Blog

TESİSATTA SU SIZINTISI BULMA ANKARA

TESİSATTA SU SIZINTISI BULMA ANKARA

Tasisat Su Sızıntısı Nasıl Bulunur?

Tesisat sektöründeki yeni gelişmeler sayesinde beton zemin altındaki su borularındaki sızıntılar daha kolay bulunuyor. Su sızıntısı nasıl bulunur, bu konuda deneyimli personelimizden bilgi alabilirsiniz. Ustalarımız cihazla su sızıntısı bulma hizmetiyle sizlere yardımcı olacaktır. Deneyimli kameralı tesisatçı usta su sızıntısı olan boruyu tespit ederken tecrübesiyle belli bir noktadan kırmaya başlayarak size yardımcı olabilir. Ancak cihazla su sızıntısı bulma yaşamınızı kolaylaştıran bir yöntemdir. Etrafı kırmaya gerek kalmadan sorununuz çözümlenmiş olur.Kırmadan su kaçak tespiti yapan şirketler

Su sızıntısı için dışarıdan gözle yapılacak işlemlerde her zaman hata payı vardır. Alt kata su sızıntısı sorunu yaşıyorsanız tesisatınızın mutlaka kontrol edilmesi gerekir. Bunun gözle bakarak bulunması olanaksızdır. Tamamen tahminlere dayanan bir işlem yapıldığında sonuç hüsran olabilir. Su sızıntısı bulma cihazı tesisattaki kaçağı tam olarak bulmaya yardımcı olur. Su kaçağını böyle cihazla tespit etmek için su sızıntısının sesinin geldiği yeri belirlemek gerekir. Tesisata uygulanan basınç yardımıyla tesisattaki kaçak hemen tespit edilebilir. Borudaki patlak yerden sızan suyun sesi cihaz sayesinde kolayca tespit edilebilir. Yani dinleme cihazıyla kırmadan su kaçak tespiti yapılabilir.

Kameralı Yöntemle Tesisatta Su Sızıntısını Bulma 

Pis su giderlerinde oluşan kaçaklar için kamera yöntemi kullanılmaktadır. Lavabo, tuvalet gibi pis su giderlerindeki kaçakların tespitinde kameralı cihaz kullanılır. Kamerayla kaçak bulma yönteminde borunun içi bilgisayar ortamında görüntülenebilir. İçinde su biriken, kırık ve çatlak olan pis su boruları bu şekilde görüntülenebilir. Temiz su borularındaki kaçak tespiti için kameralı yöntem kullanılmaz. Bu sadece pis su borularında oluşan kaçakların tespitinde kullanılır.

Cihazla Kırmadan Su Kaçak Tespiti

Pis su borularında oluşan sızıntılar alt kata su sızıntısı şeklinde de kendini gösterebilir. Bu durumda kameralı pis su kaçağı tespiti yapılması gerekir. Kamera yardımıyla atık su borularındaki sızıntı noktasal olarak tespit edilebilir. Evinizde kırmadan pis su kaçağı bulunur. Ek tadilat masraflarına girmeden pis su kaçağı tespit edilerek, atık su borusu deneyimli ustalar tarafından tamir edilir. Bu nedenle atık su borularındaki kaçaklar için kameralı tesisatçı usta çağırmalısınız.

GARANTİLİ SERVİS HİZMETİ.


İlçe Servisleri :

KeçiörenYenimahallePursaklarMamakÇankayaGölbaşıÇayyoluÜmitköy, EtimesgutSincanEryaman

Tesisatta Su Sızıntısı Bulma Ankara

USTAYA SOR