Blog

Kimyasallı Su Kaçak Tamiri

Kimyasal İle Su Tesisat Kaçak Tamiri

Değerli müşterilerimiz, Bazı su kaçak arıza ve onarımların da kimyasal ve ilaç kullanılmaktadır. Bu kimyasallar sistem içerisinde girmiş olduğu kimyasal tepkime sayesinde tesisat üzerinde kaçak olan yerin tamirini kırmadan yapıyor. 

Biz Murat Tesisat olarak bu uygulamanın temiz su tesisat için yapılmasını uygun bulmuyoruz. Çünkü temiz su tesisatı kapalı sistem bir tesisat olmadığı için ve basınç değeri yüksek olduğu için kimyasal uzun vadede sağlıklı sonuç vermeye biliyor. Ancak müşterinin talebi doğrultusun da temiz su tesisatında kimyasal uygulaması yapılabiliyor. Tabi bütün ihtimaller müşteriye önceden bilgi veriliyor.


Kombi Tesisat Kaçağında Kimyasal Uygulaması

Kombi petek tesisat kaçakları içinde kimyasal uygulanmaktadır. Bu sistem kapalı devre ve basınç değeri olaraktan düşük olduğu için Kimyasalı Kaçak Tamiri uygulaması kombi kaçakları için uygundur.

Kombi de Kaçak Olduğunu Nasıl Anlarız?

Kombi sisteminde kaçak olduğunu Kombide su eksiltme sorunu ile anlaya bilirisiniz. Kombi sürekli su eksiltiyor, bir barın altına düşüp kombi arızaya geçiyor ise kombi petek tesisatın da su kaçağı var demektir. Bu kaçak sorununu Kimyasal ile çözümlemek mümkündür. Kombi petek tesisatında kaçak olduğunu anlamanın bir diğer yöntemi ise basınç saati yani manometrenin sürekli seviye ölçer çabuğunun basıncı düşük göstermesi ile anlayabilirsiniz.

USTAYA SOR