Blog

TIKALI LAVABO AÇMA YÖNTEMLERİ

TIKALI LAVABO AÇMA YÖNTEMLERİ 


Lavabo tıkanıklığı sebebi ile oluşan pis koku ve su taşmaları ev hanımlarının en rahatsız olduğu sorunlardan biridir. Bu sorunlardan kurtulabilmek için evde yapa bileceğiniz Bir kaç pratik yöntem bulunmaktadır. Lavabo gider borularından gelen pis kokuları gidermek, olası bir lavabo tıkanıklığını engellemek, Daha az para ödeyerek basit şekilde tıkanan lavabo borusunu açmak için bu yöntemleri kullana bilirsiniz. Ancak gider tıkanıklığı açma işleminiz bu basit yöntemler ile açılmayacak kadar ciddi ise mutlaka Murat Tesisatı Arayarak Tıkalı Lavabo Açma hizmeti alınız.1 - Karbonat Tozu, Sirke ve sıcak su Kullanımı


Bu yöntem ile ileri seviyede olmayan lavabı ağzında ki tıkanıklıkları aça bilirsiniz. Eğer Lavabo tıkanmadan önce bu yöntemi periyodik aralıklarla uygular iseniz hem bakteri ve pis kokulardan kurtularak gideri bir nevi dezenfekte etmiş olacaksınız, hem de tıkanıklığa sebep olan yağ ve yemek kalıntılarını çözerek lavabo tıkanıklığını önlemek için bir çözüm üretmiş olacaksınız.

2 - Vakumlu Lavabo Pompası Kullanımı


Mutfak ve banyolarda Lavabo Tıkanıklığı Açmak için vakumlu bir lavabo pompası kullana bilirsiniz. Lavabo pompasını lavaboyu yarı yerine kadar su doldurarak lavabo gider borusunun ağız kısmından pompalama yöntemi ile tıkanıklığa sebep olan maddeyi yerinden oynatarak rogar borusuna gitmesini sağlaya bilirisiniz.

3 - Sulu Elektirik Sübürgesi (Halı Yakama Makinesi)


Su bazlı çalışabilen bir elektirik sübürgesinin hortumunu lavabonun alt kısmından pimaşın içine doğru itin  ve sübürge borusu ile gider borusu arasında kalan boşluğu poşet gibi bir malzeme ile tıkayın makineyi çalıştırdığınız da lavabo gider borusunda oluşan tıkanıklığı açma işlemini vakumlayarak açacaktır.

4 - Basıçlı Hava Kullanarak Tıkalı Lavabo Açma


8 bar basınçla çalışan bir hava pompası ile Elektirik süpürgesinde uygulanan yöntemin tam tersi vakumlamak yerine basınç uygulayarak lavabı tıkanıklığı açma işlemi yapılabilir. Bu yöntemde hava basıncini tesisat borusuna ve zarar vermemesine dikkat etmelisiniz.


5- Hortum İle Basınçlı Su Kullanma Teskniği


Bu yöntem Basınçlı hava kullanma yöntemi ile aynıdır. Aradaki fark hava yerine su kullanılmasıdır. Bu uygulama da dikkat edilecek husu ise aşırı basın ve zorlama yaptırdığınız da pimaş içerisine dolan suyun tekrar lavabo giderinden evinizin içine taşarak evi pis su basması olacaktır.

6 - Lavabo Açma Teli Kullanarak Tıkanıklık Açma (Önerilen)


Bauhaus gibi Yapı Marketlerden alabileceğiniz lavabo gider borusu açma teli ile lavabonuzun alt kısmından pimaş borusundan içeri doğru teli iterek ve ekseninde döndererek lavabo giderini açma işlemini kendiniz yapabilirsiniz. Bu yöntem için uygun kablo da kullana bilirisiniz. Her evin kömürlüğün de buluna bilecek 7-8 metrelik elektirik kablosu işinizi görmeye yete bilir. Yada komşunuzda buluna bilecek bir teli ödünç alarak hiç bir masraf yapmadan tıkalı lavabo borusunu açma işini kendiniz yapabilirisiniz. Tıkalı gider açma teli gider borusunun içine çevrilerek itilmelidir. Yay burgu sistemi ile çalışır ve tıaknıklığa geldiğinde burgu sistemi ile dönerek tıkalı pisliğin içine girer ve tıkanıklığı açar. Tıkanıklığın açıldığını lavabotan ara ara su göndererek kontrol edin. Eğer su geri gelmiyor ise tıkanıklık açılmıştır. Tıkanıklık açıldıktan sonra sıcak suyu açarak telle burgu yapma yöntemini ileri ve geri itip çekerek devam ettirin.

7 - Kimyasal Temizleme Maddeleri ile Pis Su Borularını Düzenli Temizleyin


Lavabo giderlerinde tıkanma sorunu olamadan önce lavabo gider açıcı kimyasal maddeler ile lavabo gider borularınızı düzenli olarak temizleyiniz. Bu yöntemle hem olası bir tıkanıklığı engellemiş olacaksınız hemde pis su borularında biriken yemek ertıklarından ve pis yağlardan kurtularak lavabo gider kokusundan kurtulacaksınızç Lavabo açıcı kimyasalları kullanır iken mutlaka kullanma talimatlarına uyunuz.8 - Robot Makine İle Lavabo Tıkanıklığı Açan Tesisatçı Çağırın


Eğer yukarıda saydığımız amatör uygulamalar çözüm olmamış ise artık profesyonel makineler ile çalışan, Tıkalı Lavabo açan tesisatçı çağırmanız gerekmektedir. Tıkalı Gider Açma Servisi makine ile pis su borularının içine gönderdiği sprel yaylar vasıtası ile daha ilerideki ve daha zorlu tıkanıklıkları kırmadan kolayca açabilir. Lavabo giderlerinde tıkanıklığa sebep olan yere ulaşarak tıkanıklığı kolayca parçalar ve sizi çözüme ulaştırır. 

Lavabo Açan Firma Telefonu aradığınız da bize 7/24 ulaşabilirisiniz. Murat Tesisat Ankara Geneli tüm ilçelerde Lavabo ve Gider Açma hizmeti vermektedir.


USTAYA SOR