Blog

SU ARITMA CİHAZINDAN AZ SU AKIYOR

SU ARITMA CİHAZINDAN AZ SU GELİYOR

Değerli müşterilerimiz,
Tam branş alanımız olmasada çok sık sorulan sorular sebebi ile Su Arıtma cihazı hakkında ki suyun az akması sorununu size anlatmaya çalışacağız.
 
Su arıtma cihazı ana şebekeye bağlı ve su tankı haznesi olan bir sistem. Arıtma cihazından iki kaemeli akış olur. Birincisi filitrelerden geçen şebeke basıncı ile çalışan su akışı ki bu arıtma fitreleri sebebi ile yavaş arıtma yapmaktadır. İkincisi ise hazırda arıtılmış su bulunması ve tüketicinin suyu daha verimli ve çok kullanabilmesi için su deposuna dolan su akışı.


 

SU TANKI AZ SU ALIYOR.

 
Su depoları arıztma sisteminde genelde 10 ve 12 lt su alırlar. Eğer sizin su arıtma cihazınız yeterli su depolama yapmıyor ise bunun birkaç sebebi olabilir;
 • Ev yada iş yerinizin şebeke su basıncı cihazın çalışma basıncından düşük olabilir. Şehir şebeke basıncınızı manometre yardımı ile ölçün ve cihazınızın kullanım kılavuzunda ki basınç kullanım şartına bakın. Eğer şebeke basıncı düşük ise cihaza motor takılması gerekir.
 
 • Cihazınızın fitresi tıkalı olduğu için yeterli basınca ulaşamıyor ve su tankını tam dolduramıyor olabilir. Bu durum da cihazınızdan su tankına gelen hortumu çıkararak arıtma yapılan suyu bir sürahiye doldurun ve ne kadar zamanda ne kadar su arıttığını gözlemleyin. Eğer su arıtma damlama şeklinde ve buna çok yakınsa filtreniz tıkanmış olabilir ve değiştirmeniz gerekir.
 
 • Bir diğer sebep ise su tankının hava basıncının çok düşük yada çok yüksek olması. Arıtma sisteminin su tankında hava basıncı bulunmaktadır ve tank üzerinde bir de araç sibobu bulunmaktadır. Su tankında ki hava basıncı yeterli seviyede değilse tank içerisine az su alır ve bunu arıtma çeşmesine göndermek için yeterli basınç üretemez. Su tankının sibobuna ince bir malzeme ile basarak hava yada su mu çıkacak? kontrol ediniz. Eğer siboptan su çıkıyor ise maalesef basınç tankınız arızalı ve değiştirmeniz gerekecek.
 
Değerli müşterilerimiz makalemizi faydalı buldu iseniz diğer kullanıcılar da ulaşa bilmemiz için makalemizin alt kısmında ustaya sor bölümüne küçük bir yorum bırakmanızı istiyoruz.
 
Saygılarımızla.

SU TESİSATÇISI

USTAYA SOR


 • Commenter Abdullah yeşilyer 19 Aralık 2023

  Şu tankından hava çıkarsa sağlam anlamına mı geliyor

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 19 Aralık 2023

  evet ama havası az olabilir

 • Commenter Abdullah yeşilyer 19 Aralık 2023

  Şu tankından hava çıkarsa sağlam anlamına mı geliyor