Blog

AÇ KAPA BATARYA KARTUŞ TAMİRİ ve MONTAJI

AÇ KAPA MUSLUK BATARYASI KARTUŞ DEĞİŞİMİ

Merhaba. Su tesisat malzemelerinde en çok rastlanan arızalardan biriside Batarya Su Damlatıyor sorunudur. Batarya yada çeşmeler conta yada kartuş arızaları sebebi ile tam kapanma yapmadığı için malesef çeşme uçlarından su damlatması yapmaktadır. Conta kullanılan çeşmeler artık günümüzde çok kullanılmadığı için artık yeni teknoljinin conta arızası yerini kartuş arızasına ve değişimine bıraktı. Batarya kartuş değişimi yada batarya tamiri için sizlere bir video hazırladık. Sıkça sorulan sorular arasında olan Batarya Tamirini kendim yapabilir miyim ? sorusuna bir video ile sizlere anlatmaya çalıştık.

Batarya Tamiri Nasıl Yapılır ?

Bataryalar eski çeşmelerde bulunan contalar yerine artık kartuş denilen sök tak sistemler ile çalışmaktadır. Bu sistemler kullanıcısının kolayca değiştirmesi için tasarlanmıştır. Biraz işten anlayan ve elinde bir kaç anahtar ve tornavida takımı olan çok kişi bu kartuşu kendisi değiştirebilir. Yani videomuzu seyrederek Batarya kartuş değişimi ve tamirini kendiniz de yapabilirsiniz. En azından deneyin baktınız ki bu işi yapabilecek bir tamir malzemeniz yok, yada sorunu çözemiyorsunuz yine bir Su Tesisatçısı çağırarak işi ona da yaptıra bilirsiniz.

Kendinize Güvenin ve Sizde Yapın.

Tamirat konusunda kendinize güvenmeniz gerekmektedir. Bir çok Avrupa ülkelerinde evde kendin yap konuları gelişmiş durumda ve bir çok tamir işine yatkın kişiler evlerinde tamir takımları bulundurarak küçük ev tamirlerini kendisi yapabilmektedir. Bu hiçte zor değil. Hele de günümüz teknolojisi ve her yerde izleye bileceğiniz tamir ve montaj videoları ile sizde kendi evinizde küçük tamirler yapa bilirsiniz.USTAYA SOR