanslarda renk değişimi ve zeminde ıslanma neden oluyor? şeklindedir. Öncelikle fayanslarda renk değişimi meselesini değerlendirecek olur isek bu soruna sebep olabilecek unsurlardan bir tanesi fayans arkası su kaçağıdır. Fayans arkasında oluşan su kaçağı fayansları nemlendirdiği için fayanslarda harita şeklinde bölgesel koyulaşma oluşur. Bu koyulaşma fayansın arkasından geçen su tesisat borusunda delinme sebebi ile su kaçağı olduğuna işarettir. Bu kaçağoı bulmak için termal kamera ve dinleme cihazı kullanılır. Kamera ve cihaz fayans arkasında ki gözle görünmeyen kaçağı görür ve duyamadığımız su kaçak sesini duymamızı sağlar.

Gelelim zeminde ki fayansların arasından su çıkması sorununa. Normalde fayans ararlarından dış kısıma su çıkması mümkün değildir. Buna, yakın bölgede ki su musluğu, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve klozet gibi malzemelerin su kaçırıyor olması sebep olabilir. Bu su kaçağını yine Termal Kamera ile takip ederek kaçağın kaynağını bulmak mümkün.

Su Kaçağı Nasıl Önlenir?
Su kaçak arızasını engellemek ve önceden tedbir almak mümkün. Su kaçağı aşırı su basıncının tesisata verdiği baskı sonucu tesisat borularının bu basınca dayanamamsından kaynaklanır. Su basıncı suların kesilmesi ve ana şebeke arıza sonrasında artar ve evlere gelen suyun basıncıda kontrolsüz bir şekilde yükselir. İşte tamda bu zamanlar da su boruları patlar ve su kaçağı oluşur. Tesisat boruları haricinde su ile çalışan bütün cihaz ve makinelerede (Kombi, Çamaşır ve bulaşık makinesi, Klozet) zarar varir. Bu sebeple tesisat ana girişi olan su saatlerinin olduğu kısıma basınç kontrol valfi takılır ise tesisatın ve makinaların aşırı yüksek basınca maruz kalmasını engellemiş olursunuz. Bu durumda Su kaçak sorununa da büyük ölçüde önlem almış olursunuz. Basınç düşürücü valf montajı için bizi araya bilirsiniz.
   

Su Kaçak Tamiri Nasıl Yapılır?

Tesisatınızdaki su kaçağını bulmak hizmetin tamamlanması için yeterli olmaz. Ustaların su kaçağı tamirini de yapması gerekir. Noktasal tespit yapıldığı için küçük bir alanda kazı yapılarak boru tamir edilir. Ustalarımız bu bölgeyi de kapatarak eski haline getirir.

Ankara Kameralı Su Kaçak Tespiti firmamızdan bu şekilde hizmet alabilirsiniz. İletişim numaralarımızdan 7/24 profesyonel destek alabilirsiniz. Görüntülü kaçak tespiti yapması için ekiplerimizi hemen evinize yönlendiririz. Bu aşamadan itibaren evinizde parke kabardı, su faturası yüksek geliyor, alt kat komşu şikayete geldi gibi sorunlar yaşamazsınız. Sadece bununla kalmaz. Evinizde kırmadan su kaçak tespiti yapıldığı için, ekstra masraflar yapmazsınız. Boya, badana, tadilat işlerini yapması için usta çağırmazsınız. Termal kameralı usta su kaçağını zahmetsizce tespit eder.

YANGIN HİDRAT HATTI SU KAÇAK TESPİTİ

Yangın hidrat boruları geniş fabrika yada iş alanlarında yangın ile mücadele anlamında kurulan bir sistemdir. Bu sistema bağlı olan borularda toprak kayması yada yangın hidrat armatürlerinin sorun çıkarması sebebi ile su kaçak arızaları oluşmaktadır. Bu su kaçakları yangın hidrat hattı üzerinde bulunan destek pompası yada doldurma pompası süreklü çaşıyor gibi sorunlar yaşatmaktadır. Yangın hidrat hattında bir kaçak varsa hattın içinde ki su sürekli boşalır ve destek su pompası sürekli çalışmak zorunda kalır.

Yangın Hidrat Hattında ki Kayıp Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

Yangın hidrat hattı geniş bir sahada ve derin bir zmibde olduğu için bu işte en uygun ve en kaliteli Su Kaçak Tespit Cihazı kullanılmalıdır. Murat tesist olarak biz Alman markası olan ve kendinin ispatlamış bir çok büyükşehir su idaresi kurumlarının da kullandığı Trotec LD 6000 cihazını kullanmaktayız. Yangın hidrat kaçak tespiti diğer su kaçaklarından daha farklı bir alandır ve bu alanda ki personel de özel bilgiye sahip olmalıdır. Bu sebeple Murat Tesisat olarak yangın hidrat hatında yangın söndürme gibi son derece kıritik bir göreve sahip bu sistemi özel personel ve araçlar ile çalışarak sorunlarını çözümlüyoruz.


YER ALTI SU KAÇAK TESPİTİ NASIL YAPILIR?

Yer altı tesisat denilen sistem Ana şebeke hatlarıi köy şebeke ahttı ve Yangın hidrant boru hattı gibi su tesisatının toprak yada beton zemin altından geçtiği alan denir. Yer altı su kaçak tespiti yine yer altı dinleme dedektörü ile yapılır. Boru tesisatının geçtiği istikamette dinleme cihazının yüzey tarama adaptörü toprak zemine konularak yer altında su kaçağı bulma çalışması yapılır. Cihazın tespit edeptörü kaçak olan noktaya geldiğinde kullanıcıya ikaz vererek uyarı yapar.

SU FATURASI YÜKSEK GELEN MÜŞTERİLER


Bazı müşterilerimiz, yüksek su faturası sorunu ile bizleri aramaktadır. Bir anda gelen aşırı yüksek su faturası neden oluyor. Neden su faturası yüksek geliyor. Bir önceki futuranız düşük olmasına rağmen bir sonraki aya ait su faturası neden çok yüksek bu soruların cevabu bu yazımız da. Su tesisatta oluşan su kaçağı bu sorunun en büyük sebebi. Göremediğiniz bir yerden su kaçağı sorunu su faturasını yüksek gelmesine sebep olabilir.

Mesela klozet sifonu su kaçırıyor olabilir. Klozetin içini bir peçete yardımı ile kontrol edin. Peçete klozetin iç yüzeyinde ıslanacakmı gözle görülmeyen bir su akıntısı varmı kontrol edin. Görünmeyen su kaçakları ganal olarak zemin katlar da yada su saatinden daireye gelen su borusunda olmaktadır. Ankara Su Kaçak Tespiti servisimizi çağırarak tesisatınız da her hangi bir su tesisat kaçağı sebebi ile su kaybı olup olmadığını ölçüm cihazları ve görüntüleme kameraları ile kontrol ettire bilirisiniz.

SU SAATİ SÜREKLİ DÖNÜYOR

Bazı dairelerde en sıkıntılı sorunlardan birisi su saatinin sürekli olarak dönüyor olmasıdır. Siz bütün çeşmeleri kapatsanız da su saati dönüypr ise bu durumda bir terslik var demektir. Su saati her hangi bir su kaçağı olmdan dönmez. Bu durumda musluklarınızın damlattığını, klozet sifonlarınızın su sızdırdığını, farklı su tesisat aksamlarının su kaçırıp kaçırmadığını kontrol ediniz. Eğer ki böyle bir arıza yok ise mutlaka bizimle irtibata geçerek cihazla su kaçağı tespiti yaptırınız.
Akıllı su saatleri tesisat üzerinde su kaçağınız var ise bunu bir hata kodu ile size bildirmektedir. Bu gibi durumlarda belediye aski kuruluşlarına müracat ederek ilk önce saatin herhangi bir sorunu varmı bunu kontrol ettiriniz.

Su Kaçak Tespiti İçin Dedektör Kullanımı

Su kaçağı olan borunun tam noktasını bulmak için kullanılan cihazlardan birisi de dedektördür. Dedektör kaçak yerini ikaz ses ve bilgileri ile tam koordinasyonunu çıkara bileceğimiz bir cihazdır. Bu dedektör sayesinde atık su borusu pimaşlar üzerinde bulunan su kaçaklarını da bulmak mümkün. Pis su kaçağı tespiti en zor arıza türüdür. Bu sebeple bu kaçak türünde dedektör kullanılması zorunludur. Yer altı ve duvar arkası boru hattını bulmak ve kaçağın yerini tespit etmek için dedektör cihazı ile birlikte frekans dağıtıcı başlığa sahip kanal görüntüleme kamerası da kullanılmalıdır. Ankara Su Kaçak Tespit firması olarak biz bünyemizde bu sayılan cihazların tamamını bulundurmaktayız. Herhangi bir müşteri talebi ve iş gereği olması gereken cihaz ve makinelerin tamamı sizlerin hizmetine sunulmaktadır. 

Su Arıtma Cihazı ve Su Faturasına Etkisi

Su arıtma cihazları normal şebeke sisteminde ki suyu filtreleme sistemi ile arıtarak size daha kaliteli bir su temin etmektedir. Ancak su arıtma cihazı arıttığı suyun 3/2 si kadar da atık su çıkarır ve gidere atılmasını sağlar. Yani siz 1 bardak su arıtabilmek için yaklaşık 2 bardak suyu tahliye eder ve su sarfiyatını çoğaltır. Tabi içme suyu olarak kullanılan bu sistemde atık su faturayı çok etkilemez ancak su arıtma cihazının çalışma prensibini bilmeyen kullanıcılar malesef yemek ve içmek hatta meyve ve sebze yıkamak gibi bütün su kullanımını arıtma cihazından yaparak atık su sarfiyetini artırmakta ve buda su faturasına yansımaktadır.

Su arıtma cihazında ki bir diğer sorun ise cihazın arıtma kapasitesi dolduğunda durdurma valfinin arıza yapmasıdır. Bu gibi durumlar da su arıtma cihazı arıtma işlemini durdurmadığı için sürekli olarak su sarfiyeti yapar ve su faturanızı iki hatta üç katına çıkara bilir. Bu durumda ne yapmalısınız? Su arıtma cihazının gidere takılı olan hortumunu çıkarark bir kovaya koyup cihaz arıtma işlemini bitirdiğinde tahliyeden su atma işlemini kesiyor mu yoksa damlatmaya devam mı ediyor bakınız.

Google Arama Motoruna su tesisat arıza ve sorunlarla ilgili bilgileri yazarak farklı bilgi ve dökümanlara ulaşa bilirisiniz. Google Arama Motoru size ihtiyacınıza uygun usta yada tamirci bulmanız konusunda yardımcı olacak bir arama motorudur. Bölgenize yakın ve sizlere hizmet suna bilecek kurum yada kuruluşlar iletişim bilgileri Google sayesinde ulaşabileceğiniz bir aracı platform gibidir.


Hizmetlerimiz: Su Kaçak Tespiti, Termal Kameralı Kaçak Tespiti, Cihazla kırmadan su sızıntı bulma, Kameralı cihazla su arıza arama, Görüntülü sistem su arıza yer tespiti, Kameralı su tesisatçısı, Kırmadan arıza tespiti ve su kaçağı tespiti

İlçe Su Kaçağı Tespit Servisleri :

Keçiören Su Kaçak Tespiti, Yenimahalle Su Kaçağı Tespiti, Pursaklar Su Kaçağı TespitiMamak Su Kaçağı Tespiti, Çankaya Su Kaçağı Tespiti, Gölbaşı Su Kaçağı TespitiÇayyolu Su Kaçağı Tespiti, Ümitköy Su Kaçağı Tespiti, Etimesgut Su Kaçağı TespitiSincan Su Kaçağı Tespiti, Eryaman Su Kaçağı Tespiti

Termal Kameralı Su Kaçak Tespiti Ankara

USTAYA SOR


 • Commenter İrem 24 Ocak 2023

  Temiz ve güvenilir bir firma

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 24 Ocak 2023

  Tavsiyeniz için çok teşekkür ederiz İrem hanım. Ankara su kaçak tespit firması Murat Tesisat

 • Commenter Mehmet Umur 26 Mart 2021

  Merhaba usta, sizi banyodan alt kata tavana akan su sızıntısı için çağırdım evime. Arızayı bulmak için resmen mücadele verdiniz. Sizi büyük bir saygı ile izledim bir insan işini bu kadar mı sever diye düşündüm inan. Size o gün birşey demedim ama sizi tebrik ediyorum. Çalışma düzeninize ve işinizde ki cidiyete çok saygı duydum. Umarım bu iş disiplinini kayıp etmezsiniz

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 26 Mart 2021

  Değerli müşterimiz, öncelikle bizi tercih ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Yaptığımız hizmetten memnun kalmanıza çok sevindik. Umarım bir başka işte de bizimle çalışmak istersiniz. Saygılar Ankara Cihazla Su Kaçak Tespit Firması

 • Commenter Cihan Köprülü 27 Şubat 2021

  Ben böyle bir şey görmemiştim. İnternetten araştırıp Murat Ustayı buldum. Çok araştırdım. Çok video seyrettim. Kaç tanede usta aradım Murat usta gibi işini profesyonel yaklaşan ve müşteriyi konuşması ile güven veren bir usta bulmadım. Mutfak tavanımız dan damlayan su için çağırdım. Ellerinde kamera var ama termalmiş. Bu kamera ile mutfağın tam ortasından geçen su borusunda ki arızayı kırmadan buldu. Sadece iki fayans kırarak tamiratını yaptı. Mahalleden bulduğum tesisatçı kaçağı tamir etmek için kombiden koridora doğru komple kırmam gerekebilir demişti. Murat ustaya güvenin. Eryaman da oturuyorum

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 27 Şubat 2021

  Merhaba Cihan bey, bunca iltifat ve evinizde ikram ettiğiniz o güzel kahveye layık olabilmişizdir umarım. Çok teşekkür ederiz.

 • Commenter Talip Uslu 28 Ocak 2021

  Mutfak tavanından alt kat komşuya damlayan su sızıntısını tespit etmek için bu firma dan önce çok usta geldi evimize. Kimisi cihazla baktı, kimisi kamera ile baktı, kimisi kırdı fayansları ama kaçağı tespit edemedi. Hatta kırılan yerde su borusu bile çıkmadı. En son YouTube kanalından Murat Tesisatın videolarını izledim. Kendisini aradım durumu izah ettim. İki gün telefon da görüşerek tesisat üzerinde denemeler yaptık ve Murat usta daha evimize gelmeden bu kaçağın bizim daire de değil yan dairede olabileceğini söyledi. Açıkça yan dairede olabilir deyince çok güven duymadım. Ancak cihazları ile gelerek iki dairenin de su tesisatına baktı. Öncelikle şunu da fark ettim bu işte cihaz kadar ustanın tecrübe ve işe olan bağı çok önemli Murat usta su kaçağını tespit ederken adeta olay yeri inceliyor gibi bir hissiyata kapıldım. İşinde çok ciddi. Ve cihazları da diğer gelen firmaların cihazlarından daha profesyonel görünüyordu. Sonuç olarak benim hizamdan alt kat komşunun mutfak tavanına damlayan su sızıntısı, bizden değil yan taraf mutfak tezgahının alt kısmından borunun birleşim dirseğinden çıktı. Yani bizim daire boşa kırıldı. Bence sizde bu firmayı tercih edin. Tavsiye ederim.

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 28 Ocak 2021

  Teşekkür ederiz Talip bey.

 • Commenter Hüseyin 20 Nisan 2020

  Merhaba ben gecekonduda oturuyorum evin banyosundan duvarın dış tarafı hep ıslak kurumuyor herhalde kaçak var bir yerlerde ben akderede oturuyorum yaptırmaya kalksam kaça yaparsınız

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 20 Nisan 2020

  Merhaba Hüseyin bey. irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ankara Su Tesisatçısı Murat Tesisat

 • Commenter Necdet Özgüneş 03 Eylül 2019

  Ustam hayırlı işler.benim apartman girişindeki su saatimin göstergeleri çok hızlı dönüyor ve faturada biraz fazla geldi.daire içinden suyu kestiğim halde aprt.girişindeki saatim hala çok hızlı dönüyor.Aski görevlisi saatin bozuk olmayabileceğini tesisatta kaçak olabileceğini kontrol ettirmem gerektiğini belirttiler.apartman beş katlı ve ben en üst katta oturuyorum.arada bir kaçak varsa bunu tesbit edebiliyormusunuz.fiyatı nedir.505 3912709 selamlar.

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 03 Eylül 2019

  Müşterimiz ile telefonda görüşülerek gerekli bilgi aktarılmıştır. Teşekkür ederiz.

 • Commenter Yiğit 11 Mayıs 2019

  Temiz çalışıyorlar ve islerinde uzmanlar tevsiye ederim

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 11 Mayıs 2019

  Termal kamera ile su kaçağı tespiti yaptırmak için bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Murat Tesisat / Ankara Profesyonel Su Tesisatçısı

 • Commenter ismail 26 Nisan 2019

  Banyo klozet hizasından Alt kat banyonun tavanına su kaçağı sızıntısı var bu sorunu yukarıdan termal kamera ile bakarak tespit edebiliyor musunuz tamiratını kırarak mı yapıyorsunuz Bir de Ücret konusunda bilgi verebilir misiniz su tesisatçısı işlemlerini yapıyor musunuz su kaçak tespiti nde termal kamera ve dinleme cihazı gibi aletleri kullanıyor musunuz teşekkür ederim

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 26 Nisan 2019

  Bu güzel yorumunuz için bizde teşekkür ederiz.

 • Commenter Ömer 05 Nisan 2019

  Su kacagi tespitini yapmak için cihaziniz varmı yoksa kiripmi buluyorsunuz.

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 05 Nisan 2019

  Su kaçağı tespit ve onarımın da en yeni ve teknolojik cihazları kullanıyoruz. Su kaçağını kırmadan görüntülü olarak tespit yapıyoruz. Murat Tesisat isimli Youtube kanalımız dan ulaşa bilirsiniz.

 • Commenter Yeliz Akman 05 Mart 2019

  Gerçekten işlerinde çok iyiler tavsiye ederim.

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 05 Mart 2019

  Çok teşekkürler Yeliz Hanım, Sanırım Tuvalet taşından alt kata su damlaması konusunda bir şikayetiniz vardı ve bu arıza termal kamera ile tespit edilmişti siz ilk başta bu şekilde bir kaçak tespiti yapılıyor olmasına çok inanmamıştınız ve kaçak tespit edilince çok şaşırmıştınız. Şimdi sizi yorum yaptıracak kadar memnun bırakmamız bizi ayrıca çok mutlu etti. Ankara Su Tesisatçısı Murat Tesisat

 • Commenter Zeliha 14 Şubat 2019

  Murat ustaya cok tesekkur ederim. Ait kata akan su sızıntısı için birçok usta çağırdık ama bulamadılar. Murat tesisat çalışanları gelerek su sızıntısını termal cihazla kolayca buldular. Sağolun

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 14 Şubat 2019

  Teşekkür ederiz Zeliha hanım. Murat Su Tesisatçısı Ankara Su Kaçak Tespiti

 • Commenter Ferhat Erene 04 Şubat 2019

  Usta mutfağımızdan alt kat komşunun tavanına su damlıyor. İki gün oldu başladı. Bu kaçağı kırmadan tespit eden cihaz var mı ? sizde. Termal kamera ile bu kaçağı bula bilir misiniz? Bir de tespit ücreti ne kadar?

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 04 Şubat 2019

  Ferhat beyin tesisat ile ilgili arızası tespit edildi, mutfakta kombi sıcak su boru hattında bir su kaçağı sebebi ile alt kat mutfak tavanından su damlaması meydana gelmiş, bu su kaçağı ustalarımız tarafından Termal kamer ve cihazlar ile kırmadan tespit edilmiş ve tamiri yapılmıştır. Murat Tesisat

 • Commenter Halil İbrahim 18 Ocak 2019

  Ustam iyi ki karşımıza çıktınız yoksa bütün mutfağı yanlış bir tespit üzerine kırdıracaktık nokta atışı yaparak doğru yeri buldunuz. Ekonomik ve kaliteli bir hizmetiniz var. Teşekkür ederiz. Hayırlı işler.

 • Commenter Halil İbrahim 18 Ocak 2019

  Ustam iyi ki karşımıza çıktınız yoksa bütün mutfağı yanlış bir tespit üzerine kırdıracaktık nokta atışı yaparak doğru yeri buldunuz. Ekonomik ve kaliteli bir hizmetiniz var. Teşekkür ederiz. Hayırlı işler.

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 18 Ocak 2019

  Çok teşekkür ederiz Halil Bey. Su kaçak tespiti Termal Kamera ve Dinleme cihazları ile yapıldığı için çok başarılı bir sonuç ortaya çıkıyor.

 • Commenter Zübeyde 02 Aralık 2018

  Usta su kaçak tespiti kaça yapıyorsunuz

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 02 Aralık 2018

  Merhaba, su kaçak tespit fiyatı bilgisini kaçağın türüne göre telefonda veriyoruz.

 • Commenter Ismail 01 Aralık 2018

  Murat Usta Çayyolu na geliyorsunuz değilmi. Banyo dan alt kat tavana bir su kaçak sızıntı var. Bunu nasıl tespit ederiz. Tespit ettiğiniz arızalı borusu tamir ediyormusunuz.

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 01 Aralık 2018

  İsmail bey, evet Çayyoluna hizmetimiz var, Tespit ve Tamiri beraberinde yapıyoruz.

 • Commenter Ayşe 30 Kasım 2018

  Ustam mutfak tavanından alt kata su damlıyor cihazla tespit edebilir misiniz Ne zamana gelebilirsiniz bu işlem için ne kadar ücret alıyorsunuz

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 30 Kasım 2018

  Merhaba su kaçak tespitini termal kamera ve dinleme cihazı ile yapıyoruz. Randevu için arayınız.

 • Commenter Apturrahman 18 Kasım 2018

  Usta su tesisat arızasını ne ile buluyorsunuz. Kırmadan tespit yaptığınız doğru mu

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 18 Kasım 2018

  Abdurrahman Bey su kaçak tespiti ne termal kamera ve dinleme cihazları ile kırmadan yaptığımız doğrudur Bu cihazlar yeni dönem teknolojisinde artık su kaçak arızaları tespiti için kullanılmaktadır eski yöntemler daha çok maliyet açtığı için müşteriler genel olarak su kaçak arızalarında cihaz ile su kaçak tespiti yolunu tercih etmektedir

 • Commenter Adem 18 Kasım 2018

  Cihazları cok güzel kıtmadan kaçağı buldular. Harika

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 18 Kasım 2018

  Beğendiğiniz için çok sevindik Adem Bey teşekkür ederiz yorumlarınızı bekliyoruz

 • Commenter mesut garip 08 Kasım 2018

  binada kaçak su vardı günlerce bulmak için kırmadık yer kalmadı murat usta ve ekibi termal kamera ile tek nokta da buldu ve binayı bu dertden kurtardı ustaya ve ekıbıne teşekkür edıyoruz şiddetle bu tür sorunlar da tavsıye ediyoruz iyi çalışmalar

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 08 Kasım 2018

  Mesut bey, memnun kalmanıza sevindik. Ayrıca yorum için teşekkürler.

 • Commenter İrem Elif 29 Temmuz 2018

  Su kacak tespit tamirinde cok iyiler. Tam 4 usta getirdim su kaçağını tamir ettirmek için hepside kacak mutfakta diye mutfağı kırdılar ama bulamadilar. Ancak Murat tesiat geldi termal cihazlarla su kacagini koridirda tespit ettiler ve tamirini yaptılar. Mutfagi diger ustalar bosuna kirdilar. Tesekkur ederim gercekten bu kaçak arizasi icin nerdeyse evi satacaktım.

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 29 Temmuz 2018

  Teşekkür ederim İrem hanım. Sizi memnun etmek bizim için çok değerli.

 • Commenter Kazım can 24 Temmuz 2018

  Murat Usta Kolay gelsin. Benim sorum bina içerisinde aşırı kanalizasyon kokusu geliyor. Aceba dairenin birisinde kaçak olabilir mi? Teşekkür ediyorum.

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 24 Temmuz 2018

  Merhaba Kazım bey. Kanalizasyon kokusu genel olarak pis su boru bacalarının çatı katında kapatılması ile oluşmaktadır. Kanalizasyon boru hattının en üst noktası olan havalandırma borularının ağız kısmının kapalı olup olmadığını kontrol edin. Su kaçağı ile kanalizasyon kokusunun çok bir alakası yoktur. Ancak pis su borusunda oluşan tıkanmada kanalizasyon kokusuna sebep olabilir. Teşekkürler. MURAT TESİSAT

 • Commenter Özkan doğan 18 Mayıs 2018

  Ustam hayırlı akşamlar kombinin alt tarafında duvarda küçük bir terleme var bu sorunu nasıl giderebiliriz. Birde banyo şu ısısı eskidi gibi değil ne yapabiliriz

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 18 Mayıs 2018

  Merhaba Özkan bey, Terleme tesisatta su kaçağı olabileceğine işarettir. Kombinizin bar seviyesi eksiliyor mu, kombiniz sürekli su eksiltiyor mu bunu takip ederseniz sorun anlaşılabilir. İkinci sorunuz, banyonuza sızcak su eskisi gibi gelmiyor ise kombi yetkili servisinden destek alabilirsiniz. İyi Günler.

 • Commenter SEVİL GENÇ 11 Mayıs 2018

  Tuvaletimizde herhangi bir tıkanıklık söz konusu değil. Ama ara sıra tuvaletten koku geliyor. Sifonu çektikten sonra su gayet normal gidiyor. Ama gene ara ara koku gelmeye devam ediyor. Bir arkadaşım tuvalette tıkanıklık yoksa kokunun kanalizasyondan gelebileceğini söyledi. Sizden öğrenmek istediğim, bu durumda tuvalet tıkalı olmadığı halde, kokunun kanalizasyondan gelme ihtimali doğrumu. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz, teşekkürler.

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 11 Mayıs 2018

  Sevil hanım, Pis su tesisat borularının en üst kat dairelerden sonra çatı katına çıkan baca sistemi dediğimiz bir boru ağzı vardır. Bu boru ağzı zamanla çeşitli sebeplerden dolayı kapatılmaktadır. Bu sebepten dolayı logar hattında ki pis koku dairelerden dışarı çıkmaktadır. Bir diğer neden ise, lavabo gibi kullanım alanların altında ki gider borularının "S" şeklinde bükülerek içerisinde su bırakılması gerekmektedir. Saygılar.

 • Commenter Alper Yorulmaz 06 Mayıs 2018

  Usta kolay gelsin. Benim sorum kombi ile alakalı geçtiğimiz kış ayında size petek temizliği yaptırmıltım çok memnun kaldım.Belki hatırlarsınız. O zaman sormayı unutmuşum bu temizlik işini her sene yaptırtmak gerekiyor mu ? Birde bu temizlikten sonra kombi elektiriğin de de azalma oldu bu temizlikle mi alakalı yoksa başka bi nedeni mi var. Teşekkürler.

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 06 Mayıs 2018

  Alper bey, öncelikle Murat Tesisatı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Petek temizliği her 2 yılda bir yapılması gereken bir uygulamadır. Bu uygulamayı doğru şekilde düzenli olarak yaptırsanız hem sistem rahat çalışacak, hem de doğal gaz tüketiminiz azalacaktır. Temizleme işleminin elektrik faturasını etkilediği doğrudur. Çünkü pislik sebebi ile tıkanan kombi petek tesisatında ki suyu devir daim pompası sirkülasyon ettirmekte zorlanacak ve daha fazla güç harcayarak, daha fazla elektrik kullanacaktır. İlginize çok teşekkür ederiz. Murat Tesisat

 • Commenter Sultan hoca 27 Nisan 2018

  Tıkanmış mutfak lavabosunu açmak için lavabo açıcı kullanmıstım ama kısa sureli bi etki oluşturdu başka bi tavsiyeniz var mı

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 27 Nisan 2018

  Mutfak ve lavabo gibi gider borularının tıkanıklıkları Robot makine ile kırmadan açılmaktadır. Tıkalı Gider açma servis hizmeti almak için Murat Tesisatı arayabilirsiniz.

 • Commenter Mesut 27 Nisan 2018

  Nasıl bi çözüm bulalım buna

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 27 Nisan 2018

  Çözüm İçin Ankara Su Kaçak Tespit Servisimizi arayabilirsiniz.

 • Commenter Mesut PİLAVCI 27 Nisan 2018

  Ustam hayırlı işler bşzim kombi surekli bar düşüyor yardımcı olurmusunuz

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 27 Nisan 2018

  Merhaba Mesut bey, Kombi bar seviyesinde oluşan düşüşler, genel olarak petek tesisatında oluşan su kaçağından kaynaklanmaktadır. Petek tesisatınız da oluşan kaçak sebebi ile sürekli kombiye su basmak zorunda kalırsınız. Su seviyesi düşen kombi arıza koduna geçerek kendini korumaya alacaktır.

 • Commenter Ersin türk 27 Nisan 2018

  Merhaba murat ustam. Termal kamera ile kaçak tespiti tek başına yeterli midir kaçak tespitinde. İlginize şimdiden teşekkür ederim

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 27 Nisan 2018

  Ersin bey, su kaçak tespit işleminde Termal Kameranın yanı sıra Dinleme Cihazı ve diğer makineler kullanılarak kaçak tespiti yapılmaktadır.