Servis Bölgeleri

PETEK TEMİZLEME PURSAKLARPursaklar Petek Temizleme

Kalorifer, kombi ile ısınmak son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır. Bu ısınma yönteminden tam randımanlı şekilde yararlanmak isterseniz, tesisatınıza iyi bakmalısınız. Kombi bakımı yanında periyodik olarak petek temizliği yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Kalorifer tesisatınızın ilk 6 yılında 3 yılda bir peteklerinizi temizletmelisiniz. Daha sonraki yıllarda 2 yılda bir petek temizliği yapılmalıdır. Pursaklar petek temizleme servisimize bu konuda danışabilir, aklınıza takılan her şeyi öğrenebilirsiniz.


Tesisatınızı etkisi altına alan kireçlenme ve pas zamanla sıcak su devir daim debisinin azalmasına neden olur. Bu etki yüzünden tesisatta sıcak suyun dolaşımı sekteye uğrar. Özellikle kombiden uzak kalan peteklerde ısınma sorunu yaşanmaya başlar. Tıkanıklık yüzünden sıcak su kombiden uzakta kalan peteklere kadar ulaşamaz. Bu hem pompa arızasına sebep olur, hem de tesisatınızda ısınmayan petek problemine yol açar. Bu sorunu olan müşterilerimizden genellikle peteklerin altı ısınmıyor diye şikayet alırız. Peteklerin içinde biriken atıklar çamurlaşarak peteklerin diplerinde birikmeye başlar. Makine ile kimyasallı petek temizliği yapan servisimiz hem pas, kireçlenme etkilerini giderir, hem de peteklerde biriken bu atıkları makine ile tahliye eder.


Kimyasallı Petek Temizleme

Pas ve kireçlenme etkisiyle zamanla tıkanan peteklerin kimyasallı petek temizleme yöntemiyle temizlenmesi en sağlıklı olanıdır. Petek temizliği sırasında kullandığımız bu kimyasal peteklere ve kalorifer tesisatına herhangi bir zarar vermemektedir. Kullanım sonrasında da kimyasalın herhangi bir zararı yoktur. Pursaklar kimyasallı petek temizleme servisimiz petek temizliğinde özel bir kimyasal kullanarak hizmet vermektedir. Kimyasalla peteklerde ve tesisattaki pas, kireçlenme gibi etkileri gidererek, petek temizleme makinesi ile çözünen atıkları dışarıya tahliye etmekteyiz. Tesisatınız yeni kurulduğu gibi temizlenmektedir.


Makine İle Doğalgaz Radyatör Temizleme

Sadece kimyasallı petek temizleme işleminin yapılması kalorifer tesisatının, peteklerin temizlenmesini sağlamaz. Tesisatta tıkanıklığa yol açan pas ve kireçlenme etkisi kimyasalla giderilebilir. Ancak petek içlerinde biriken çamurlaşmış atıklar kimyasalla temizlenemez. Bunlar zamanla peteklerde yine ısınma sorunu yaşamanıza neden olabilir. Pursaklar makine ile doğalgaz temizleme servisimiz tam petek temizliği hizmet vermektedir. Tesisatın tıkanması ile sonuçlanan pas ve kireçlenme sorununu kimyasallı petek temizleme yöntemiyle giderir, petek temizleme makinesi ile tesisatın içinde, peteklerin dibinde biriken atıkları tesisat dışına tahliye eder.
Petek temizleme kimyasalı tesisatta oluşan yoğun kireç tabakasını çözerek, ısı kalitesinde yükselmeyi sağlar. Dolayısıyla aynı oranda doğalgaz kullanımıyla tesisatta daha fazla su ısıtılabilir. Kimyasal su devir daim pompasının içindeki ve pervanesindeki kireçlenmeyi de çözer. Bu pompanın daha iyi çalışmasını, daha güçlü pompalama yapmasını sağlayarak uzak noktalardaki peteklere de sıcak suyun ulaşmasını sağlar. Peteklerin hepsine eşit oranda sıcak su ulaşır. Üstelik pompa arızasına sebep olabilecek kireçlenme etkisi de tamamen giderilir. Peteklerin altı ısınmıyor, ısınmayan petek gibi sorunlarınıza da son verir.

Petek Dış Gözenek ve Izgara Temizlik

Peteklerin iç temizliği gibi ızgara aralarının temizliği de önemlidir. Petek ızgara arasından geçen hava akışının randımanlı olması peteğin odaya sağlayacağı ısıyı da artırır. Petek gözenekleri buharlı makineler ve hava tabancaları ile temizlenir. Hem hijyenik bir hava akışı sağlar hem de ısınmayı artırır. Peteklerin gözeneklerinde ki tozun temizlenmesi havanın temiz olmasını sağlayacağı gibi duvar ve perdelerde ki islenme ve kararmayı da önlemektedir.

Petek ızgaraları petek ya da kalorifer yerinden sökülmeden duvar da asılı şekil de temizlene bilmektedir. Kalorifer ızgara toz temizliği için kombi suyu boşaltılmasına ya da kombinin kapalı kalmasına da gerek yoktur. Petek gözenekleri tazyikli buhar makinesi ile yerinde temizlenmektedir.

ANKARA PETEK TEMİZLEME

Petek Temizliği Pursaklar

USTAYA SOR