Blog

SICAK SU AZ AKIYOR (ÇÖZÜMÜ)

SICAK SU AZ AKIYOR NE YAPILMALI

TESİSAT BORUSU İLE İLGİLİ SORUNLAR


Müşterilerimizden gelen en önemli şikayetlerden birisi de sıcak su az geliyor ne yapılmalı ?

Duş yapıldığı esnada genel olarak iki musluk birden açıldığında sıcak su azalmaktadır. Bu şikayetin dışında tek muslukta açılsa su az geliyor olabilir. Eğer iki çeşme birden açılıyor ise ve bu durum da su azalıyor ise muhtemelen su tesisat borularının çapı düşük kullanılmış yada pilastik borular da kaynak yapılır iken çap daralması oluşmuş olabilir. 

Demir borular da su tazziği azalma sorunu zamanla oluşan paslanma sebebi ile su borusunun tıkanmasından kaynaklı oluşmaktadır. Bu sorunun çözümü için su tesisat borularının yenilenmesi gerekmektedir. Bunun için alanın da profesyonel size yakın olan bir Su Tesisatçısı bularak yardım isteyebilirsiniz.


 

KOMBİ YADA ŞOFBEN İLE İLGİLİ SORUNLAR


Bir diğer sebep ise kombi yada şohben girişlerinde filtre tıkanmış olabilir. Filtre, giriş su borusunun üzerin de bulunmaktadır ve kombiye giren suda ki pisliği filtre etmektedir. Bu filtre pislik ile tıkanarak su basıncını düşüre bilmektedir. 

Bir diğer sorun ise kombi ya da şofben ısıtma eşanjörüdür. Plaka eşanjör diye bilinen sıcak su ısıtma eşanjörü kireç ile dolduğu zaman da tıkanıklık sebebi ile sıcak su musluklardan az akmaktadır. İki çeşme aynı anda açıldığında su tazziği düşmektedir.TESİSAT SU KAÇAĞI BASINÇ DÜŞMESİ YAPARMI ?

Tesisat üzerinde oluşan delik yada çatlaklar musluklardan gelen su basıncını engellemez. Yani tesisat arızaları su kaçak sorunları basınç düşmesine sebep olmaz. Ancak yinede tesisatınız da bir su kaçağı olduğunu düşünüyor iseniz Cihazla Su Kaçak Tespiti   yaptırmayı ihmal etmeyin. Tesisat üzerinde oluşan su sızıntısı evinizin duvarlarında, boyasında, parkeler de kabarma ve şişmeye sebebp olabilir ve erken önlem alınmaz ise çok daha fazla masrafa sebebp olabilir.


 

USTAYA SOR


 • Commenter göksel tozmaz 13 Kasım 2023

  soguksu tazikli sıcaksu cok az akıyor

 • Commenter Şevket şirin 30 Ekim 2023

  Soğuk su her yerde tazzikli akıyor sıcak su banyoda mutfakta az akıyor sebabi ne olabilir kolay gelsin

 • Commenter Şevket şirin 30 Ekim 2023

  Soğuk su her yerde tazzikli akıyor sıcak su banyoda mutfakta az akıyor sebabi ne olabilir kolay gelsin

 • Commenter Ankara Su Tesisatçı 30 Ekim 2023

  eşanjör tıkalı yada süzgeç tıkalı olabilir