Blog

KANALİZASYON LOGAR ÇUKUR KAPAĞI YER TESPİTİ

KANALİZASYON LOGAR ÇUKUR KAPAĞI YER TESPİTİ

 
Logar hatları aynı pis su boruları üzerinde toplanarak bina çıkışlarında bahçe içerisinde bulunan Logar Kanalizasyon Çukurlarına dökülerek buradan da Aski şehir kanalizasyon hattına bağlanırlar. Genellikle bina çıkışlarında ya da müstakil evin bahçesinde bulunan logar kapağının üst kısımları toprak ile doldurularak saklanmaktadır.
 
Genellikle çim, çiçek ekmek için ya da pis koktuğu için üzeri kapatılan Kanalizasyon Logar Kapakları zaman sonra yeri unutularak bulunamamaktadır. İşte tamda bu sırada devreye teknoloji girmektedir. Gelişmiş teknoloji, kanal görüntüleme kameraları ve yer tespit cihazları sayesinde Kanalizasyon çukurunun yerini kolayca tespit edebilmekteyiz.
Bahçe içi binaya ait rögar işlemlerine Aski müdehale etmemektedir. Bu sebeple eğer hattınız tıkandı ve Aski hizmet birimine aski ve bina arası logar çukurunu açtırmanız gerekirse öncelikle logar çukur kapağı yerini bulmalısınız. Logar çukuru kapağı bulunmadan sağlıklı bir işlem yapılmamaktadır.

Aslında logar çukuru kapağının  kapatılması son derece sakıncalıdır. Rögar kapak delikleri çukurun hava ve güneş almasını sağlar ve haşerelerin kalıç konaklamasını ve bu sebeple de pimaş borularını kemirerek su kaçağı olmasına sebep olur.

Kanalizasyon Logar Çukuru Kapağı Nasıl Bulunur?
 
Logar çukuru kapağının yerini bulmak için kanal görüntüleme kamerası. Frekans yayıcı cihaz ve frekans bulucu alan tarama detektörü kullanılır. Kanal kamerası ve frekans yayıcı cihaz logar çıkış hattına en yakın pimaş boru girişinden içeri gönderilir. Kanalizasyon çukuru yada boruda ki çökme, kırılma, eğim sorunları tespit edilir. Tespit edilen noktaya frekans yayıcı cihaz boru içerisinden gönderilir. Ve yüzeyden tarayıcı detektör ile frekans yayıcının bulunduğu nokta yani logar çukuru ile logar kapağı tespit edilir. İşlem kırmadan ve herhangi bir alanı kazmadan teknolojik cihaz, makine ve aletlerle yapılmaktadır. 
Ankara Su Tesisatçısı olarak Murat Tesisat Alanın da profesyonel cihaz ve ekipmanlar ile sizlere en kolay ve zahmetsiz hizmeti sunmaktadır. Kameralı Kanal Görüntüleme, Detektör ile kayıp logar kapağı bulma, atık su pimaş hattında oluşan çökme, kırılma gibi tıkanıklığa sebep olan sorunların tespitini, Robot makine ile tıkalı gider açma işlemlerini, Termal kamera ve cihazla su kaçağı tespiti işlemlerinizi profesyonel bir şekilde çözümleyerek sizlere en az maliyetle ve en az alan kırılarak hizmet sunmaktadır.

USTAYA SOR