Servis Bölgeleri

PETEK TEMİZLEME ERYAMANEryaman Petek Temizleme

Kış geldiğinde ısınma sorunları yaşamak istemiyorsanız, doğalgaz giderlerinden tasarruf etmek istiyorsanız, periyodik olarak petek temizleme hizmeti almanızı tavsiye ederiz. Petek sisteminin zamanla içerdeki suyun etkisiyle kireçlenme, pas gibi etkisine girmesi kaçınılmazdır. Bu nedenle kombinizi ne kadar yüksek ayarda yaksanız bile petekleriniz bununla orantılı şekilde ısınmaz. Evinizde ısınmayacağı için zorlu bir kış geçirebilirsiniz. Kış hazırlıklarınıza peteklerinizi temizletmeyi de eklemelisiniz.

Peteklerde ve kalorifer tesisatında kireçlenmenin etkili olmasıyla içerdeki sıcak suyun debisinde düşme meydana gelir. Kombi içinde su devir daimi yapan pompa görevini tam olarak yapamaz hale gelir. Peteklere eşit oranda sıcak su gönderemez. Bu nedenle ısınmayan petek sorunu yaşanmaya başlar. Eryaman petek temizleme servisimiz İlaçlı petek temizleme yöntemiyle sizlere yardımcı olacaktır.

Makine ile  Petek Temizliği

Petek temizliği kalorifer tesisatı ve petek sisteminde biriken kireçlenme ve pas gibi olumsuzlukları gidermek için yapılır. Bunların giderilmesi içinde özel bir petek temizleme kimyasalı kullanılır. Eryaman kimyasallı petek temizleme servisi olarak kullandığımız temizleme kimyasalını titizlikle seçiyoruz. Kimyasalın peteklere ve kalorifer tesisatına zarar vermeyecek özelliklerde olmasına dikkat ediyoruz. Hem temizlik sırasında, hem de sonrasında kimyasalın zararlı bir etkisi olmuyor.

Petekler Neden Isınmaz ?

Kireçlenme kalorifer tesisatındaki mekanizmayı bozan bir etkendir. Kireç tabakalarının kalınlaşmaya başlamasıyla ısınmayan petek sorunu gündeme gelmeye başlar. Peteklerin altı ısınmıyor diye yakınmalar olur. İçi kireç bağlayan petekler, tesisat boruları, pompa, vana ve diğer tesisat aksamları ısınmanıza engel olur. Kombi sağlıklı bir şekilde çalışsa da, tesisatın içindeki sıcak suyun sirkülasyonu engellenir. Tesisatın tıkanması halinde ortaya çıkan ısınmayan petek tesisattaki kireçlenme, pas, çamur tortusu gibi etkenlerin temizlenmesi gerektiğini gösterir. Kalorifer ile ısınanlar bunu genellikle bu aşamaya geldiğinde fark eder. Ancak tavsiyemiz zor durumda kalmamak için, düzenli olarak 2 yılda bir peteklerin temizlenmesidir.

Makine İle Doğalgaz Peteklerinin Temizliği

Peteklerin, kalorifer tesisatın temizliği sadece kimyasalla olmaz. Petek temizleme kimyasalı sadece kireçlenme ve pasın çözünmesinde etkili olur. Tesisatın ve peteklerin içinde birikmiş olan çamurlaşmanın, tortuların temizlenmesi için petek temizleme makinesi de kullanılmalıdır. Eryaman makine ile doğalgaz temizleme servisi olarak makine ile kimyasallı petek temizliği yapmaktayız. Bu yöntem peteklerinizi ve tesisatınızı ilk takıldığı gibi tertemiz yapar. Tesisatta dolaştırılan kimyasal kireçleri, pası sökerken, makinenin filtresi de tesisattaki tortuları, çamur kalıntılarını tahliye eder.
Düzenli olarak petek temizliği yapılmadığında, tesisatın tıkanması gibi ciddi bir sonuçla karşılaşabiliriz.

Bu sorun sadece ısınmayan petek sorununa değil, su devir daimi yapan pompa arızasına sebep bile neden olabilir. Bu yüzden kalorifer ile ısınmayı tercih edenler, petek temizleme hizmeti almayı ihmal etmemelidir. Eryaman makine ile doğalgaz temizleme hizmeti alabileceğiniz firmamız peteklerin temizliğinde kimyasalla birlikte petek temizleme makinesi kullanmaktadır. Bu petek temizliğine en sağlıklı yöntemdir.

Petek Dış Gözenek ve Izgara Temizlik

Peteklerin iç temizliği gibi ızgara aralarının temizliği de önemlidir. Petek ızgara arasından geçen hava akışının randımanlı olması peteğin odaya sağlayacağı ısıyı da artırır. Petek gözenekleri buharlı makineler ve hava tabancaları ile temizlenir. Hem hijyenik bir hava akışı sağlar hem de ısınmayı artırır. Peteklerin gözeneklerinde ki tozun temizlenmesi havanın temiz olmasını sağlayacağı gibi duvar ve perdelerde ki islenme ve kararmayı da önlemektedir.

Petek ızgaraları petek ya da kalorifer yerinden sökülmeden duvar da asılı şekil de temizlene bilmektedir. Kalorifer ızgara toz temizliği için kombi suyu boşaltılmasına ya da kombinin kapalı kalmasına da gerek yoktur. Petek gözenekleri tazyikli buhar makinesi ile yerinde temizlenmektedir.


ANKARA PETEK TEMİZLEME

Petek Temizleme Eryaman

USTAYA SOR


  • Commenter Ali Tosun 14 Ekim 2023

    Evimde merkezi sistem ısıtma mevcut 2. Katta oturuyorum peteklerin alt kısımları ılık üst kısımları sıcak oluyor bu normal mi yoksa sistemde bir sıkıntı mı var. Sıkıntı varsa nasıl çözeriz bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler