Blog

Demir Su Tesisat Borularının Ömrü Ne Kadar?

Demir Su Tesisat Borularının Ömrü Ne Kadar?

 
Günümüz su tesisat boruları artık plastik (pprc) borular ile yapılmaktadır. Bu sistem hem sağlık açısından hem de dayanıklılık açısından daha çok sağlam. Tatbiki doğru malzeme ve doğru usta ile çalışmak şartı ile.
Gelelim demir boru tesisatının ekonomik ve kullanım ömrüne. 
 
Demir borular 25 yılı aşkın yaşı olan eski yapı ve binalarda bulunmaktadır. Bu sebeple en yeni demir boru tesisatının yaşı 25 yıldır. Aslında bir demir borunun ekonomik ömrü ve kullanım ömrü de 25 yıldır. Çünkü 20 yılın sonunda demir borular paslanmaya ve delinmeye başlar. Bu sorun evde paslı su akmasına ve su kaçak sorununa sebep olur. Bu sebeple eğer demir boru tesisatınız 25 yılı doldurmuş ve sorun çıkarmaya başlamış ise yeni bir su tesisat borusu ile değiştirmelisiniz. Ancak Su Tesisatçısı olarak çalışacağınız ustayı da iyi seçmelisiniz. Bizden söylemesi.

 

USTAYA SOR


  • Commenter Yüksel örs 17 Eylül 2022

    Sayinustam evim 27yıllik beton arma kalfer sistemi sıva altı demir borudan yapılmış petek yerleri papalanmış hazır lakin şimdiye kadar ne kalfer ne doğalgaz bağlanmadı borular boş hiç su falan görmedi şimdi evime doğalğaz döşemek istiyorum bu borularda sıkıntı olurmu veya hiç kullanılmamış borularda kürüne varmıdır teşekürler

  • Commenter Ankara Su Tesisatçı 17 Eylül 2022

    Petek montajı sonunda tesisatı temizlemeniz de fayda var.