PETEK TEMİZLEME

Petek Temizliği Ankara

Ankara Petek Temizliği


Doğalgazın ısınmada tasarruf sağlaması nedeniyle kombi ve kalorifer kullanımı her geçen gün artmaktadır. Sizlerde kombi ile ısınmayı tercih ettiyseniz, kalorifer tesisatınıza iyi bakmalısınız. Her sene kombi bakımı yaptırdığınız gibi 2 yılda bir petek temizliği yaptırmayı da ihmal etmemelisiniz. Yerden ısıtma sistemi kullanıyorsanız, çamurlaşma etkisinin bu sistemde daha hızlı olması nedeniyle her yıl temizlik yapılmasını sağlamalısınız. Ankara Petek Temizleme servisimiz sizlere bu konuda profesyonel destek verecektir.

Ankara petek temizleme

 
Peteklerin Altı Neden Isınmıyor ?

Petek temizliği kombi ile sağlıklı bir şekilde ısınmanıza yardımcı bir işlemdir. Peteklerde zamanla biriken tortular, pas ve kireçlenme etkisi evinizin ısınmasında önemli bir engeldir. Bunlar belirli aralıklarla temizlenmediği zaman petekler ısınmıyor şeklinde ki şikayetleriniz artmaya başlar. Özellikle altı ısınmayan petekler zamanında yapılmamış petek temizleme yüzünden olmaktadır.. Çünkü peteklerin içinde dolanan suyun içindeki tortular zamanla peteklerin alt kısmında çamurlaşma, balçık etkisine neden oluyor. Özellikle yerden ısınma sisteminde çamurlaşma ve balçık sorunu daha fazla oluyor. Bu yüzden yerden ısıtma kalorifer sistemlerinin her yıl temizletilmesini öneriyoruz. Suyun kireçlenme etkisi de peteklerle birlikte tesisatın borularını ve vanalarını etkisi altına alıyor.


ANKARA PETEK TEMİZLEME


Ankara kimyasallı petek temizleme servisimiz peteklerinizi yerinde sökmeden temizliyor. Makine ile petek temizliği Ankara yaptırmak en sağlıklı yöntemdir. Evinizde ısınma sorunları yaşanıyorsa, önce peteklerinizi kontrol etmelisiniz. Petekler ısınmıyor ise kombinizi kontrol edebilirsiniz. Kombinin çalışmasında herhangi bir sorun yoksa petek vanalarını kontrol edebilirsiniz. Vanalar açık olduğu halde özellikle altı ısınmayan petekler varsa hemen firmamızla iletişime geçerek kimyasallı petek temizleme yapması için ustalarımızı çağırabilirsiniz. Pas ve kireçten tıkanan petek tesisatınız konforlu bir kış geçirmenize engel olacaktır. Petek tesisatında ki yoğun pislik Kombi Filtresini de tıkayarak suyun sistemde kolay Devir daim etmesini engelleyecektir. Bu durum devir daim pompasını da zorlayarak arıza yapmasına sebep olacaktır. Petekleri ihmal etmeden temizleterek kışa hazırlanmalısınız.

Ankara petek temizleme fiyatları

 

Makineli Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

Makineli Petek temizliği sayesinde artık eviniz kirlenmeden ve hiç bir yer sökülmeden sadece banyodan yapılan işlem ile bütün petekler temizlenmektedir. 
Kombinin çalışmasında herhangi bir sorun olmamasına rağmen, evinizde ısınma sorunu yaşıyorsanız radyatörleri kontrol etmelisiniz. Elinizle dokunduğunuzda radyatör yeterince ısınmamışsa, radyatörlerin altı soğuk, üstü ılık gibiyse makineli radyatör temizleme hizmetinden yararlanmalısınız.

 

Ankara Petek Temizleme Fiyatları


Son zaöamlarda petek temziliği fiyatları arasında aşırı fark ve değişkenlik olduğunu firma olarak bizlerde görüyoruz. Petek Temizliği sistematik olarak yapılan ve pompalı özel cihazların kullanılması gereken son derece hassas bir uygulamadır. Yapılan yanlış bir uygulama ve kullanılan yanlış bir makine kombi ve petek tesisatında sorun ve sıkıntılara sebep olabilir. Petek temizleme fiyatını müşteri olarak makul bir rakamı kafanız da değerlendirerek ortalama bir fiyat analizi yapa bilirsiniz. Ancak şunu unutmayın, aşırı düşük ve maliyetini dahi kurtarmayacak fiyatlar ile petek temizliği adı altında evinize gelen firmaların sizden kazanç elde etmek istediği şey petek temizliği ücreti değil. Kombinizde ki farklı arıza sorunlarını sizlere varmış gibi gösterek asıl kar hedefledikleri şeyi yapmış oluyorlar.

Petek Temizliği Kaç Bar Basınç ile Yapılır?

Petek temzileme makineleri 6 bara kadar çıkabilen güce sahip cihazlardır. Ancak petek temizliği 1,5 ile 2 bar arasında yapılır. Daha fazla basınç kombi basınç seviyesi olan 3 barın üzerine çıkar ise kombiye zarar verir. Bu sebeple biz petekleri 6 barla, 8 barla yıkıyoruz diyen firmalara itibar etmeyiniz. Bütün firmaların kullandığı cihazlar aynı parametrede çalışır. Ancak bunun bir petek temizleme makinesi değilde 
kompresörlü bisiklet pompası olmamasına ve sizi makine diye pompoa ile kandırmamalarınadi

 

Kalorifer Peteklerinden Hava Alma

Peteklerin ısınmamasına yol açan faktörlerden birisi de peteklerde hava olmasından kaynaklanmaktadır. Petek Tesisatında oluşan havanın dışarı atılması için petek üst kısmında hava purjörü bulunmaktasdır. Peteklerin içerisinde hava olup olmadığını ısınan peteklerin üst kısımlarına dokunarak anlaya bilirsiniz. Eğer alt kısımları ısınan peteklerin üst kısımları ısınmıyor ve soğuk ise mutlaka peteğin havasını almalısınız. Peteğin hava alma anahtarı yok ise bir düz tornavida vasıtası ile petek havası alma işlemini yapabilirsiniz.

Petek Vanalarının Isı Ayarı (Reglaj)

Reglaj ayarı diyede bilinen petek vanaları üzerinde ki ayarlama genelde sıralı sistem tek hat üzerinden bir birini takip ederek bağlanan peteklerde yapılır. Bu ayarlama kombiye enyakın, yani en çabuk ve fazla ısınan peteğin kombiye en uzak yani en yavaş ısınan peteğe oranla vanasının daha kısık ayarlanması ve bu sayede bu peteğe giren su debisini azaltarak kombinin uzak noktada ki peteğe su basmasını sağlamaktır.
Petek vana ayarlaması hassas yapılmalı. Kısılan peteğin ne kadar ısındığı ne zamanda ısındığı takip edilerek ayarlama yapılmalı. Aksi halde gereğinden fazla kısılan vana peteği tamamen soğuk hale getirebilir. Bu düzenlemeyi vanaları bir tur, iki tur, üç tur açma kapama şeklinde sıralandırabilirsiniz. Kombiye en uzak noktada olan peteğin vanası tam açık olmalı.

Termostatlı Vana Sistemi

Peteklerde bulunantermostatlı vana sistemi evinizin odalarının istenilen derecede ısınmasını sağlar. Az kullanılan yada oda hacmi sebebi ile gereğinden fazla ısınan yerler termostat vanadan ayarlanarak ısı derecesi düşürülür. Bu sayede az doğalgaz tüketimi ve düşük bir fatura sağlanır.
Termostat vanalı evlerde genelde banyo düz vana bağlıdır. Bu vanalar kombinin devir daim yapması için özellikle düz vana bağlanır ve sürekli açık pozisyonda olur. Aksi halde termostat vanalar ısınma sebebi ile otamatik kapanma pozisyonuna geçerse kombi su devir daimi yapacak bir yol bulamaz ve basınç valfinden su atar. Yani termostat vanalı evlerde bir petek mutlaka normal vana sistemi ile bağlı olmalı ve bu petek vanası sürekli açık olmalı.

ANKARA PETEK TEMİZLEME


Radyatörlerin içinde sudaki tortulardan oluşan çamurlaşma, balçık etkisi yüzünden ısı verimi düşmektedir. Siz kombinizi yüksek ısıda yaksanız bile radyatörler yeterince ısınmaz. Boşu boşuna ısınmadan yüksek doğalgaz faturası ödemiş olursunuz. Radyatörleri kireçten, tortudan, çamurlaşma ve balçık etkisinden korumak için radyatör temizliğini belirli periyotlarla yaptırmalısınız.

Makineli radyatör temizleme için ustalarımız evinizde fazla zahmetli çalışmalar yapmaz. Radyatörleri sökmeden bütün işlemleri banyodan yaparlar. Makineyi banyodaki peteğe bağlayarak tüm odalardaki radyatörleri buradan temizlerler. Tesisata verilen petek temizleme kimyasalı ile peteklerin içinde oluşan kireç tabakaları çözünerek temizlenir. Tesisatta devir daim eden suyun içindeki atıklarda makinenin filtresi yardımıyla tesisat dışına çıkarılır.Ankara kalorifer temizliği

Doğalgaz Tesisat Temizliği Ankara

Ustalarımız tüm işlemleri bitirdikten sonra tesisatınıza koruyucu bir sıvı konur. Radyatör temizleme sonrasında konulan koruyucu sıvı tesisatın içinde kalır. Bu sıvı sayesinde temizleme kimyasalının sonraki etkilerinden korunmuş olursunuz. Asit içeren kimyasalın kombinin parçalarına zarar vermesi önlenir. Tesisata petek temizliği sonrası konulan bir litrelik koruma sıvısı kombi çalıştıktan sonra tesisatın her noktasına ulaşır. Böylece kalorifer tesisatınız yeni halindeki gibi olur. Bu koruyucu sıvının bazik özellikte olması nedeniyle tesisatınızda uzun süre kalsa da, herhangi bir sorun yaşanmaz. Tesisattaki metal aksamları kirecin olumsuz etkisinden korur. Ankara Kimyasallı Petek Temizleme servisimiz bu koşullarda radyatör temizleme hizmeti vermektedir.

Peteklerin temizlenmesi gerektiğini anlamanız hiçte zor değildir. Altı ısınmayan petekler, az ısınmanıza rağmen doğalgaz faturası yüksek geldiyse, kombiniz randımanlı çalışsa bile evinizin yeteri kadar ısınmaması, kombide yetersiz devir daim hatası, aşırı ısınma, ısınma alevinin çabuk sönmesi gibi arızalar oluyorsa, kombiden uzak petekler yakın olanlara göre az ısınıyorsa petek temizliği yaptırmanızın zamanı gelmişte geçiyor bile. Bunu hiç ihmal etmemelisiniz. Doğalgaz ile ısınmanın keyfini sürmek istiyorsanız, evinizi her köşesi homojen şekilde ısınsın istiyorsanız kombi bakımını yaptırdığınız gibi peteklerinizi de her iki yılda bir temizletmelisiniz. Bulunduğunuz bölgede sular aşırı kireçli ise petek temizliğini her yıl yaptırmanızda fayda vardır.Doğalgaz Peteklerinin Temizliği

Fazladan doğalgaz faturası ödemek istemeyenler, ısındığı kadar yakıt parası vermek isteyenler doğalgaz peteklerinin temizliğini ihmal etmemelidir. Altı ısınmayan petekler temizlendikten sonra verdiği ısı kalitesi artacaktır. Kombiyi ayarladığınız ısıda evinizi ısıtma şansınız olacak. Pas ve kireçten tıkanan petek tesisatınız için Ankara kimyasallı petek temizleme firmamızdan usta desteği alabilirsiniz. Doğalgaz peteklerinin temizliği sırasında kimyasal temizleme hizmeti veriyoruz. Petekleri yerinden sökmeye gerek kalmadan temizliyoruz. Makine ile kimyasallı petek temizliği yapıyoruz.

KALORİFER TEMİZLİĞİ ANKARA


Doğalgaz petekleri kombinin ısıttığı suyun evin içinde dolaşımını sağlayarak ısınmanızı kolaylaştırır. Kış geldiğinde ısınma sorunları yaşamamak için kombi ve petek bakımına önem vermelisiniz. Pas ve kireçten tıkanan petek tesisatınız için makine ile petek temizliği yapan firmamızın sunduğu olanaklardan yararlanmanızı öneririz. Kireçten, pastan etkilenen peteklerde ısı performansı düşük olur. Dolayısıyla hem fazladan doğalgaz faturası ödemiş olursunuz, hem de ısınmada paranızın karşılığını alamazsınız. Peteklerin ısı performansını arttırmak için zamanında petekleri temizletmelisiniz. Evinizde kışı hissetmeden sıcak bir ortam oluşturun. Petek temizliği yaptırın, gereksiz masraflar yapmayın.
 

Yerden Isıtma Sistem Temizliği


Yerden ısıtma sistemi diğer ısıtma sistemlerinden daha farklı bir çalışma prensibine sahiptir. Bu sistem de petek ve kalorifer sistemi yoktur. Yerden ısıtmalar da ısınma zemin altına döşenen boruların içinden geçen su saysinde ısınma gerçekleşir. Bu borular içerisinde zamanla oluşan balçık ve tortulaşma borudan geçen su akışını yavaşlatır ve ısı kayıbına sebep olur.

Bu tip yerden ısıtma sistemlerinin yıkanması ve temizlenmesi daha özenli ve detaylı bir işçilik istemektedir. Yerden ısıtmalar da makine bağlanacak alan kısıtlı ve zordur. Bu sebeple kesinlikle profesyonel bir ekiple çalışmanız gerekmektedir. Ankara Petek Temizliği ve Yerden Isıtma Temizleme firmamız alanın da uzman ve deneyimli ustalarımızla sizle ısınma konusunda ayrıcalıklı bir hizmet sunacaktır.


Merkezi ısıtma sistemi Petek tesisat temizliği

 

Merkezi Isıtma Sistemlerinde Petek Temizliği


Çoğu insan merkezi sistemler de dairelerin kendi peteklerini diğer dairelerden bağımsız olarak temizlete bileceğinin bilmemektedir. Merkezi sistem daireler de ısıtma sistemi bina olarak komple temizlenebileceği gibi daire olarak tek temizlikte yapılabilir. Tek başına temizleme yaptıran daire ısınma konforundan tek başına faydalana bilir. Daireler de bulunan peteklerin içerisinde ki pislik ve balçık temizlendiğinde merkezi sistemden daireye giren su debisi daha fazla olacak ve daha az fatura ile daha fazla ısınma sağlaya bilecektir. Merekezi Sistem Bina Kalorifer Petek Temizliği için firmamızı arayarak ister bina olarak, isterseniz daire başına fiyat alabilirsiniz.
 

Kombi Petek Temizliği Ankara

Peteklere dokunduğunuz zaman altı ısınmayan petekler ile karşılaşıyorsanız, petek temizliği yaptırmayı ihmal ettiğinizi söyleyebiliriz.Ayrıca kombiden uzak kalan petekler daha az ısınıyorsa bu da peteklerin temizlemeye ihtiyacı olduğunu gösterir. Kalorifer tesisatı içinde bildiğiniz gibi su dolaşır. Kombi ayarladığınız derecede suyu ısıtır.

Peteklerin ısıyı iletme kalitesi içlerinin temiz olmasıyla alakalıdır. Pas ve kireçten tıkanan petek tesisatınız varsa peteklerin içinde çamurlaşma ve balçık oluştuysa peteklerin ısı iletme performansı düşer. Bu da ısınma problemleri yaşamanıza, yüksek miktarda doğalgaz faturası ödemenize neden olur. Bununla da kalmaz, kombi arızalarına yol açar. Çünkü kombi peteklerin ısınması için sürekli aralıksız çalışır. Bu çalışma kombiniz için oldukça yorucu olur. Kombi eşanjörü, vanaları da kireçlenmeden olumsuz etkilenebilir.kombi petek filtre temizliği

 

Kimyasallı Tesisat Temizliği Ankara

Bu etkilere maruz kalmak istemiyorsanız, 2 yılda bir düzenli olarak kombi petek temizliği yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Ankara Kimyasallı Petek Temizleme firması olarak tüm müşterilerimize makine ile petek temizliği hizmeti veriyoruz. Peteklerinizi kimyasallı temizleme yöntemiyle ilk günkü gibi temizliyoruz. Petek temizliğinin ardından tesisatınızı koruyucu sıvı ile korumaya alıyoruz.
Zamanında petek temizliği yapılmazsa petekler ısınmıyor, diye yakınmaya başlayabilirsiniz. Kış ortasında hem evinizdeki sıcak ortam kesintiye uğrar, hem de petek temizliğini kışın yaptırmak zorunda kalırsınız.

Makine ile petek temizliği sırasında radyatör ve petekler, kollektör vanaları, petek vanaları, kombi eşanjöründe pas temizliği, kalorifer tesisatı boruları, kombi devir daim pompası, pislik tutan filtre temizliği yapılır. Bu temizlik petekler yerinden sökülmeden zahmetsizce yapılır. Banyodaki peteğe bağlanan petek temizleme makinesi ile kimyasallı temizleme hizmeti verilir. Pas ve kireçten tıkanan petek tesisatınız en iyi koşullarda temizlenir.

Ankara kimyasallı petek temizliği yapan bir tesisatçıya ihtiyacınız olursa, hemen firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Hem kombi bakımı, hem de makine ile petek temizliği hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. İşinin ehli ustalarımızla kısa sürede peteklerinizi temizler, kışın ısınma sorunu yaşamamanız için yardımcı oluruz. Pas ve kireçten tıkanan petek tesisatınız için en iyi koşullarda petek temizleme hizmeti veriyoruz.


Petek Dış Gözenek ve Izgara Temizlik

Peteklerin iç temizliği gibi ızgara aralarının temizliği de önemlidir. Petek ızgara arasından geçen hava akışının randımanlı olması peteğin odaya sağlayacağı ısıyı da artırır. Petek gözenekleri buharlı makineler ve hava tabancaları ile temizlenir. Hem hijyenik bir hava akışı sağlar hem de ısınmayı artırır. Peteklerin gözeneklerinde ki tozun temizlenmesi havanın temiz olmasını sağlayacağı gibi duvar ve perdelerde ki islenme ve kararmayı da önlemektedir.

Petek ızgaraları petek ya da kalorifer yerinden sökülmeden duvar da asılı şekil de temizlene bilmektedir. Kalorifer ızgara toz temizliği için kombi suyu boşaltılmasına ya da kombinin kapalı kalmasına da gerek yoktur. Petek gözenekleri tazyikli buhar makinesi ile yerinde temizlenmektedir.

Hizmetlerimiz, ; Petek temizliği, makineli kalorifer temizliği, Kimyasallı petek temizliği, ilaçlı petek temizliği, doğalgaz temizliği, makineli petek temizliği, petek yıkama, ısınmayan petek sorunu, petekler ısınmıyor, doğalgaz faturası, yüksek fatura, peteklerin altı ısınmıyor, petek ters bağlantı, petek bakımı, kombi bakımı, tıkalı petek açma, petek siyash su, ilaçlı su, 

MAKİNELİ PETEK TEMİZLİĞİ ANKARA

İlçe Servisleri :

Keçiören Petek TemizlemeYenimahalle Petek TemizlemePursaklar Petek TemizlemeMamak Petek TemizlemeÇankaya Petek TemizlemeGölbaşı Petek TemizlemeÇayyolu Petek TemizlemeÜmitköy Petek TemizlemeEtimesgut Petek TemizlemeSincan Petek TemizlemeEryaman Petek TemizlemeBatıkent Petek Temizleme

USTAYA SOR