Blog

KLOZET TAMİRİ NASIL YAPILIR ?

KLOZET TAMİRİ ve DEĞİŞİM


Klozet sık kullanılan ve evin büyük küçük her ferdinin doğrudan kullandığı ve özellikle çocukların yanlış kullanımı sonrasında arıza yapan, yada kullanım ömrü ve suda ki kirece bağlı olarak ta çeşitli aksamlarının arıza yaptığı bir eşyadır. 

Klozet genel olarak su damlatması ve iç takım arızası sebebi ile su doldurmaması konusun da sorunlar yaşanmaktadır. Klozet eb büyük sorunu su sızdırması ve su kaçağı arızasıdır. Eğer eliniz de tamir yapacak alet ve yetenek yok ise bu durumda profesyonel bir SU TESİSATÇISI çağırmalısınız.

KLOZET İÇ TAKIM DEĞİŞİMİ

Klozet iç takımı rezervuar olarak bildiğimiz su deposunun için de bulunan ve depoya suyu doldurma ve boşaltma işlemini yapan parçalardır. Klozet iç takımı arızalı ise şu sorunları yaşarsınız.

- Klozet sürekli depoya su doldurur ve sürekli su doldurma sesi duyarsınız. Klozetin iç kısmına sürekli bir su sızıntısı var ise şamandıra suyu kesmiyor olabilir ve bu sebeple tahliye borusundan klozetin içine su akıtıyor olabilir. Bu sorun 
saatin sürekli dönmesini ve su faturasının yüksek gelmesine sebep olur.
KLOZET MUSLUK VE HORTUM DEĞİŞİMİ

Klozet musluğu klozetin yan kısmının da duvarda bulunan iki adet musluk takımın dan ibarettir. Bu muslukların birinden klozet deposunu su dolar, bir diğerinden ise taharet çubuğuna su gelir. Bu iki musluk klozete fileks hortum dediğimiz dışı çelik sargılı basınca dayanıklı hortumlardan oluşmaktadır.

Bu hortumlar zamanla yırtıla bilir ve siz evinizde olmadığınız zamanlar da patlayarak evin içerisine su baskını yapabilir. Özellikle dikkat etmemiz gereken hortum dolum deposuna giden hortumdur, Çünkü taharet musluğuna giden hortuma ait musluk kullanım sonrasında sürekli kapatılır.

Ancak su deposuna giden hortum şamandıra sistemine bağlı olduğu için sürekli musluğu açık konumda olur ve hortumda sürekli basınçlı şebeke suyu bulunur. Bu hortum patladığı zaman bütün şebekeden gelen su evinizi içine akmaya başlar ki bu durum alt kat  ve sizin evinizin boya, alçı, duvar ve parke gibi aksamlarına zarar verir ev içi eşyaların su içinde kalmasına sebep olur. Bu sebeple klozet hortumları periyodik aralıklar ile değiştirilmelidir.

USTAYA SOR