Servis Bölgeleri

PETEK TEMİZLEME BATIKENTBatıkent Kimyasallı Petek Temizleme


Kombi kalorifer tesisatı ile ısınmak herkes için büyük bir kolaylıktır. Kışın sıcak bir ortamda bulunmak, evinizin konforlu olması için tesisatınızın bakımına dikkat etmelisiniz. Kış gelmeden kombi bakımını yaptırmalı, petek temizleme hizmeti almalısınız.Batıkent petek temizleme servisi olan firmamıza ulaşırsanız bu konuda her türlü bilgiyi öğrenebilirsiniz. Kalorifer tesisatı bir bütün halinde çalışarak evinizin ısınmasını sağlar. Kombi içindeki ısıtma kazanı suyu ısıtır. Isınan suyu su devir daimi yapan pompa evdeki tüm peteklere eşit derecede ulaştırır. Ancak tesisatın içindeki suyun sirkülasyonuna engel olacak etkenler ısınmada sorun yaşanmasına yol açar. Sıcak su peteklere ulaşamazsa ısınmayan petek sorunu yaşanmaya başlar.Kimyasal İle Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

Peteklere dokunduğunuzda kombi çalışıyor olsa da, peteklerin ılık ya da soğuk olduğunu fark ederseniz, doğalgaz faturalarınız yüksek olmasına rağmen ısınamıyorsanız tesisatınızı ve petek sistemini etkileyen kireçlenme, pas ve çamur kalıntılarının mutlaka temizlenmesi gerekir. Servisimiz kimyasalla petek temizleme hizmeti vermektedir. Bu yöntemde ustalarımız sadece banyodaki petek sistemine bağladıkları makine ile diğer petekleri de kimyasalla temizlemektedir. Evinizde kirlenmeye yol açmadan çalışırlar.


Makine ile  Sökmeden Petek Temizleme 

Petek temizleme sırasında peteklerin yerinden sökülmesine gerek kalmaz. Yeni yöntemlerde makine ile kimyasallı petek temizliği yapılmaktadır. Batıkent kimyasallı petek temizleme yapan bir servise ihtiyacınız olursa firmamızı arayabilirsiniz. Petek temizliğinde en iyi kimyasalı kullanıyoruz. Kalorifer tesisatınıza ve peteklere zararı olmayan kimyasalla petek temizleme hizmeti veriyoruz. Peteklerin altı ısınmıyor diyenler, doğalgaz faturası yüksek geliyor, evim ısınmıyor diyenler petek temizliği yaptırmalıdır.

Peteklerin Altı Isınmıyor


Kalorifer sisteminde evinizin ısınmasını sağlayan kombinin ısıttığı sudur. Isınan su pompa yardımıyla peteklere dağıtılır. Eğer suyun etkisiyle peteklerde ve tesisatta kireçlenme, pas gibi olumsuzluklar varsa ısınmayan petek sorunu yaşanır. Bunlar temizlenmedikçe hem ısınamazsınız, hem de fazla doğalgaz parası ödemeye devam edersiniz. Kimyasalla petek temizleme yöntemi sayesinde petekler sökülmeden konforlu bir şekilde temizlenir.

Doğalgaz Peteklerinin Yıkanması 

Kalorifer tesisatında her yıl kombi bakımını aksatmadan yapıyoruz. Ancak evinizin ısınmasında en önemli etken olan peteklerinde bakımına, temizliğine aynı özeni göstermemiz gerekiyor. Zaman içinde pas ve kireçlenme etkisinde kalan petekler ısınma sorunu yaşamamıza neden olabilir. Petek temizleme son zamanlarda oldukça talep gören bir hizmettir. Sağlıklı bir şekilde ısınmaya devam etmek, evinizdeki sıcak ortamı kesintiye uğratmamak için peteklerin içinde biriken kireç kalıntılarını, çamur tortularını, pası temizletmemiz gerekir. Batıkent makine ile doğalgaz temizleme servisi olarak hizmet veren firmamız petekleri sökmeden, evinizi kirletmeden makine ile kimyasallı petek temizliği yapmaktadır.Doğalgaz faturalarında ortalama % 30 oranında tasarruf etmek isteyenler, kışın kesintisiz şekilde ısınmak isteyenler petek temizliği yaptırmalıdır. İhmal edilen petekler evinizi ısıtamaz. Tesisatın tıkanması ile ısınmayan petek problemi yaşarsınız. İlerleyen aşamada kireç tabakaları kalınlaştıkça sorun artar, bu pompa arızasına sebep olabilir.

Petek Dış Gözenek ve Izgara Temizlik

Peteklerin iç temizliği gibi ızgara aralarının temizliği de önemlidir. Petek ızgara arasından geçen hava akışının randımanlı olması peteğin odaya sağlayacağı ısıyı da artırır. Petek gözenekleri buharlı makineler ve hava tabancaları ile temizlenir. Hem hijyenik bir hava akışı sağlar hem de ısınmayı artırır. Peteklerin gözeneklerinde ki tozun temizlenmesi havanın temiz olmasını sağlayacağı gibi duvar ve perdelerde ki islenme ve kararmayı da önlemektedir.

Petek ızgaraları petek ya da kalorifer yerinden sökülmeden duvar da asılı şekil de temizlene bilmektedir. Kalorifer ızgara toz temizliği için kombi suyu boşaltılmasına ya da kombinin kapalı kalmasına da gerek yoktur. Petek gözenekleri tazyikli buhar makinesi ile yerinde temizlenmektedir.


ANKARA PETEK TEMİZLEME

Kimyasallı Petek Temizleme Batıkent

USTAYA SOR


 • Commenter Aylin Kahraman 25 Eylül 2019

  Merhaba, tesisat temizliğini duru suyla yapıyor musunuz ? cihazın servisi temizliği duru suyla yaptırmamızı istiyor. Eğer yapıyorsanız irtibata geçtiğimizde ne zaman gelebilirsiniz. ? Teşekkürler.

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 25 Eylül 2019

  Kimyasal yada kimyasalsız duru su ile de temizlik yapıyoruz. Randevunuzu en kısa zaman da veriyoruz.

 • Commenter Aylin Kahraman 25 Eylül 2019

  Merhaba, tesisat temizliğini duru suyla yapıyor musunuz ? cihazın servisi temizliği duru suyla yaptırmamızı istiyor. Eğer yapıyorsanız irtibata geçtiğimizde ne zaman gelebilirsiniz. ? Teşekkürler.

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 25 Eylül 2019

  Evet duru su ile de temizlik yapabiliyoruz. Müşterinin isteğine bağlı. Aradağınız gün den itibaren en az iki gün içerisinde geliyoruz.

 • Commenter ergin tunç 15 Ocak 2019

  petek temizleme fiyatınız ne kadar? batıkent.

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 15 Ocak 2019

  Değerli müşterimiz, petek temizleme fiyatları telefon ile verilmektedir. Ankara Petek Temizleme http://www.sutesisatcisiankara.com/petek-temizleme/petek-temizleme-ankara

 • Commenter Oktay Tazegül 21 Ekim 2018

  Merhabalar petek temizliği için kullandığınız kimyasallar kombiye zarar verir mi?

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 21 Ekim 2018

  Değerli müşterimiz, kullanmış olduğumuz kimyasal kesinlikle zararsızdır. Fabrika ambalajında bir litrelik paketlerde evinize getirilerek sizin yanınız da etiketi açılıp tamamı kullanılmaktadır.