Servis Bölgeleri

PETEK TEMİZLEME ÜMİTKÖYÜmitköy  Petek Temizleme


Kombinizi yeterince yüksek ısıda yakmanıza rağmen peteklere dokunduğunuzda ısınmadığını görüyorsanız, petek temizleme ihtiyacınız olabilir. Özellikle peteklerin altı ısınmıyor ise peteklerin dibinde biriken çamur tortuları var demektir. Petekler kombi ısısına göre ılık ya da soğuk kalıyorsa, kalorifer tesisatı ve petekler kireçlenme ve pas etkisinde kalmış demektir. Ümitköy petek temizleme hizmeti veren firmamızdan kimyasalla petek temizleme hizmeti alabilirsiniz. Peteklerinizi düzenli olarak iki yılda bir temizletirseniz, ısınmayan petek sorunu yaşamazsınız.Kalorifer tesisatında peteklerin temizlenmesini gerektiren, tesisatın tıkanması sorununa yol açan kireçlenme, pas ve çamur birikimidir. Bunların düzenli olarak temizlenmesi ısınma sorunu yaşamanıza engel olur. Kirlenmiş petekler nedeniyle her ay ödediğiniz doğalgaz faturaları kabarır. Buna rağmen eviniz istediğiniz gibi ısınmaz. Bir anlamda ödediğiniz para uçup gider. Ümitköy petek temizleme firmamıza danışarak petek temizliği konusunda her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.Kimyasallı Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

Kalorifer tesisatında ısınmanızı sağlayan petekler zamanla kireçlenmenin, pas ve çamur tortularının etkisi altında kalabilir. Bu yüzden peteklerinizi temizletmeyi ihmal etmemelisiniz. Ümitköy İlaçlı petek temizleme servisimiz bu hizmet sırasında özel bir kimyasal kullanmaktadır. Petek temizleme kimyasalı hem petek sistemine, hem de tesisatın diğer aksamlarına zararlı bir etki yapmaz. Firmamız bu kimyasalı özenle seçmektedir. Piyasada satılan herhangi bir kimyasalı kullanmıyoruz. İlaçlı petek temizleme sırasında kimyasal tüm tesisatın içinde dolaştırılır. Tesisattaki en ücra köşesinde bile oluşan kireç kalıntılarını söker atar. Etkisi sadece peteklerin içinde olmaz. Petek vanalarında, kolektör vanalarında, su devir daimi yapan pompada, pervanelerde, tesisat borularında birikmiş kireç tabakalarının tamamı temizlenir.

Petek Temizliğinin Faydaları

Kalorifer tesisatının ve peteklerinin kireçlenme, pas, çamur gibi etkilerden dolayı tıkanması ısınma sorununun başlamasına neden olur. Bu yüzden petek temizleme belirli aralıklarla tekrarlanmalı. Ümitköy kimyasallı petek temizleme servisimizden bu hizmeti alabilirsiniz. Üstelik evinizi kirletmeden banyo peteğinden çalışarak evdeki tüm petekleri, tesisatın diğer alanlarıyla birlikte kireçten, pastan temizleriz. Banyo peteğine bağladığımız petek temizleme makinesi ile peteklerin içindeki tortuları, çamur kalıntılarını da temizleriz. Bu işlemin belli aralıklarla tekrarlanması hem ısınma sorunu yaşamamanızı, hem de doğalgaz tasarrufu yapmanızı sağlar.

Ümitköy Makine İle Doğalgaz Temizleme

Doğalgaz ile ısınmayı tercih edenlerin en önemli sorunu ısınmadır. Kalorifer tesisatı ile eskisi gibi ısınamamak, ısınmayan petek, peteklerin altı ısınmıyor gibi sorunları herkes yaşayabilir. Bunun önüne geçmek için zamanında petek temizleme yapılması gerekir. Ümitköy makine ile doğalgaz temizleme servisine ihtiyacınız olursa, firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Peteklerinizi makine ile kimyasalla temizlemekteyiz. Tesisat tıkanması sorunu olduğunda, kalorifer tesisatının sıcak soğuk su borularında kireçlenme olduğunda, peteklere ulaşan sıcak su miktarı dengesiz olur. Hem su devir daimi yapan pompa görevini yerine getiremez, hem de bu sorun pompa arızasına sebep olabilir. Doğalgaz ile konforlu bir şekilde ısınmak isteyenler kimyasalla petek temizleme hizmeti almalıdır.

Petek Dış Gözenek ve Izgara Temizlik

Peteklerin iç temizliği gibi ızgara aralarının temizliği de önemlidir. Petek ızgara arasından geçen hava akışının randımanlı olması peteğin odaya sağlayacağı ısıyı da artırır. Petek gözenekleri buharlı makineler ve hava tabancaları ile temizlenir. Hem hijyenik bir hava akışı sağlar hem de ısınmayı artırır. Peteklerin gözeneklerinde ki tozun temizlenmesi havanın temiz olmasını sağlayacağı gibi duvar ve perdelerde ki islenme ve kararmayı da önlemektedir.

Petek ızgaraları petek ya da kalorifer yerinden sökülmeden duvar da asılı şekil de temizlene bilmektedir. Kalorifer ızgara toz temizliği için kombi suyu boşaltılmasına ya da kombinin kapalı kalmasına da gerek yoktur. Petek gözenekleri tazyikli buhar makinesi ile yerinde temizlenmektedir.ANKARA PETEK TEMİZLEME

Kimyasallı Petek Temizleme Ümitköy

USTAYA SOR