Blog

KOMBİ SU EKSİLTME VE BASINÇ DÜŞMESİ

KOMBİ SU EKSİLTME SORUNU

 
Kombi sistemi üzerinde iki farklı su tesisat sistemi bulunmaktadır. Birinci su tesisat sistemi banyo ve lavabolarda kullandığımız sıcak su çeşmeleri, diğeri ise Kalorifer petek tesisatı olarak bilinmektedir. Bizim bu yazıda ki konumuz Kalorifer petek tesisat üzerinde ki su kaçak sorunu ile ilgili.

 

KOMBİ BASINÇ DÜŞME SORUNU

 
Kombi üzerinde ki manometreler petek tesisatı içerisinde oluşan basıncı ölçmektedir. Eğer bu sistem üzerinde bir su kaçağı yani su eksiltme sorunu var ise basınç saati düşer ve Kombi F10 arıza kodu verir. Bu durumda basınç düşen kombi çalışmaz.Kombi basınç düşmesi iki sebepten olur birincisi Kombi basınç tankın da arıza olmasıdır. İkinci sebep ise kombi petek tesisatında patlak olmasıdır. Kombi tesisat üzerinde ki su kaçağı maalesef yıllar geçmesine rağmen herhangi bir yerden nem ve sızdırma yapmamaktadır. Bu sebeplerde duvarlarda bir ıslanma belirtisi de yoktur.
 

KOMBİ SU KAÇAK TAMİRİ NASIL YAPILIR?

 
Kombi su kaçak sorunu diğer tesisat sorunları gibi belirtileri olan bir kaçak değildir. Bu sebeple de Termal kamera ile ya da dinleme cihazı ile tespit etmesi son derece zor bir arızadır. Bu arızalar genel olarak kimyasal yöntemler ile uygulanmaktadır. Kaçak Kimyasalı ile kombi tesisat kaçaklarını kırmadan tamir edilebilmektedir. Bu kimyasal sisteme makine ile uygulanmaktadır ve 48 saat zaman içerisinde kaçağın büyüklüğüne göre arızayı onarabilmektedir.

Kombi tesisat kaçağı tamir kimyasalı bu uygulamanın en önemli malzemesidir ve kesinlikle uzman ekipler tarafından doğru uygulanmalıdır. Murat Tesisat tarafından Kombi kaçakları garantili olarak onarılmaktadır. Sizin de kombi tesisat üzerinde su kaçağı var ve Kombi su eksiltme sorunu yaşıyor iseniz. Kombinizin basıncı düşmesi sonucu için F10 arızası yaşıyor ve kombiniz sürekli devre dışı kalıyor ise Murat Tesisat Ankara’nın her yerinden ulaşabilirsiniz.

 
Murat Tesisat Olarak Ankara da Su Tesisat hizmeti alanlarında diğer hizmetlerimizde göz atabilirsiniz. Termal Kamer ve Dinleme Cihazları ile profesyonel su kaçak tespit hizmetleri,
Kamara ve Detektör ile Kanalizasyon borusu görüntüleme, Kayıp Rögar kapağı yer tespiti, Tıkanan pimaş boruların tıkanma sebebini tespit,
Robot makine ile Kırmadan Tuvalet ve Mutfak Lavabo borusu tıkanıklık Açma hizmetleri vermekteyiz.
 
Her türlü su tesisat arızaların da Murat Tesisatı araya bilirisiniz. Profesyonel su tesisat işleriniz de uzman ekiplerimiz ve teknolojik cihazlarımızla sizlere en iyi hizmeti biz sunuyoruz.

Anasayfa

USTAYA SOR