Blog

KÖTÜ LOGAR KOKU TESPİTİ

EVİNİZ DE Kİ KÖTÜ KOKU VE ÇARESİ


Kullanım alanlarımız ev ve iş yerlerinde en sık rastlanan sorunlar dan birisi de PİS LOGAR KOKUSU olmuştur. Logar ve kanalizasyon hatlarından gelen pis kokunun yerini tespit ederek bulmak ise oldukça imkansızdır. 

Çünkü evimizin içerisine daılan bu pis koku malzesef teneffüz ettiğimiz havadan daha farklı bir renge sahip değildir. Bu sebeple bakteri ve mikrop ta içeren bu pis kokuları sevdiklerimiz ile birlikte teneffüz etmekteyiz. 

Pis Kokular Banyo, Tuvalet ve Mutfaktan evimize dağılmaktadır. Klozet, lavabo ve banyo süzgeçlerinden dışarı yayılmaktadır.LAVABODAN GELEN PİS KOKUYU ÖNLEMEK

Lavabolar bir gider borusu ile tezgah altından pimaş borulara bağlanmaktadır. Bu borular havuz sistemli S şeklinde kullanılmalıdır. Yani logar hattından lavabo deliğinden dışarı çıkan kokuyu engellemek için lavabo altı gider borusundan S şeklinde bükülen bir kıvrımın oluşması gerekmektedir.

KLOZET GİDERLERİNDEN GELEN PİS KOKU

Klozet gideri doğrudan logar borusuna ve oradan da Aski Kanalizasyon hattına bağlıdır. Bu sebeple en pis boru hattı ve kokunun en ciddi geldiği alanlardır. Pis Koku Tespit Detektörü ile Banyonuz da oluşan pis ve kötü kokuları tespit ediyoruz. Pis koku tespit ekiplerimiz kırmadan tesisatlarınız dan gelen kötü kokuları kolayca tespit etmektedir. Ankara Pis Koku Tespit ekiplerimiz sizlere her konuda hizmet sunmaktadır.BANYO SÜZGEÇ GİDERLERİNDEN GELEN KÖTÜ KOKU

Banyo süzgeçleri logarlardan gelen kötü kokuları engellemek için su biriken havuzlu sistemlerle yapılmıştır. Yeni süzgeç sistemleri ise çekvalf sistemlidir.Bağzı süzgeç giderleri imalat hatası ve sistem arızası sebebi ile kapakları tam kapanmamakta ve bu deliklerden dışarı kötü kokular evinize yayılmaktadır. Kötü koku tespiti için ekiplerimizden teknik destek alabilirisiniz.

KÖTÜ KOKU NASIL ENGELLENİR

Logar ve kanalizasyon hatlarından geriye doğru gelen pis kokuları engellemek mümkün. Teknolojik cihazlar ve su tesisat alanında ki yenilikler sayesinde bir çok sorunun üstesinden geline bilinmektedir. Kötü koku ve logar taşkınlıkları, logarın geri teperek evi pis su basması, lağam suyunun tuvaletıinizden çıkması, yada lavabonun fokurdaması ve buna paralel olarak evin pis kokmasını engellemek için çekvalf sistemi uygulamnmaktadır. 

USTAYA SOR