Servis Bölgeleri

PETEK TEMİZLEME ETİMESGUTEtimesgut Makine ile Petek Temizleme

Kış gelmeden kışa en iyi şekilde hazırlanmalısınız. Ankara gibi soğuk geçen kış şartlarına sahip bir bölgede oturuyorsanız, bütün önlemlerinizi almalısınız. Etimesgut petek temizleme servisi olarak kalorifer tesisatınızı, peteklerinizi güncel yöntemlerle temizlemekteyiz. Kombi ile ısınmanın rahatlığını yaşamak için, kombi bakımı yanında petek temizliği yaptırmayı da ihmal etmemelisiniz. Kalorifer tesisatı içinde dolanan suyun etkisiyle zamanla peteklerde ve tesisatta kireç tabakaları oluşmaya başlar. Kireç tabakaları kalınlaştıkça petekler ısıyı iletemez hale gelir. Bu sorun peteklerin altı ısınmıyor gibi ısınmayan petek sorunu yaşanmasına neden olur.

Kireçlenme, pas gibi etkiler peteklerle birlikte kalorifer tesisatının diğer alanlarını da etkiler. Kombinin ısıtma kazanında ısınan su, su devir daimi yapan pompa yardımıyla tesisattaki peteklere eşit şekilde dağıtılır. Ancak kireçlenme meydana gelmeye başladıkça sıcak suyun dağılımı eşit şekilde yapılamaz. Çünkü pompanın içi, pervanesi, tesisat boruları, vanalar ve petekler kireçlenmenin etkisi altında kalır. Bu durum tesisatın tıkanması ile de sonuçlanabilir. Kaloriferi kullananlar bu sorunu peteklerin ısınmamasıyla farkına varabilir. Ancak zamanında petek temizleme yapılırsa böyle beklenmedik sorunlarla karşılaşmazsınız.Etimesgut Kimyasallı Petek Temizleme

Petek temizleme işlemi için firmamız kimyasalla hizmet vermektedir. Etimesgut kimyasallı petek temizleme firmamız bunun için özel üretilen bir kimyasal kullanır. Peteklerin içinde, tesisatta biriken kireç por çöz gibi kimyasallarla temizlenmez. Çünkü bunların peteklere ve tesisata zarar verme etkisi vardır. Firmamızın kullandığı petek temizleme kimyasalı hem temizlik sırasında, hem de sonrasında kalorifer tesisatına ve peteklere zarar vermez. Bu nedenle kimyasalla petek temizleme hizmetini doğru yerden almalısınız. Firmamız bu konuda oldukça titizdir. Müşteri memnuniyetini önemser ve kullanacağımız temizlik kimyasalını özenle seçeriz.

Petek Temizliğinin Faydaları

Petek temizleme kimyasalı tesisatın içinde dolaştırılarak petekler başta olmak üzere, tesisatın her yerinde biriken kireç tabakaları temizlenir. Kireçlenme ve pas petekleri en fazla etkileyen problemlerdir. Kireç tabakası kalınlaştıkça kombinin ısıttığı suyun dolaşımı engellenir. Peteklerde ısıyı iletemez hale gelir. Isınmayan petek sorunu evinizin de ısınmasına engel olur. Doğalgaz giderleriniz artar, ancak ısınamazsınız. Bu sorunu yaşamamak için her 2 yılda bir petek temizliği yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Etimesgut Makine İle Doğalgaz Temizleme

Petek temizliğinde kimyasal ile birlikte petek temizleme makinesi kullanılması gerekir. Makine ile kimyasallı petek temizliği sayesinde kalorifer tesisatınız, petekler sağlıklı bir şekilde temizlenir. Etimesgut makine ile doğalgaz temizleme hizmeti veren firmamız petek temizliğini bu şekilde yapmaktadır. Tesisatın tıkanması ya da tesisat boruları ve peteklerde biriken kireç yüzünden sıcak su sirkülasyonun randımanlı olmaması nedeniyle yaşanan ısınma sorununu büyütmeyin. Su devir daimi işini yapan pompanın sıcak suyu tüm peteklere eşit derecede göndermesi gerekir. Kireçlenme pompa arızasına sebep olabilen, ısınmayan petek sorunu yaşamınıza yol açan önemli bir problemdir. Bunu ancak petek temizleme ile aşabilirsiniz.

Petek Dış Gözenek ve Izgara Temizlik

Peteklerin iç temizliği gibi ızgara aralarının temizliği de önemlidir. Petek ızgara arasından geçen hava akışının randımanlı olması peteğin odaya sağlayacağı ısıyı da artırır. Petek gözenekleri buharlı makineler ve hava tabancaları ile temizlenir. Hem hijyenik bir hava akışı sağlar hem de ısınmayı artırır. Peteklerin gözeneklerinde ki tozun temizlenmesi havanın temiz olmasını sağlayacağı gibi duvar ve perdelerde ki islenme ve kararmayı da önlemektedir.

Petek ızgaraları petek ya da kalorifer yerinden sökülmeden duvar da asılı şekil de temizlene bilmektedir. Kalorifer ızgara toz temizliği için kombi suyu boşaltılmasına ya da kombinin kapalı kalmasına da gerek yoktur. Petek gözenekleri tazyikli buhar makinesi ile yerinde temizlenmektedir.ANKARA PETEK TEMİZLEME

Kimyasallı Petek Temizliği Etimesgut

USTAYA SOR


  • Commenter Merve özer 03 Ekim 2020

    Merhaba 8 adet normal petek 2 ADET banyo peteğini ne kadara temizliyor sunu?

  • Commenter Ankara Su Tesisatçı 03 Ekim 2020

    Merhaba Merve hanım. Petek temizliği fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için lütfen bize irtibat numaralarımız dan ulaşın.