Blog

Ankara Su Kaçak Tespiti

Ankara Su Kaçak Tespiti


Ankara Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Su kaçak tespit ve tamiratın da Murat Tesisat Görüntülü Kamera ve Dinleme cihazları kullabnmaktadır. Kanal Görüntüleme ve pimaş arıza tespiti gibi uygulamalrda da son teknoloji ürünü Aletler ve cihazlar kullanarak müşteriye en kalteli hizmeti sunmaktadır. Dış alanlar da yer altı dinleme cihazı ve dedektörler ile yer altı su tespitlerini de kolayca yapmaktadır.


Su Kaçak Tamiri Nasıl Yapılır?

Kamera ve cihazla görüntüleme sonucu yer nokta olarak tespit edilen su kaçağı en az fayans kırılarak noktasal olarak tamir edilir. Tamir aşamasında en önemli konu az yer kırmaktır. Zaten cihazla su kaçak tespitin de ki ana temel Kırılacak alanın en az seviyeye indirilmesidir. Patlayan su borusunda yapılan tamir işlemi orjinal pprc kaynak uygulaması ile yapılmaktadır ve garantili bir hizmettir. Kesinlikle fason hizmet verilmeden müşterinin en uzun zaman süre zarfında faydalanacağı tür de tamirat işlemi hedeflenmektedir. Ankara Su Kaçak Tespiti yaptıtmak için Ankara'nın her ilçesinden Murat Tesisatı arayabilirisin.

Ankara Su Kaçak Tespiti
 

Su Kaçak Tespit Fiyatı Nasıl Belirlenir?


Su Kaçak arızasında fiyatlandırma tespit ve tamirat olmak üzere iki kısımda belirlenir. Tespit fiyatı kaçağın yapısına göre farklılık göstermektedir., Atık su ya da temiz su tesisatından kaynaklı tespitler için net bir fiyat belirlemesinde müşterimizle yaptığımız telefon görüşmesinde ki detaylar sayesinde net bir fiyat belirlenmektedir. Ankara genelinde yaygın bir su kaçak tespit ağına sahip olduğumuz için Su kaçak tespit fiyatı konusunda rakiplerimizden daha uygun fiyat vereceğimize inanıyoruz.Su Kaçak Tespitin de Kullanılan Cihazlar:

- Termal Kamera: Termal kamera ısı farkına göre yapmış olduğu görüntüleme sayesinde duvar ve fayans arkasında ki su tesisatının geçtiği noktaları ve su kaçak arızasının yerini Kırmdan tespit etmektedir. Bu tespite Görüntülü Su Kaçak Tespiti de denmektedir.

- Akustik Dinleme Cihazı: Su kaçak dinleme cihazı yüksek frekans verileri sayesin de zeminde ya da duvarda fayans ya da sıva arkasında ki su tesisatı üzerinde ki kaçağın sesini duymamızı sağlayan cihazdır. Bu cihaz su kaçak tespiti için en önemli cihazlardan biridir.

- Kanal Görüntüleme Cihazı : Kanal görüntüleme pis ve atık su boruları, kanalizasyon hattı, pimaş su borusu gibi tesisatlarda kablolu hareket eden ve itme gücü ile ilerleyen bir görüntüleme sistemidir. Bu sistem sayesinde borularda ki patlama, kırık yada conta sıyırması gibi sorunları tespit edebilmekteyiz. Yani tesisatı iç kısımdan görüntüleye bilmekteyiz.

- Yüzey Tarama Dedektörü: Dedektör, kanal görüntüleme cihazının ucunda bulunan verici ile beraber çalışır. Kanal görüntüleme kamerası ile tespit edilen arızanın yüzeyde yerinin tam olarak nereye denk geldiğini tespit eder. 

- Test Pompası : Test pompası temiz su tesisatına bağlanarak üzerinde bulunan manometre gösterge sayesinde tesisatın basıncını ölçer. Eğer basınç düşüyor ise su tesisat borusun da bir kaçak var anlamına gelir.

- Lazer ve Rontgen cihazı : Bu cihaz aslın da Termal kameranın ta kendisidir. Ancak halk dilinde bu cihazlara lazer yada rontgen cihazı denmektedir.
 
Ankara Kırmadan Su Kaçak Tespiti

Su tesisat üzerinde bulunan su kaçağını kırmadan tespit edebilmek için yukarıda bilgilerini verdiğimiz cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar bize duvar ve sıva arkasında, parke ve zemin altından giden su borularında oluşan patlakların yerini kırmadan su kaçağı tespiti işlemi ile bulmamızı sağlar.

Cihazlar görüntülü ve sese duyarlı cihazlar olduğundan en hassas ve zor kaçakları bile kolayca bulur. Sizin çıplak göz ve kulakla asla görüp duyamayacağınız su kaçağı belirtilerini kolayca tespit eder. Ancak tespit sonrası tamirat için tespit edilen fayansın kırılması icab eder.


Ankara Kameralı Su Kaçak Tespiti


Termal kamera ile görüntülü yapılan su kaçağı, temiz su tesisatının yanı sıra, Kombi tesisat kaçaklarıi ısıtma sistemi üzerinde ki su kaçaklarını ve duvardan gelen su sızıntı kaçaklarını nokta olarak tespit edilmektedir. Termal Kameralı Su kaçak tespiti en konforlu tespittir. Genel olarak sıcak su tesisat üzerinde ki kaçağı bulmaktadır. Ancak Murat tesisat olarak kullanmış olduğumuz termal kamera üst seviyede donanıma sahip bir cihaz olduğu için soğuk su tesisat kaçaklarını da kolayca tespit etmektedir.

Ankara Su Tesisatçısı


Su tesisat ustaları artık teknolojik cihazlarla çalışmak zorun da kalmışlardır. Teknolojinin getirdiği kolaylıklardan faydalanmak isteyen su tesisat ustaları Su kaçak tespiti ve tamiri için tesisat üzerinde ki her türlü bakım onarım ve yanilemelerde Teknolojil alet ve edevatlar kullanmaktadırlar. Teknolojik cihazları kullanan Su Tesisatçısı ustaları müşteri tarafında daha çok tercih edilir duruma gelimiştir. Ancak bahsedilen Su Kaçak Tespit Cihazı Fiyatları kolayca alınacak rakamlarda değildir. Bu sebeple Cihazla çalışan ve tespit işlemi yapan Su Kaçak Tespit firmalarından destek alarak çalışan su tesisat ustaları daha kolay hizmet sunarak müşterilerini memnun etmektedir. Bu sebeple diğer ustalar Kameralı Su Tesisatçısı ile ortak çalışmaktadır.

Su Kaçağı Yüksek Fatura Gelmesine Sebep olur mu?


Evet su kaçağı yüksek fatura gelmesine sebep olur ancak diğer unsurlarda faturanın yüksek gelmesine bir sebeptir. Mesela su kaçağı eğer zemin katta ise ya da su saatimnden gelen ve zeminden geçen boruda bir sorun var  ise bu gibi su kaçakları temele akacağı için fark edilmez ve su faturasının yüksek gelmesine sebep olur. Bu tip su kaçakları genel de zemin katta olur. Su faturası yükzek gelmesine bir diğer etken ise klozet iç takımıdır. İç takım arızalı ise siz fark etmeden klozet içine sürekli su sızdırır ve buda su faturasının yüksek gelmesine sebep olur. Bir de saatin arızalı olma durumu vardır. Bu gibi su saati arızasını Aski Genel Müdürlüğüne bildirerek yetkililerin kontrol etmesini sağlaya bilirsiniz.


Su Kaçağı Neden Oluşur? 

Su kaçağı çeşidine göre kaçağın sebepleri değişiklik gösteriri.

Kombi Su Kaçağı ve Su Eksiltme:  Kombi su kaçak tespiti cihazla çok mümkün olamayan bir kaçak türüdür. Genel olarak kombi tesisat boruları dağınık ve kılıflı boru olması sebebi ile Termal kamera ile ve dinleme cihazı ile yer tespiti çok mümkün değil. Ancak Kombi su eksiltme ve su kaçağı arızası için Murat Tesisat çok profesyone uygulamalar kullanarak sisleri evinizi kırmadan bu sıkıntıdan kurtarıyoruz. Kombi basınç düşmesi ve kombi su eksiltme sebebi ile arıza verme durumlarında kombi servisiniz ile görüşünüz. Eğer tesisatta bir kaçak olduğunu söyler ise doğrudan Murat Tesisatı arayınız.

Temiz Su Tesisat Kaçağı:  Temiz su tesisatı Sıcak Ve soğuk su borusu olmak üzere iki kısıma ayrılmaktadır. 
Sıcak Su Borusu: Sıcak su borusunda oluşan su kaçakları genelde kombi yada ısıtma sisteminde ki sıcaklık değerinin aşırı yüksek kullanımı sebebi ile boruda oluşan genleşme ile kaynak noktalarında bir su kaçağı sorunu oluşmaktadır. Sıcak su kaçak tespiti Kameralı Kaçak Tespit yöntemi ile bulunmaktadır.

Soğuk Su Borusu: Soğuk su tesisatında ki kaçaklar aşırı basınç ve tesisat kaynak hataları sebebi ile oluşan su kaçaklarıdır. Soğuk su tesisat kaçağı Termal kamera ile tespiti genel olarak mümkün değildir ancak Soğuk su kaçak tespitini yine Dinleme Cihazı ile Kaçak Tespiti yöntemi ile yer tespiti yapılmaktadır.

Pis Su Tesisat Kaçağı: Bu kaçak türü bulunması en zor ve meşekkatli bir kaçak türüdür. Kaçak tespit için herhangi bir garanti vermek mümkünn değildir. Kanal görüntüleme kamerası ile tespit yapılmaktadır. Uygun bir giriş noktasından pis su giderlerine kamera başlığını kablolu sistem ile göndererek pimaş içinde kırılma yada conta sorunu varmı kontrol edilir. Kırık yada çatlak olan bölge yüzeyden Tespit Dedektörü kullanularak alan taraması yapılır ve noktasal yer Kırmadan tespit edilir.

Bu kaçak tespit çalışması için Ankara Su Kaçak Tespit firması olarak Murat Tesisatı araya bilirsiniz.


Su Tesisat Kaçak Tamirini Nasıl Yapıyoruz?


Bu zamana kadar szilere su kaçak tespiti nasıl yapılırı anlattık. Bu yazımız da ise size Tespit ettiğimiz su kaçak arızasını nasıl tamir ediyoruz onu anlatacağız. 

Tespit edilen temiz su kaçağı nokta olarak hangi fayansa yada hangi alana denk geldiği işaretlenir. Kaçağın yapısına ve fayansın durumuna göre fayans kırmadan çıkarılır.  Tabi kırmadan çıkarmak çoğu zaman çok mümkün olmaz. Yada fayans matkap ile kırarak çıkarma işlemi yapılır. Kaçak tesisat borusunun fayansın neresine denk geldiği kaç adet fayansın kırılacağı konusun da çok belirleyici bir unsurdur. Su kaçak tespiti tek fayanstan yapılsada kaçağın tamir ediliebilmesi için bir iki fayans daha kırmak gereke bilir. Fayans kırılıp tesisat borusu tamamen açığa çıkarılır. Tesisat borusu plastik ise kesilerek yeni bir boru yerine birleştirme maşonları ile kaynatılır ve tesisat kullanıma hazırdır.
Ancak tesisat demir boru ise işilem daha da farklılaşır. Eğer demir boru baslı değil ve tek bir noktadan delinmiş ise Su kaçak tamir kiti ile demir boru tamir edilir. Demir boru paslı ve tamir kiti işlem yapmayacak ise demir borunun iki birleşim noktasına kadar kırım yapılır ve demir boru testere ile kesilerek yerinden çıkarılır. Demir boru yerine dış dişli plastik adaptörler ile plastik boru montajı yapılır. 

Tesisat borusunun tamirinden sonra firma olarak bizim işimiz bitmiş sayılır. Geriye kalan fayans ve duvar tamiri için fayansçı çağırmanız gerekir.
En Yakın Su Tesisat Ustasına Ulaşmak


Her nerede yaşıyor iseniz yaşayın bulunduğunuz mahalle veyahut bölgede size en yakın su tesisatçısına ulaşmak için Google Arama Motoruna aramak istediğiniz terimleri yazarak,  mesela "Ankara Su Kaçak Tespiti" gibi, irtibat ve adres bilgilerine çok rahat ulaşa bilirisiniz. Size bir örnek olarak Ankara su kaçak tespiti ile ilgili Google de yapılan bir arama listesini buraya ekliyorum.

Ankara Su Kaçak Tespit Firmaları

İlçe Su Kaçağı Tespit Servisleri :

Keçiören Su Kaçak TespitiYenimahalle Su Kaçağı TespitiPursaklar Su Kaçağı TespitiMamak Su Kaçağı TespitiÇankaya Su Kaçağı TespitiGölbaşı Su Kaçağı TespitiÇayyolu Su Kaçağı TespitiÜmitköy Su Kaçağı Tespiti, Etimesgut Su Kaçağı TespitiSincan Su Kaçağı TespitiEryaman Su Kaçağı Tespiti

USTAYA SOR