Servis Bölgeleri

PETEK TEMİZLEME GÖLBAŞIGölbaşı Petek Temizleme


Daha önceden petek temizliği yaptırmış olanlar bunun ne kadar faydalı bir hizmet olduğunu bilir. Petekleri etkileyen kireçlenme, pas, çamurlaşma gibi etkiler temizlendiğinde daha kolay ısınmaya başlarsınız. Daha az doğalgaz sarfiyatıyla daha iyi ısınmaya başlarsınız. Hem yakıttan tasarruf eder, hem de ısınma kalitesini arttırmış olursunuz. Gölbaşı petek temizleme servisimize bu konuda her zaman danışabilir, randevunuzu alarak peteklerinizi temizletebilirsiniz. Kimyasalla petek temizleme hizmeti veren servisimiz petekleri sökmeden, evinizde kirliliğe yol açmadan size yardımcı olacaktır.Peteklerde ısınma sorunu yaşamasanız bile periyodik olarak iki yılda bir petek temizleme hizmeti alınmalıdır. Bunu yaptırmayanların peteklerin altı ısınmıyor, ısınmayan petek var diye yakınmaları olur. Bu aşamada daha fazla yakıt harcamalarına rağmen evleri ısınmaz. Peteklere dokunulduğu zaman ısınmadığı kolayca belli olur. Kireçlenme ve paslanmanın etkisinde kalan peteklerin yanı sıra kalorifer tesisatı da bundan etkilenir. Tesisatın tıkanması halinde su devir daimi yapan pompa bile zorlanır. Bu durum pompa arızasına sebep olarak gösterilebilir. Bu nedenlerle kış hazırlığınızda petek temizliğine önem vermelisiniz.Kimyasallı Petek Temizliğinin Faydaları

Petek temizliği nasıl yapılır, petek temizliği yapılırken petekler sökülür mü gibi soruları olanlar Gölbaşı kimyasallı petek temizleme servisimizle iletişime geçebilir. Petek temizliğinde farklı yöntemleri kullanan firmalar olabilir. Ancak firmamız bu konuda en sağlıklı olan yöntemi tercih etmektedir. Kimyasalla petek temizleme hizmeti vermekteyiz. Bu yöntemde her peteğe ayrı ayrı işlem yapılmaz. Banyodaki petek sistemine bağladığımız petek temizleme makinesi yardımıyla tesisatta özel bir temizleyici kimyasal madde dolaştırılır. Petek temizleme kimyasalı kalorifer tesisatı ve peteklerde biriken kireç, pas gibi etkileri söker atar. Petek vanalarını, kolektör vanalarını, pompa ve pervanesini, boruları bu etkilerden kolayca temizler.

Peteklerin Altı Isınmıyor

Peteklerin altı ısınmıyor diyen müşterilerimize tavsiyemiz kimyasalla petek temizleme hizmeti almalarıdır. Bunu ihmal ederlerse tesisatın tıkanması gibi bir sonuçla karşılaşabilirler. Pompa arızasına sebep olabilen bu etken maddi olarak ta sizlere daha fazla külfet getirir. Düzenli olarak petekleri temizletmek daha uygun maliyetli olur. Kışın konforlu bir şekilde ısınmak için kalorifer tesisatını tercih edenler belirli dönemlerde petek temizliği yaptırmalıdır.

Makine İle Doğalgaz Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

Petek temizleme sırasında kimyasalla hizmet veren Gölbaşı makine ile doğalgaz temizleme firmamız aynı zamanda petek temizleme makinesi kullanarak tesisatın ve peteklerin içinde bulunan tortuları, çamur kalıntılarını dışarıya tahliye eder. Petekler ve tesisatınız hem kireçlenme, pas etkisinden, hem de çamur gibi kalıntılardan kurtulmuş olur. Daha az doğalgaz kullanarak, daha iyi ısınmaya başlarsınız. Kalorifer tesisatınızdaki su sirkülasyonu daha kolay yapılır, pompa her peteğe eşit şekilde sıcak su göndermeye başlar. Kış boyunca ısınma sorunuyla karşılaşmamak için petek temizleme işleminin düzenli yapılması gerekir. Kombi ve pompa arızasından korunmak, kombinin hizmet süresini uzatmak içinde peteklerinizi temizletmeyi ihmal etmemelisiniz.


Petek Dış Gözenek ve Izgara Temizlik

Peteklerin iç temizliği gibi ızgara aralarının temizliği de önemlidir. Petek ızgara arasından geçen hava akışının randımanlı olması peteğin odaya sağlayacağı ısıyı da artırır. Petek gözenekleri buharlı makineler ve hava tabancaları ile temizlenir. Hem hijyenik bir hava akışı sağlar hem de ısınmayı artırır. Peteklerin gözeneklerinde ki tozun temizlenmesi havanın temiz olmasını sağlayacağı gibi duvar ve perdelerde ki islenme ve kararmayı da önlemektedir.

Petek ızgaraları petek ya da kalorifer yerinden sökülmeden duvar da asılı şekil de temizlene bilmektedir. Kalorifer ızgara toz temizliği için kombi suyu boşaltılmasına ya da kombinin kapalı kalmasına da gerek yoktur. Petek gözenekleri tazyikli buhar makinesi ile yerinde temizlenmektedir.


ANKARA PETEK TEMİZLEME

Petek Temizleme Gölbaşı

USTAYA SOR