Blog

PATLAK BORU TAMİRİ ANKARA

PATLAK BORU TAMİRİ ANKARA

Patlak Boru Tamiri Nasıl Yapılır?

Su borusunun patlaması nedeniyle zor durumda kalabilirsiniz. Patlak su borusu tamiri nasıl yapılır, bu konuda teknolojik yöntemleri kullanan bir tesisatçıdan yardım almalısınız. Su borusunun tamir edilmesi için ilk yapılması gereken arızanın kaynağının bulunmasıdır. Bunu cihazla yapan tesisatçı patlak boru tamirini de kolayca yapacaktır. Patlak su borusu tamirinde cihazları olmayan bir tesisatçıdan yardım alırsanız, evde başka tadilatlar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Gereksiz yere masraf yapmış olacaksınız.


Patlak boru nedeniyle çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunlar arasında bulunan ve alt kata su damlıyor diyen komşunuzun yakınması bir anda telaş etmenize neden olabilir. Böyle bir sorunla karşılaşırsanız, cihazla su kaçak tespiti yapan bir tesisatçı çağırmanızı öneririz. Patlak boruyu eski yöntemlerle bulmaya çalışan bir tesisatçı çağırdığınızda muhtemelen önce evinizde zemini kıran bir usta nedeniyle gereksiz masraflarla karşılaşabilirsiniz.  Çünkü patlak boru tesisatınızın çeşitli alanlarında olabilir. Komşunuzun banyo tavanından su damlıyor diye sizin banyonuzdaki boru patlamış olmaz. Bu sorun kalorifer tesisatınızdan bile olabilir. Bu yüzden cihazla hizmet veren bir tesisatçınız olmalı.

Patlak Su Borusu Nasıl Bulunur?

Patlak su borusu tesisatınızdaki pimaş borularda ya da demir su borularında olabilir. Boruların bağlantı yerlerinden kaynaklanabilir. Su boruları genellikle duvar ve fayans arkalarına gizlenir. Bunu dışarıdan görmek tespit etmek olanaksız gibidir. Ancak tesisat sektöründeki gelişmeler sayesinde patlak su borusu tespiti oldukça kolay şekilde yapılmaktadır. Gelişmelere ayak uydurmuş, teknolojiden faydalanan firmamız patlayan su borusu tespitinde termal kamera ile nem ölçerler yardımıyla sizlere hizmet vermektedir. Bu yöntemlerle patlak su borusu kırmadan bulunur.

Patlak Demir Boru Tamiri Nasıl Yapılır?

Beton içinde uzun süre kalan demir borularda patlak olduğunda boruda çürüme meydana gelir. Borudaki çürük bölgeler yumuşayamaya başlar ve tamiri zorlaşır. Bu yüzden boru anahtarı kullanarak demir boruları tamir etmek yerine Sun Fix adı verilen kimyasal yapıştırıcıyla borunun patlayan bölgesi yani deliği kapatılarak tamir edilebilir. Sarı yeşil renkteki bu macunu zımpara ile temizlediğiniz patlak borunun deliğine uygulamanız borunun tamiri için yeterli olacaktır. Uygulama öncesinde macunu elinizle iyice karıştırmalısınız.

Kırmadan Patlak kalorifer Borusu Tamiri

Kalorifer tesisatındaki patlak boruları tamir etme kimyasal ilaçlar yardımıyla kolayca yapılabiliyor. Dr. Reep denilen bu kimyasal ilaç uygulanmadan önce kalorifer tesisatının içi mutlaka temizlenmelidir. Ardından kimyasal ilacı radyatöre koyarak kombi çalıştırılır. Bir süre sonra kırmadan patlak kalorifer borusu tamiri yapılmış oluyor.

Patlak Plastik Su Borusu Tamiri

Plastik su borularındaki sorun genellikle kaynak yerlerinden ayrılma şeklinde ortaya çıkar. Bu sorunu kırmadan tamir etmek söz konusu değildir. Patlak su borusu cihazla tespit edildikten sonra, üzerindeki alan kırılır ve yerinden sökülür. Patlak boru yerinde boru makası yardımıyla düz olarak kesilir. Patlayan yer plastik kaynak makinesi yardımıyla yeniden yapıştırılır. Ancak cihazla patlak boru tespiti sizleri önemli masraflardan kurtaracak bir hizmettir. Fazla yeri kırmadan patlak boru tamiri yapılır.

Pis Su Borularının Tamiri

Su tesisatındaki patlak borularda tamiri en zor olanlar pis su borularıdır. Bu tamir için evinizde fazla yer kırılmasın istiyorsanız, kamera ile boru görüntüleme işlemiyle borudaki kırık yer tespit edilmeli. Böyle kırık boruları tamir için Sun Fix denen yapıştırıcı ile bölge bir parça pvc ile kapatılabilir. Ancak bu tamiratın uzun süre etkili olmayacağını da bilmelisiniz. Bir süre sonra yeniden patlak borunun tamir edilmesi gerekecektir.


İlçe Servisleri :

KeçiörenYenimahallePursaklarMamakÇankayaGölbaşıÇayyoluÜmitköy, EtimesgutSincanEryaman

Cihazla Patlak Su Tesisat Borusu Tamiri Ankara

USTAYA SOR