Servis Bölgeleri

PETEK TEMİZLEME SİNCANSincan Kimyasallı Petek Temizleme

Gerek bireysel, gerekse merkezi sistem kalorifer ile ısınan binalarda petek temizleme işlemi periyodik olarak yapılmalıdır. Peteklerle birlikte kalorifer tesisatını da etkileyen kireçlenme, pas ve çamur kalıntıları düzenli olarak temizlenmediği zaman tesisatın tıkanması gibi ciddi bir sorun yaşanabilir. Bu konuda Sincan petek temizleme servisimizden 7/24 profesyonel hizmet alabilirsiniz. Kimyasalla petek temizleme yöntemiyle peteklerinizi evinizi kirletmeden temizliyoruz.Banyo petek sistemine bağladığımız petek temizleme makinesi yardımıyla bütün odalardaki petekleri temizliyoruz. Aynı zamanda kireçlenmeden etkilenen tesisat borularını, kolektör ve petek vanalarını, su devir daim pompasını da temizliyoruz. Temizleme kimyasalı sayesinde tesisat ve petekler pas ve kireçlenme etkisinden kurtuluyor. Makine sayesinde de peteklerde birikmiş olan tortular ve çamur kalıntıları da tesisat dışına tahliye ediliyor.
Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

Tesisatın tıkanması halinde su devir daimi daha düşük seviyede olacağı için peteklerin hepsine eşit oranda sıcak su gitmez. Kireçlenme etkisiyle de pompanın göndereceği sıcak su debisi düşük olur. Kombi ile ısınmadan suyu kombinin içindeki ısıtma kazanı ısıtır. Bunu peteklere gönderen ise su devir daim pompasıdır. Fakat kireçlenme yüzünden pompa bu işlevini tam olarak yerine getiremez. Bu etken aynı zamanda pompa arızasına sebep olabilir. Düzenli yapılan İlaçlı petek temizliği bu sorunların aşılmasına yardımcı olur. Bununla da kalmaz aylık doğalgaz faturalarının düşmesini sağlar. Çünkü petek temizleme doğalgaz tüketiminde % 30 oranında tasarruf etmenize yardımcı olur.

Kimyasallı Petek Temizliği Faydaları 

Petekleriniz ısınmıyorsa, dokunduğunuzda ılık olduğunu görüyorsanız, peteklerin altı ısınmıyor ise, ısınmayan petek nedeniyle evinizde ısınma sorunu yaşıyorsanız mutlaka petek temizleme hizmeti almalısınız. Sincan kimyasallı petek temizleme firması olarak özel üretilmiş petek temizleme kimyasalı kullanmaktayız. Bu yöntemle peteklerinizi etkileyen pas ve kireç kalıntılarınız temizliyoruz. Petek temizliğinde kullandığımız kimyasal sadece bu işlem için üretilmiştir. Firmamız bu kimyasalın seçiminde oldukça titiz davranmaktadır. Peteklerinize ve kalorifer tesisatınıza herhangi bir zararı olmaz. Gerek kullanım sırasında, gerekse kullanım sonrasında tesisata zarar vermez. Bu nedenle firmamız müşterilerimize kimyasalla petek temizleme hizmeti vermektedir.

Sincan Makine İle Doğalgaz Radyatör Temizleme

Petek temizliğinde sadece temizleme kimyasalının kullanılması yeterli değildir. Petek temizleme kimyasalı petekleri ve kalorifer tesisatını etkileyen kireçlenme ve pas tabakalarının çözdürülmesini sağlar. Ancak peteklerin içinde, tesisat borularında kalan tortuların, çamur kalıntılarının da temizlenmesi gerekir. Bunların tesisat dışına tahliye edilmesi için petek temizleme makinesi de kullanılmalıdır. Sincan makine ile doğalgaz temizleme firması olarak petek temizliğini makine ve kimyasal ile yapıyoruz.
Doğalgaz ile ısınma herkes için konforlu bir ısınma yöntemidir. Ancak zamanında petek temizleme işlemi yapılmazsa, ısınmayan petek nedeniyle sorun yaşanır. Hem daha fazla doğalgaz parası ödemek zorunda kalır, hem de evinizi ısıtamazsınız. Her iki yılda bir kimyasalla petek temizleme yaptırılması, evinizde yüksek ısı verimi alınmasını sağlar.

Petek Dış Gözenek ve Izgara Temizlik

Peteklerin iç temizliği gibi ızgara aralarının temizliği de önemlidir. Petek ızgara arasından geçen hava akışının randımanlı olması peteğin odaya sağlayacağı ısıyı da artırır. Petek gözenekleri buharlı makineler ve hava tabancaları ile temizlenir. Hem hijyenik bir hava akışı sağlar hem de ısınmayı artırır. Peteklerin gözeneklerinde ki tozun temizlenmesi havanın temiz olmasını sağlayacağı gibi duvar ve perdelerde ki islenme ve kararmayı da önlemektedir.

Petek ızgaraları petek ya da kalorifer yerinden sökülmeden duvar da asılı şekil de temizlene bilmektedir. Kalorifer ızgara toz temizliği için kombi suyu boşaltılmasına ya da kombinin kapalı kalmasına da gerek yoktur. Petek gözenekleri tazyikli buhar makinesi ile yerinde temizlenmektedir.

ANKARA PETEK TEMİZLEME

Kimyasallı Petek Temizleme Sincan

USTAYA SOR


  • Commenter Osman Yılmaz 16 Ocak 2024

    Yapracık ta Site merkezi sistem ile isinmaktadir. 2+1 Daire de üç adet Petek bir adet havlupan bulunmaktadır. İlaçlı Petek temizliği yapılması yararlı olur mu? Temizlik ücreti kaç lira.

  • Commenter Osman Yılmaz 16 Ocak 2024

    Yapracık ta Site merkezi sistem ile isinmaktadir. 2+1 Daire de üç adet Petek bir adet havlupan bulunmaktadır. İlaçlı Petek temizliği yapılması yararlı olur mu? Temizlik ücreti kaç lira.