Servis Bölgeleri

PETEK TEMİZLEME KEÇİÖRENKeçiören Petek Temizleme


Kalorifer tesisatı ile verimli bir şekilde ısınmak istiyorsanız, düzenli aralıklarla petek temizliği yaptırmalısınız.  Bu işlem hem ısınmanızı kolaylaştırır, hem de doğalgaz kullanımınızda yaklaşık % 30 oranında tasarruf etmenize de yardımcı olur. Keçiören petek temizleme servisimiz İlaçlı petek temizleme hizmeti vermektedir. Isınmayan petek sorunu yaşıyorsanız, peteklerin altı ısınmıyor ise petek temizliği yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Bu sayede kalorifer tesisatınız evinizde aradığınız ısı konforunu rahat bir şekilde sağlayacaktır.

Kombi Petek Temizliği Kaç Yılda Yapılmalıdır ?

Kalorifer tesisatı ile ısınmayı tercih ediyorsanız her iki yılda bir petek temizliği yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Zamanla peteklerde ve tesisatta meydana gelen kireçlenme ve pas etkisi sıcak suyun devir daim debisini azaltmaktadır. Bu olumsuzluk ne yazık ki kombi ile ısınanlar tarafından tıkanma aşamasına kadar anlaşılamaz. Bu etkiler yüzünden kullandıkları doğalgaz miktarında artış olur, ısınma performansı da düşer. Kullanıcılar zamanla peteklerin altı ısınmıyor, petekler soğuk gibi yakınmalara başlar. Bunlar tesisatta tıkanıklık olduğu zaman ortaya çıkmaya başlar. Bunlarla karşılaşmamak için periyodik olarak Keçiören petek temizleme firmamızdan destek alarak petek temizliği yaptırmanızı öneririz. Servisimiz hem peteklerin temizliğini yapmaktadır, hem de tesisat kaçak kontrolü, filtre temizliği, arızalı kolektör, vana tespitini yaparak, kalorifer bakım hizmeti vermektedir.

Keçiören Makineli Petek Temizleme

Kombinizi yeterince yüksek ayarda yakmanıza rağmen ısınmayan petek sorunuyla karşılaşıyorsanız, doğalgaz faturalarınız yüksek geliyorsa, Keçiören kimyasallı petek temizleme servisimizden profesyonel yardım alabilirsiniz. Kalorifer tesisatı bir düzen içinde çalışarak evinizin ısınmasını sağlar. Peteklerden gelen suyun ısınmasını kombi içindeki ısıtma eşanjörü sağlar. Yine kombi içindeki su devir daimi yapan pompa ısınan suyu peteklere dağıtır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

Petekler kalorifer tesisatında paralel şekilde giden sıcak ve soğuk su taşıyan iki boru hattında bulunur. Bu boru hattından çıkan dikey borulara monte edilir. Bunun dışında kolektör sistemi ile kombinin altından peteklere sıcak su gidiş gelişi sağlanabilir. Bu hatlarda tesisatın tıkanması ya da pas, kireçlenme gibi sorunlar yaşanırsa, su devir daimi engellenir. Bu durumda pompadan peteklere gönderilen sıcak su en kısa mesafeden geri dönecektir. Kalorifer tesisatınızda bu sorun yaşandığında peteklerin altı ısınmıyor ya da petekler hiç ısınmıyor gibi sorunlar yaşamaya başlarsınız. Bu durum aynı zamanda pompa arızasına sebep olabilir. Bu yüzden petek temizliğini ihmal etmemelisiniz.

Makine İle Doğalgaz Radyatör Temizleme

Keçiören petek temizleme servisimiz kalorifer tesisatınızda tıkanan boru hattını, petekleri, vanaları, muslukları kimyasallı petek temizleme yöntemiyle son derece kolay şekilde temizlemektedir. Kombi içindeki devir daim pompasında oluşan kireç tabakasını, peteklerde ve tesisatın diğer alanlarında oluşan pas, kireçlenme gibi olumsuzlukları konforlu bir şekilde temizleyerek sorunu gidermektedir.
Kombi ile ısınmanın rahatlığından faydalanmak isteyenler kalorifer tesisatı ve peteklerin bakımına özen göstermelidir. Periyodik olarak makine ile kimyasallı petek temizleme yapılmasını sağlamalıdır. Keçiören makine ile doğalgaz temizleme firmamız pas ve kireçlenme etkisiyle tesisatın tıkanması yüzünden ısınmayan petek sorununuzu en kolay şekilde giderecektir.

Petek Dış Gözenek ve Izgara Temizlik

Peteklerin iç temizliği gibi ızgara aralarının temizliği de önemlidir. Petek ızgara arasından geçen hava akışının randımanlı olması peteğin odaya sağlayacağı ısıyı da artırır. Petek gözenekleri buharlı makineler ve hava tabancaları ile temizlenir. Hem hijyenik bir hava akışı sağlar hem de ısınmayı artırır. Peteklerin gözeneklerinde ki tozun temizlenmesi havanın temiz olmasını sağlayacağı gibi duvar ve perdelerde ki islenme ve kararmayı da önlemektedir.

Petek ızgaraları petek ya da kalorifer yerinden sökülmeden duvar da asılı şekil de temizlene bilmektedir. Kalorifer ızgara toz temizliği için kombi suyu boşaltılmasına ya da kombinin kapalı kalmasına da gerek yoktur. Petek gözenekleri tazyikli buhar makinesi ile yerinde temizlenmektedir.


ANKARA PETEK TEMİZLEME

Servis Bölgesi :

Esertepe, Kalaba, Kuşcağız, Pınarbaşı, Etlik, İncirli, Sancaktepe, Yakacık, Hasköy, Kafkas, Karşıyaka, Ufuktepe, Yayla

Kimyasallı Petek Temizleme Keçiören

USTAYA SOR


  • Commenter Ekrem ak 15 Ekim 2022

    Esertepede oturuyorum.3+1 evim var.petek temizliği için fiyat alabilirmiyim.pazar calisiyormusunuz.

  • Commenter Ankara Su Tesisatçı 15 Ekim 2022

    Petek temizliği fiyat bilgisi için lütfen bize ulaşın. Pazar çalışıyoruz.