Blog

KİMYASALLI PETEK TEMİZLİĞİ ZARARLI MI ?

KİMYASALLI PETEK TEMİZLİĞİ ZARARLI MI ?

Petek Temizliği Zararlı Mı?


Petek temizliği son yıllarda hızla yaygınlaşan bir hizmettir. Kombi ile ısınmayı tercih edenler ısınma sorunları yaşadıklarında peteklerinin kirlendiğini öğrenebiliyor. Ancak petek temizliği zararlı mı diye bazı tereddütler yaşayabiliyorlar. Petek temizliği zararlı bir işlem olmayıp, daha iyi ısınmanıza yardımcı olan, doğalgaz tasarrufu yapmanızı sağlayan, kombinin ömrünü uzatan bir işlemdir. Bu nedenle petekleriniz ısınmıyorsa, evinizi ısıtmakta zorluk çekiyorsanız hiç tereddüt etmeden peteklerinizi temizletebilirsiniz.

Peteklerinizde biriken kireç ve pasın temizlenmesi için özel üretilen bir kimyasal madde kullanılmaktadır. Üreticiler peteklere zarar vermeyecek formülasyon ile ürettikleri kimyasalı petek temizliğinde kullanılmak üzere önermektedir. Bu kimyasal peteklerin paslanmasına, aşınmasına neden olmaz. Herhangi bir şekilde petekleriniz zarar görmez.Fabrika ambalajlı be paketi sizin yanınız da açılan bu kimyasallarla Gönül rahatlığı ile peteklerinizi temizletebilirsiniz. 

Petek temizleme kimyasalları artık formule edilmiş kimyasallardır. Bu sayede kombi yada sisteminide delme, aşınma gibi tahribatlara yol açmaz. Ancak asit ile yıkanan petekler zarar görebilir bu sebeple petek temizliğin de kapalı kimyasallar kullandırınız.Petek Temizliği Faydaları


Petek temizliği kireç ve pas nedeniyle kirlenmiş, çamur kalıntıları ve tortulardan etkilenmiş peteklerin temizlenmesini sağlayan bir hizmettir. Makine ile petek temizliği yapıldığı için banyodan tek noktadan temizlik yapılmaktadır. Petekler yerinden sökülmeden en uzak mesafedeki petek bile temizlenmektedir.
PETEK TEMİZLİĞİ KOMBİ FİLTRE TEMİZLİĞİ
Peteklerini belirli aralıklarla temizleten kişiler daha konforlu ısınıyor, beklenmedik şekilde ısı kaybından etkilenmiyor. Kirli petekler nedeniyle daha fazla yakıt tüketimi olduğu bilinen bir gerçektir. Petek temizleme sonrasında aylık yakıt giderleriniz düşüyor ve daha az yakıtla daha iyi ısınmaya başlıyorsunuz.

Petek temizliği faydaları bunlarla bitmiyor. Kombiniz tesisattaki suyu ısıtırken zorlanmadığı için daha uzun yıllar size hizmet ediyor. Kış ortasında kombi arızaları ile uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Peteklerinizi makine ile özel petek temizleme kimyasalı ile temizleyen firmalardan hizmet aldığınız sürece bu hizmetin tüm faydalarından yararlanabilirsiniz.


Petek Temizleme Kimyasalı Zararlı Olur Mu?


Petek temizliği sırasında özel bir kimyasal madde kullanılmaktadır. Petek temizleme kimyasalı olarak bilinen bu kimyasal sadece petek temizleme işleminde kullanılmak üzere üretilmiştir. Bu nedenle peteklerinize herhangi bir zararı olmaz. Sadece peteklerin, tesisat boruları ve vanalarında birikmiş kireci, pası temizler. Bu konuda güvenebileceğiniz bir tesisat firması ile çalışırsanız makine ile kimyasallı petek temizliği hizmeti alabilirsiniz.  Yapılan temizlik işleminden sonra peteklerinizin üstü gibi alt kısımları da verimli bir şekilde ısınır.

Petek Dış Gözenek ve Izgara Temizlik

Peteklerin iç temizliği gibi ızgara aralarının temizliği de önemlidir. Petek ızgara arasından geçen hava akışının randımanlı olması peteğin odaya sağlayacağı ısıyı da artırır. Petek gözenekleri buharlı makineler ve hava tabancaları ile temizlenir. Hem hijyenik bir hava akışı sağlar hem de ısınmayı artırır. Peteklerin gözeneklerinde ki tozun temizlenmesi havanın temiz olmasını sağlayacağı gibi duvar ve perdelerde ki islenme ve kararmayı da önlemektedir.

Petek ızgaraları petek ya da kalorifer yerinden sökülmeden duvar da asılı şekil de temizlene bilmektedir. Kalorifer ızgara toz temizliği için kombi suyu boşaltılmasına ya da kombinin kapalı kalmasına da gerek yoktur. Petek gözenekleri tazyikli buhar makinesi ile yerinde temizlenmektedir.
 
 

Petek Temizliği Nasıl Yapılıyor İzleyin

USTAYA SOR