Blog

Kombi Su Basıncı Kaç Olmalı

Kombi Su Basıncı Kaç Olmalı

Kombi tesisatı belirli bir basınç aralığın da çalışmaktadır. Bu basınç seviyesi çok yüksek olur ise Kombi basınç valf vanasından su tahliye eder. Basınç tahliye valfi kombinin altındadır ve basınç kontrolsüz yükselip 3 barın üzerine çıktığında basınç valf vanası kendini otamatik olarak açar ve kombi altından yere su fışkırtır.

Kombi Basıncı 1 barın altına düştüğünde ise kombi F10 hatası verir. F10 hatası su basıncının düşük olşduğunu gösterir  ve kombi kendini koruma hata moduna alır. Bu sebeple kombi yeniden su basıncı takviyesi yapılıp su basıncı yükselinceye kadar çalışmaz.

Peki Kombi ideal basınç seviyesi kaçtır? Kombi ideal basınç seviyesi 1.5 bardır. Bazı çok katlı müstakil binalarda büyük hacimli kombiler kullanılmaktadır. Bu kombilerde ise 2 bar basınç seviyesi korunmalıdır.

Kombi Sürekli Su Eksiltme Yapıyor

Kombi sürekli olarak periyodik araklıklar ile su eksiltiyor ise bunun tek sebebi vardır kombi petek tesisatı su kaçağı. Kombi su kaçağı herhangi bir yerden damlayarak veyahut kabarma yaparak belirti vermeye bilir. Bu tip kaçaklar ancak kombinin su eksiltmesi ile belli olur. 

Kombi su eksiltme ve Doğalgaz tesisat su kaçağı tamir ve onarımı için mutlaka bizi arayınız. Bizi aramadan hiç bir yeri kırdırmayınız. Murat Tesisat kombi su eksiltme ve su kaçağı arıza onarımını Kırmadan teknolojik cihaz ve aletler ile kolayca yapmaktadır.

Kombi Su Eksiltme ile ilgili detaylı bilgi için bu linke tıklayınız.

Kombi Su Eksiltme ve Su Kaçağı Tamiri
USTAYA SOR