Servis Bölgeleri

PETEK TEMİZLEME MAMAKMamak Petek Temizleme

Petek temizliği yaptırmak için ısınma sorunu yaşamayı beklemelisiniz. Periyodik aralıklarla peteklerinizi temizletirseniz, kış ortasında ısınmayan petek sorunuyla karşılaşmazsınız. Mamak petek temizleme servisi olarak müşterilerimize bu konuda profesyonel hizmet sunmaktayız.


Kimyasallı petek temizleme yöntemini kullanarak peteklerinizi temizlemekteyiz. Evinizde kirliliğe yol açmadan sadece banyo peteğine bağlanan petek temizleme makinesi yardımıyla diğer bütün petekleri temizliyoruz. Bir yandan tesisata verilen petek temizleme kimyasalı içerdeki pas ve kireçlenme etkilerini çözerken, diğer yandanpetek temizleme makinesi ile peteklerde biriken atıkları tahliye eder. Petek temizliğini bu yöntemle yapan Mamak petek temizleme servisimizden randevu alarak, kışa en iyi şekilde hazırlanmanızı öneririz.Kimyasallı Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

Kombi içinde bulunan ve su devir daimi yapan pompa tesisatın içinde oluşan pas, kireçlenme gibi etkilerden dolayı zamanla işlevini tam olarak yerine getiremez. Sıcak suyun peteklere ulaşmasını sağlayan pompa tesisatın tıkanması nedeniyle sıcak suyu ilerideki peteklere kadar iletemez. Zamanında petek temizliği yapılmadığı takdirde hem ısınmayan petek, hem de pompa arızasına sebep olan bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Mamak kimyasallı petek temizleme firmamız bu konuda size yardımcı olacaktır. Özel petek temizleme kimyasalı ile peteklerinizi, tesisatınızı etkisi altına alan kireçlenme ve pas itinalı bir şekilde temizlenir. Bunun yanında peteklerin içinde çamurlaşmış atıklar, tortularda makine ile tesisat dışına tahliye edilir. Böylece kalorifer tesisatı ile ısınmak daha kolay hale gelir. Evinizdeki ısı kalitesi yükselir, doğalgaz sarfiyatınızda azalma olur.


Petek temizliği sırasında kullandığımız kimyasal çok özeldir. Hem kullanım sırasında, hem de sonrasında tesisatınıza ve peteklerinize zarar vermez. Gelişigüzel kimyasalların kullanımından sakınan Mamak kimyasallı petek temizleme servisimiz müşteri memnuniyetini önem verir. Makine ile kimyasallı petek temizleme hizmetimizden faydalanmanızı öneririz. Peteklerinizi kışa hazırlamanın en iyi yolu budur. Bir yandan doğalgaz giderlerinizi düşürmek, bir yandan ısınma konforunuzu arttırmak sizlerin elinde.

Makine İle Doğalgaz Temizleme

Peteklere dokunduğunuzda soğuk, ılık olduğunu fark ederseniz petek temizliği yaptırmanızın zamanı gelmiş demektir. Mamak makine ile doğalgaz temizleme servisimizle iletişime geçerek peteklerin altı ısınmıyor veısınmayan petek sorununuzu belirterek peteklerinizin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Tesisatınızın içinde peteklerde oluşan kireçlenme ve pas zamanla tesisatın tıkanması ile neticelenir. Kullanıcılar bunu peteklerin ısınmamasıyla anlamaya başlar. Aslında petekler periyodik olarak iki yılda bir temizlenmelidir. Zamanında yapılan petek temizliği beklenmedik anlarda mağdur olmanızı önler. Aynı zamanda doğalgaz faturalarınızın yükselmesini engeller. Aynı metreküp doğalgaz ile daha iyi ısınmaya başlarsınız.

Tesisatın tıkanması kombide bulunan su devir daim pompasının sıcak suyu peteklere ulaştırmasına engel olur.  Petek temizliği yapılmadığında ise bu pompa arızasına sebep oluyor. Aynı zamanda evinizde ısınma sorunları yaşanmaya başlıyor. Mamak makine ile doğalgaz temizleme firması olarak itinalı bir çalışmayla peteklerinizi temizliyor ve evinizdeki ısınma konforunu arttırıyoruz.

Petek Dış Gözenek ve Izgara Temizlik

Peteklerin iç temizliği gibi ızgara aralarının temizliği de önemlidir. Petek ızgara arasından geçen hava akışının randımanlı olması peteğin odaya sağlayacağı ısıyı da artırır. Petek gözenekleri buharlı makineler ve hava tabancaları ile temizlenir. Hem hijyenik bir hava akışı sağlar hem de ısınmayı artırır. Peteklerin gözeneklerinde ki tozun temizlenmesi havanın temiz olmasını sağlayacağı gibi duvar ve perdelerde ki islenme ve kararmayı da önlemektedir.

Petek ızgaraları petek ya da kalorifer yerinden sökülmeden duvar da asılı şekil de temizlene bilmektedir. Kalorifer ızgara toz temizliği için kombi suyu boşaltılmasına ya da kombinin kapalı kalmasına da gerek yoktur. Petek gözenekleri tazyikli buhar makinesi ile yerinde temizlenmektedir.

 

Petek Temizleme Mamak

USTAYA SOR


  • Commenter Tuğra tmbl 26 Ekim 2022

    Merhabalar, 5 ev peteği için fiyat bilgisi alabilirmiyim ve 2-3 yıldır temizlenmiyor

  • Commenter Ankara Su Tesisatçı 26 Ekim 2022

    Merhaba gerekli bilgi doğrultusunda petek temizleme fiyatlarını almak için ekibimizle irtibata geçiniz.