SU TESİSATÇISI

SU TESİSAT TAMİR

Su Tesisat Arızaları

 

Tavandan Su Damlıyor


Tavandan su damlıyor şikayeti olan kişilere her zaman rastlayabiliriz. Böyle bir sorunda öncelikle su damlayan yerin evin hangi bölümü olduğuna bakılmalıdır. Kendi evinizin banyo ve tuvalet tavanı dışında bir alanda böyle bir sorun varsa üst kattaki komşunuzun tesisatında kaçak olabilir. Banyo ve tuvalet tavanındaki su damlaması da hem kendi su tesisatınızdaki kaçak yüzünden hem de üst kat komşunuzun tesisatından kaynaklanabilir.


Tavandan su damlama sorunu tesisattaki temiz su kaçağı, pis su kaçağı ya dakombi su kaçağı nedeniyle olabilir. Bu yüzden öncelikle su kaçağının nereden olduğu tespit edilmelidir. Böyle bir sorunla karşılaşanların yapması gerekenler konusunda   Ankara Su Tesisatçısı   olarak sizlere biraz bilgilendirme yapmak istiyoruz.

Tavandan Su Damlıyor Ne Yapılmalı?

Öncelikle su kaçağının üst kat komşunuzdan olabileceğini düşünerek komşunuzu bu konuda bilgilendirmeniz gerekir. Daha sonra tavandaki su damlamasının belli aralıklarla ya da sürekli olup olmadığına bakılmalıdır. Damlama süreklilik arz ediyorsa büyük olasılıkla üst kattaki komşunuzun tesisatında temiz su kaçağı var demektir. Bu durumda servisimizle iletişime geçerek, profesyonel yardım almalısınız. Bunu kendi çabalarınızla çözmeniz olanaksızdır. Ankara Su Tesisatçısı bu konuda Uzman personel ve ekipmanlar ile müşterisine en kaliteli hizmeti sunmaktadır.


Sadece günün belli zamanında özellikle geceleri tavandan su damlıyor ise bu temiz su tesisatında çok küçük bir çatlak olduğunun göstergesi olabilir. Böyle bir sorunda profesyonel destek almanızı tavsiye ederiz. Servisimiz akustik dinleme cihazı yardımıyla kırmadan su kaçak tespiti yaparak bu sorundan kurtulmanızı sağlayacaktır.
Tavandan sarı su damlıyor ve aynı zamanda bu kokulu bir akıntıysa, bu üst kat komşunuzun tesisatında pis su kaçağı olduğunu gösterir. Servisimiz giderleri kameralı cihazla görüntüleyerek pis su kaçağının yerini kırmadan tespit edecektir.

Su Tesisatçısı Ankara


Banyo ve tuvalet tavanında su damlama sorunu komşunuzdan kaynaklanıyorsa, fayansların kontrol edilmesinde yarar var. Çünkü fayans aralarındaki derz dolgunun aşınması, hatalı yapılması su damlama sorunu yaşamanıza yol açabilir. Özellikle temizlikte kullanılan tuz ruhu gibi kimyasallar derzlerin aşınmasında önemli bir etkendir. Ustalarımız kaçağın bu nedenle olduğunu tespit ederse, fayans aralarına yeniden derz dolgu yapılması gerekir.
 

Alt Kata Su Damlıyor Ne Yapmalısınız?

Tavandan su damlıyor ise tesisatçınız ile irtibata geçmeden önce alacağınız önlemlerle bu soruna geçici çözüm bulabilirsiniz.
Öncelikle kaçağın üst kattaki komşunuzdan olabileceğini dikkate alarak, suyu ana vanadan kesmesini söyleyin. Bu önlemin ardından tavandan su damlama kesilirse, tesisat borularında çatlak ya da kırık olduğu da belirlenebilir. Gecikmeden servisimizi arayarak bu sorunun giderilmesini isteyebilirsiniz.

Vananın kapatılmasına rağmen tavandan su damlıyor ise, fayans aralarından sızıntı sorunu yaşandığı düşünülebilir. Bu durumda derz dolguların tekrar yapılması sorunun çözümlenmesini sağlar.
Tavanda belirli aralıklarla su damlaması oluyorsa, suyun rengi bazı hallerde sarı oluyorsa yine komşunuzun tesisatındaki PVC boru hattında yani pis su kaçağı dediğimiz sorun yaşanıyor demektir. Komşunuzun pis su giderlerini bir süre kullanmamasını sağlayarak, hemen servisimizden yardım alabilirsiniz. Ekiplerimiz kırmadan kameralı cihazla pis su kaçağı tespiti yapacaktır.
Yukarıda saydığımız önlemler tavandan su damlıyor sorunuyla karşılaşanlar için önemli faydalar sağlar. Bu sorunun çeşitli nedenleri olabileceğinden, kesin çözüm için firmamızdan destek alabilirsiniz. 

Mutfak Tavanından Su Sızıyor

Evinizin herhangi bir bölümünden tavandan su sızıyor olabilir. Bu üst kat komşunuzun tesisatından kaynaklanan bir sorundur. Bunun da çeşitli sebepleri olabilir. Banyodan, tuvalet ve mutfak tavanından su sızıyor diye yakınabilirsiniz. Sızıntı mutfak tavanından oluyorsa bunu mutlaka önemsemelisiniz. Mutfakta olan sızıntı genellikle kombi su kaçağı nedeniyle olur. Kombinin altındaki sıcak su borusunda çatlama olursa, alt kat mutfak tavanından su sızıyor sorunu yaşanabilir.

Kombi tesisatındaki su soğuk halden sıcak hale geçtiğinde, tesisatta kullanılan malzemeler dayanıksız olursa boruda çatlama olabilir. Bunun tespiti için tesisatınızı aramanız gerekir. Günümüzde kullanılan yeni yöntemler sayesinde kombi su kaçağı kolay bir şekilde tespit ediliyor ve kaçak yerleri kırmadan tamir ediliyor. Sızıntının bu sebepten kaynaklanması halinde ustalarımız termal kamera ile kimyasallı su kaçak tespit ve onarımını yapacaktır.

Mutfak tavanından sızan su sürekli olarak akıyorsa, komşunuzun tesisatında temiz su kaçağı olduğu düşünülebilir. Bunu anlamak için komşunuzun tesisatında suyu ana vanadan kesmeniz yeterli olur. Böyle bir sorunla karşılaşanlar firmamıza ulaşarak yardım alabilir. Bu tespitler deneyimli ustalarımız tarafından pratik bir şekilde yapılacaktır. Kırmadan su kaçak tespiti için firmamızdan destek almanızı tavsiye ederiz.

Banyo Tavanından Su Damlıyor

Banyo tavanından su sızıyor ise vakit kaybetmeden üst kattaki komşunuzu haberdar etmelisiniz. Bu sızıntı temiz su kaçağı ya da banyo fayansları arasındaki derz dolguların aşınması nedeniyle olabilir. Sızan suyun rengi sarımtırak ise bu durumda pis su kaçağı olduğundan şüphe edilmesi gerekir. Sebebi ne olursa olsun profesyonel yardım almanızı önereceğiz. Firmamız su kaçağı tespiti için teknolojik cihazları kullanmaktadır. Bu nedenle evinizde ve komşunuzun evinde kırmadan kaçak tespiti yapmaktayız. Hem siz mağdur olmayın, hem de komşunuz olmasın. Evinize daha fazla zarar gelmeden su sızıntısı tespiti yapılmasını sağlayın. Evinizin her alanındaki su sızıntılarını ihmal etmemenizi öneririz.

Üst Komşudan Akan Su Sızıntısı

Üst komşudan akan su genellikle tavandan ve duvarlardan su damlamasına neden olur. Bunun başlıca nedeni komşunuzun tesisatında borulardaki çatlaktır. Bu sorun temiz su tesisatında, pis su giderlerinde ya da kombi tesisatında olabilir. Tavanda sarı lekeler oluşuyorsa üst komşudan akan su pis su kaçağı olduğunu gösterir. Eğer sürekli akan su sorunu varsa bu temiz su kaçağı olduğuna işaret eder. Üst komşudan akan su bazı hallerde kombi su kaçağı yüzünden olabilir. Kalitesiz malzeme kullanılmış kombi tesisatında suyun ısınması borularda çatlamaya neden olabilir. Buda alt kata su damlamasına yol açabilir. Bu yüzden tavanda su damlaması, duvardan su sızması gibi bir sorunla karşılaşırsanız, mutlaka profesyonel yardım almalısınız.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su kaçağı bir tesisatta olabilecek en önemli sorunlar arasındadır. Tesisatın yıpranması, darbe alması, kullanılan malzemelerin kalitesiz olması gibi nedenler su kaçağı sorunu yaşanmasına yol açabilir. Su kaçağı nasıl anlaşılır, bunu merak edenler olabilir. Su kaçağı aylık su faturasının yükselmesine neden olan, evinizi ve alt kat komşunuzun evini hasara uğratan bir sorundur. Pis su kaçağı, temiz su kaçağı ve kombi su kaçağı tesisatınızda olabilecek kaçağın bir nedeni olabilir. Tesisatınızda ana vanayı kapadığınız halde sayacın dönmeye devam ettiğini fark ederseniz bu su kaçağından oluyordur. Alt kata su damlıyorsa bu sizin tesisatınızda su kaçağı olduğunu, sizin tavanınızda su damlıyorsa buda üst kat komşunuzun tesisatında su kaçağı olduğunu gösterir.

Üst komşudan akan su, tesisattakisu kaçağının bir sonucudur. Duvarların kabarması, tavandan su damlaması, tavanda sarı lekeler, evde kötü küf kokusunun olması su kaçağı yüzünden olabilir. Özellikle sarımsı renkte su damlamaları, koku pis su kaçağı olduğuna işaret eder. Bunlarla karşılaşırsanız, firmamızı arayarak su kaçak tespiti yapılmasını talep edebilirsiniz. Su kaçağı nasıl anlaşılır, bu gördüğünüz gibi oldukça kolaydır. Bunun nereden olduğunu da firmamızın deneyimli ustalarına bırakabilirsiniz. Cihazla su kaçağı tespiti yapan ustalarımız sorunu kısa sürede çözümleyecektir.SERVİS HİZMETLERİ : 

Kameralı su tesisatçısı, Kameralı su kaçak tespiti, Termal akmera ile su arıza bulma, Cihazla su kaçağı tespiti, Su kaçak, Su arıza, tesisatçı, tavandan damlayan su, musluk tamiri, musluk contası değişimi, musluk değiştirme, musluk sapı kırıldı, musluk sapı duvarda kaldı, musluk sökme, batarya değişimi, batarya kartuş değişimi. batarya montaj. batarya tamiri, batarya sökme takma, klozet tamiri, klozet değişimi, klozet su akıtıyor, klozet su sızdırıyor, klozet nasıl tamir edilir, klozet musluk akıtıyor, klozet alt kata akıtoyor, tuvaletten alt kata su damlıyor, su borusu delindi, su borusu patladı, su borusu tamiri, tesisat tamir ustası, kameralı kaçak bulma, kanalizasyon açma, tıkalı gider açma,  Kanal Görüntüleme

Ankara Su Tesisat

 

İlçe Servisleri :

Keçiöre Su TesisatçısıYenimahalle Su TesisatçısıPursaklar Su TesisatçısıMamak Su TesisatçısıGölbaşı Su TesisatçısıÇankaya Su Tesisatçısı

Çayyolu Su TesisatçıÜmitköy Su TesisatçısıEtimesgut Su TesisatçısıSincan Su TesisatçısıEryaman Su Tesisatçısı

Tavandan Su Damlaması Kamera İle Tespit

USTAYA SOR


 • Commenter İlhami Yavuz 14 Temmuz 2022

  Selam, Sincan/Fatih mahallesindeki müstakil evimizin aski hattı ile su saati arasında ki giriş borusunda kaçak oluştu,boru eski tip metal boru,mesafe 5_6 metre; Bu boruyu siz değiştirebilirmisiniz? Yada ASKİ nin işi mi? Değiştirebilirseniz ücreti ne kadardır? Teşekkürler

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 14 Temmuz 2022

  Aski ile su saati arası askinin denetiminde.

 • Commenter Murat 27 Nisan 2018

  Murat usta su kaçak tespiti için ücret alıyor musunuz. Kaçak tespitini termal kamera ile kırmadan mı yapıyorsunuz.

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 27 Nisan 2018

  Murat bey, ücretlendirme bilgisi için bize telefondan ulaşabilirsiniz. Arızanın durumu hakkında bilgi alınarak ücretsiz de keşif yapılabilir.