Blog

YANGIN HİDRANT CİHAZLA SU KAÇAK TESPİTİ

YANGIN HİDRANT HATTI CİHAZLA SU KAÇAK TESPİTİ


Büyük Fabrika ve iş terlerin de özellikle bahçe ve çevre alanların da yangın söndürme sistemine bağlı olan YANGIN HİDRANT HATTI SU KAÇAK TESPİTİ için özel donanımlı ve yüksek firekanslı dış alan dinleme ve tespit cihazları kullanmaktayız. Bu cihazlar vasıtası ile bu zamana kadar bir çok kamu kurum ve kuruluşları da dahil iş yerlerinde ki Yangın hidrant hattında su kaçak arıza tespiti yapabilmekteyiz.


TÜRKİYE'NİN HER YERİNE SERVİS

 

YANGIN HİDRAT BORU HATTI SU KAÇAĞI OLDUĞU NASIL ANLAŞILIR?

Yangın hidrant hatlarının üzerin de genel olarak basın ölçe bilen manometre saatleri bulunmaktadır. Bu basınç saatleri sistemde ki su basıncını göstermektedir. Eğer sistemde herhangi bir yerde kaçak var ise manometre ibresinde düşme olduğunu göreceksiniz. Kaçak çok büyük ise bunun gözle görülür belirtileri de olabilir. Doprak alanda ıslanma ve çökme gibi yüzeysel değişiklikleri takip ediniz.
HİDRANT HATTI SU KAÇAĞI NASIL BULUNUYOR?

Yangın hidrant su kaçağı ne ile bulunur? sorusuna cevaben cihaz ismi yerine size cihaz kabiliyeti söylemk istiyorum. Hidrant hattında ki su kaçak arızaları yanlızca Yer altı dinleme cihazı ile buluna bilir. Bu cighazlar yer altından su kaçağının yüzeye gönderdiği ve kulak ile duyulması mümkün olmayan bir ses frekansını algılayarak uyarı ikazı vermektedir. Akustik dinleme cihazı geniş sahata yüzeyin üzerinden dinleme yaparak yerin metrelerce altında ki su kaçağını tespit edebilmektedir.


JOKER (YEDEK ) POMPA SÜREKLİ ÇALIŞIYOR

Yangın hidrant hattında ki bir diğer belirgin gösterge ise joker pompa denilen yedek pompanın sürekli devreye girerek çalışıyor olması da hat üzerinde ki borular da su kaçağı olabileceğine işarettir. yangın hidrat hattın da ki su kaçak sorunu su faturasının yüksek gelmesine de sebep olabilmektedir.

YANGIN HİDRAT HATTI SU KAÇAK TESPİT CİHAZI

Yangın hidrant hattına ait su kaçağı Dış Alan su kaçak tespit alanına girer ve Dış Alan tespiti için özel olarak üretilen derin ve geniş alanlarda dinleme kabiliyeti olan cihazlar ile yapılır. Murat Tesisat olarak biz Yangın hidrat hattı su kaçak tespiti için alanında ki başarısı kesinlikle tartışılamayan TROTEC LD 6000 Dinleme cihazını kullanıyoruz. Bir Alman markası olan bu cihaz bu alanda ki en üst sekment cihazlardan biri ve en önemlisidir.

Büyük Fabrika ve iş terlerin de özellikle bahçe ve çevre alanların da yangın söndürme sistemine bağlı olan YANGIN HİDRANT HATTI SU KAÇAK TESPİTİ için özel donanımlı ve yüksek firekanslı dış alan dilnleme ve tespit cihazları kullanmaktayız. Bu cihazlar vasıtası ile bu zamana kadar bir çok komu kurum ve kuruluşları da dahil iş yerlerinde ki Yangın hidrant hattında su kaçak arıza tespiti yapabilmekteyiz.

Yer Altı Su Kaçak Tespiti

Yer altı su kaçak tespiti  toprak ve asfalt altında kalan su tesisat hatlarında ki su kaçak tespitlerine denmektedir. Yer altında su kaçak tespiti için özel yüzey tarama ve alan tespit dedektörleri kullanılır. Son derece hassas olan bu cihazlar yer altında ki su kaça sesini tespit eder ve kullanıcısına kaçağın yerini adeta tarif eder.

Yer altı su kaçak tespiti,Yangın hidrant hattı, Köy ve İlçe belediyelerine ait Ana Şebeke borularından kaynaklı su arıza tespitleridir. Bu tip tespitler profesyomel bir ekip ve tam donanımlı cihaz ve alet envanteri gerektirir. Murat Tesisat olarak servis araçlarımız da Yer Altı Su Kaçak Tespitlerinde en profesyonel cihaz ve aletleri kullanmaktayız. Yer altından haberler almak isterseniz Murat Tesiatı Youtube kanılımızdan da takip edebilirisiniz.

Önemli Bilgi: Yangın hidrant su kaçağında teknolojik anlam da gelişmiş tespit cihazları kullanılmaktadır. Hidrant su kaçağında, hidrant hattının derinde olması, hidrant sisteminin geniş bir araziye yayılması, hidrant hattında ki su basıncının düşük ve kaçağın küçük olması, su kaçağı tespitini zorlaştıran etkenlerdir ve bu sebeple de su kaçak tespit süresi de uzamaktadır.

Yangın hidrant hattı su kaçak tespiti

Dış Alan Su Kaçak Tespiti

Dış Alana Su Kaçak Tespiti asfalt ve toprak altından giden su tesisat borularında ki su kaçak tespitlerine denmektedir. Dış Alan su kaçak tespiti için özel yüzey tarama ve alan tespit dedektörleri kullanılır. Son derece hassas olan bu cihazlar Dış Alanda ki su kaça sesini tespit eder ve kullanıcısına kaçağın yerini adeta tarif eder. Dış Alanda su kaçak tespiti, Köy ve İlçe belediyelerine ait Ana Şebeke borularından ve Yangın hidrant hattından kaynaklı su arıza tespitleridir.

Bu tip tespitler profesyomel bir ekip ve tam donanımlı cihaz ve alet envanteri gerektirir. Murat Tesisat olarak servis araçlarımız da Dış Alan Su Kaçak Tespitlerinde en profesyonel cihaz ve aletleri kullanmaktayız. Yer altından haberler almak isterseniz Murat Tesiatı Youtube kanılımızdan da takip edebilirisiniz.

Yangın Hidrant Boru Hattı Neden Su Kaçırır?


Hidrant hattı üzerinde kaçak su arızasına sebebp olan bazı sorunlar yaşanmaktadır. Hidrant hattı içerisinde oluşan basınç borularda genleşme yapmakta ve bu basınç boru üzerinde ki en zayıf hatadan dışarıya su akıntısı yapmaktadır. Bu su sızıntısı ise yangın hidrant hattın da su kayıbına sebep olmaktadır. Su kaybının nasıl belirtiler verdiğini yukarıda yazdık. Peki su kaybına sebep olan bu arızalar neden oluşur?

Yangın hidrant hattında su kaçağı arızası genelde dış alan hat üzerinde bahçe yada arazide oluşur. Özellikle şantiye çalışmaları esnasında hidrant hattı borusu üzerinde ağır iş makineleri ve tonajlı nakliye araçlarının geçmesi boru üzerinde zedelenme ve yarılmaya sebep olmaktadır. Bu tip arızalar boru hattının içerisine basınçlı su verildiğinde zayıv noktasından dışarı su kaçırmaktadır. 

Bir diğer nesen ise Yangın hidrant hattı bağlantı noktalarından kaynaklanmaktadır. Flanş diye bilinen bağlantı somunlarının iyi sıkılmaması ve sisteme uygun bağlantı aparatının kullanılmaması da Yangın Hidrant boru hattında su kaçağına sebep olmaktadır.

Bir çok firma kaçağı ilk önce tahmin üzerine bulmak istesede çoğu zaman başarılı olamayarak Cihazla Hidrant Su Kaçağı Tespiti olarak bizleri çağırmaktadır. Öncesinde kazdırmış olduğu alanlar ise boşu boşuna heba edilen emek ve zaiyat olarak geride kalmaktadır. Sizin de Türkiyenin herhangi bir yerinde Yangın Hidrant Hattı ile ilgili bir su kaçağı sorununuz var ise bizi aramadan hiç bir yeri kırıp kazmayın.

Türkiye'nin Her Yerine Servis Hizmeti :


Ankara Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Kırıkkale Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Çorum Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Çankırı Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Trabzon Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Artvin Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Samsun Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Muğla Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Marmaris Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Bodrum Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, İzmir Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Kuşadası Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Adapazarı Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Düzce Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Gebze Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, İstanbul Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Bartın Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Amasya Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Zonguldak Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Konya Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Koçhisar  Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Antalya Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Mersin Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Adana Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Hatay Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Kemer Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Serik Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Aydın Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Denizli Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Eskişehir Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Afyon Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Bursa Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Balıkesir Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Çanakkale Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, İzmit Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Kıbrıs Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Köyceğiz Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Finike Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Kaş  Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Kumluca Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Kulu Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Karaman Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, Yozgat Yangın Hidrant Boru Hattı Su Kaçağı Tespiti, 

USTAYA SOR