Blog

KAYIP LOGAR KAPAĞI TESPİTİ

KANALİZASYON KAPAĞI BULMA


Logar hatları aynı pis su boruları üzerinde toplanarak bina çıkışlarında bahçe içerisinde bulunan Logar Kanalizasyon Çukurlarına dökülerek buradan da ASKİ şehir kanalizasyon hattına bağlanırlar. Genellikle bina çıkışlarında ya da müstakil evin bahçesinde bulunan logar kapağının üst kısımları toprak ile doldurularak saklanmaktadır.
 
Genellikle çim, çiçek ekmek için ya da pis koktuğu için üzeri kapatılan Kanalizasyon Logar Kapakları zaman sonra yeri unutularak bulunamamaktadır. İşte tamda bu sırada devreye teknoloji girmektedir. Gelişmiş teknoloji, kanal görüntüleme kameraları ve yer tespit cihazları sayesinde Kanalizasyon çukurunun yerini kolayca tespit edebilmekteyiz.
LOGAR KAPAĞI TESPİTİ

Bahçe içi binaya ait rögar işlemlerine ASKİ müdahale etmemektedir. Bu sebeple eğer hattınız tıkandı ve Aski hizmet birimine aski ve bina arası logar çukurunu açtırmanız gerekirse öncelikle logar çukur kapağı yerini bulmalısınız. Logar çukuru kapağı bulunmadan sağlıklı bir işlem yapılmamaktadır.

Aslında logar çukuru kapağının kapatılması son derece sakıncalıdır. Rogar kapak delikleri çukurun hava ve güneş almasını sağlar ve haşerelerin kalıcı konaklamasını ve bu sebeple de haşerelerin evinizin içlerine kadar girmelerine sebep olur.ASKİ LAĞAM KAPAĞI TESPİTİ
 
Fare gibi kemirgen haşereler plastik boruları kolayca kırıp geçe bilir. Pimaş ve plastik tesisat borularının fare tarafından kemirildiği ve bu sebeple de su kaçağı meydana geldiği sıkça görülmektedir.
Farelerin lağam borularında sebep olduğu asıl bir diğer husus ise tıkanıklıktır. Farelerin taşımış olduğu pislikler pimaş boru içerisinde tıkanmaya sebep olabilmektedir. Özellikle uzun süre yazlıklarında kalan insanlar kışın şehirdeki evlerine kullanmadıkları için fareler bu kullanılmayan evin logar borularına doğru girerek iç kısıkmlarda yuvalanma da yapabilmektedir. Lagar kapağının kayıp olması ve iç beton duvarlarının kontrol edilmemesi farelerin burayı mesken tutmalarına da sebep olmaktadır.
 
Ankara Su Tesisatçısı / Murat Tesisat her türlü kanal görüntüleme ve logar çukuru yer tespiti işlemlerinde profesyonel ekip ve ekipmanlar ile sizlere en güçlü ve profesyonel hizmetleri sunmaktadır.

USTAYA SOR