Blog

Mutfak Bataryası

Hangi Bataryayı Almalıyım?


Merhaba değerli takipçilerimiz. Bu gün size Mutfak Bataryası hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Mutfak bataryaları duvardan montajlı batarya ve tezgah üstü montajlı batarya olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Duvardan bataryalar eski sistem tesisat bağlantı şeklinde var idi ancak yeni binalarda artık tezgah üsütü bataryalar kullanılmaktadır. Batarya renkleri günümüz de çok seçen ekli bir tercihe sahiptir. Mutfak dolabı yada mutfak tezgahı rengine uygun bataryalar seçe bilirisiniz. Ben şahsen bataryanın renginin kendine öz sewçilirse mutfağa renk katacağını ve kendini de göstereceğini düşünüyorum.


Batarya Aç-Kapa sistem ve çevirmeli siztem


Bataryalarda aça-kapa hızlı kullanıma musait sistemler son zamanlarda yaygındır. Eca, Artema gibi markalar da artık aç kapa musluk sistemini yaygın olarak kullanmaktadır. Hatta Aç/Kapa Artema reklamları ile kulağımıza aşina olmuştur. Bana göre Aç-Kapa batarya sistemlerinin bir dezavantajı da vardır. Ssuyun gereksiz yere çok kullanılması. Aç-Kapa sistemda bir kontrol sistemi çok mümkün değil. Sıkmalı musluklarda suyu açarken daha kontrollü açabiliyorsunuz ve ne kadar su açacağınıza daha kolay karar veriyorsunuz. Aç-kapa bataryalarda kartuş başlıkları suyu daha hızlı açtıkları için bazen istenilenden fazla su kullanılabiliyor.


Batarya Montajı


Duvardan montajlı bataryalar da en önemli nokta deve boynu denen montaj aparatıdır. Bu aparat batarya ile duvarda ki batarya bağlantı yerinin bir birine eşit olmasını sağlamktadır.. Tezgah üstü montajlı batarya da ise durum farklıdır. Bu batarya fileks hortumlar ile bağlandığı için montajı daha kolaydır.

Ankara Su Tesisatçısı

USTAYA SOR