Blog

KANALİZASYONCU

KANALİZASYONCU

 

Kanalizasyon Nedir ?

 
Kanalizasyon ev ve işyerlerinde ki atık kullanım sularının pis su boruları ve logar boruları ile dışarıya atılan su tesisat siztemine kanalizasyon denir. Kanalizasyon pis suyun her hangi bir yerden dışarı çıkmasını ve sızıntı yapmasını engellemektedir.
 

KANALİZASYON ARIZALARI
 

Kanalizasyon Sızıntısı

 
Kanalizasyon boruları zamanla yıpranma, bina çökmesi, toprak kayması yada dışarıdan tesisata yapılan müdehale sebebi ile kırılması yada delinmesi sebebi ile dışarı pis su sızıntısı yaparlar. Bu sızıntılar evin duvarlarında ıslanma ve su damlamasına sebep olur. Aynı zamanda su sızıntısının olduğu alanda pis bir kokuya ve ağır rutubete de sebep olabilirler.
Kanalşzasyon sızıntısı su kaçağı Tespiti:


Kanalizasyon borularından dışarı sızan su akıntısının yerini tespit etmek normal şartlarda oldukça zor bir uygulamadır. Ancak Kanal Görüntüleme ve Tespit dedektörü ile bu su sızıntısına sebep olan arızanın yerini tespit etmek daha da kolaylaşmıştır. 
Mesela kanal borusunda fare kemirmesi sonucu oluşan su sızıntısının yerini, pis su borusunun içerisine gönderdiğimiz kablolu ve lazer görüntüleme becerisine sahip cihazımızla yerini görüntüleyerek buluyoruz. Kameranın kafasında bulunan vericin verdiği frekansın yerini yüzeyde tespit eden dedektör ile alan taraması yaparak buluyoruz ve arızanın olduğu yeri noktasal olarak kırıp tamiratını yapıyoruz.
Termal kamera ve kanal içi görüntüleme kamerası sayesinde logar su patlağı yeri teknolojik cihaz ve aletler ile tespit edilmektedir.
 

Kanalizasyon Tıkanıklığı


Kanalizasyon borusu tıkanıklığı tesisatın diğer bir sorunudur. Logar borusu dışında ki toprak çökmesi yada bina çökmesi sebebi ile pimaş borular ezilerek çap daralması oluşmaktadır. Yada eğim sebebi ile pimaş borular içerisinde pislik birikmesi, dışarıdan atılan yabancı cisimlerin boru içerisinde sıkışarak suyun önünü kesmesi sonucu tıkanıklıklar oluşmaktadır.
Pis su tesisatı içerisinde oluşan pislikleri tıkalı gider açma makinesi ile açıla bilmektedir. Özel robot makineler ile tıkanıklık açma işlemleri kırmadan yapılmaktadır. Ankara Kanalizasyon Ustası tıkalı kanal açma işlemlerinizi robot makineler ile kolayca yapmaktadır 

Kanalizasyon Görüntüleme

 
Kanalizasyon boruları içinde oluşan arızalar tıkanıklık, su sızıntısı, giderden su taşması, pis su baskını, logar taşkını gibi sorunlara sebep olmaktadır. Bu sorunun sebebi eğer lağam borusu içerisine düşürülen yabancı cisimden dolayı ise Robot makine ile temizlenerek tıkanıklık açma işlemi yapıla bilir. Ancak tıkanıklığı sebebi kanalizayon borusu üzerinde ki kronik bir arızadan dolayı ise ve sürekli tıkanıklık oluyor ise Kanalizasyon borularının içerisini Kamera ile Kanalizayon Görüntüleme işlemi yaparak arıza yeri tespit edilmektedir. 

KANALİZASYON ÇUKUR KAPAĞI BULMA


Özellikle binaların bahçe ve otoparklarında bulunan logar kapakları üzerine dökülen toprak ve beton sebebi ile yeri kayıp olmaktadır ve her hangi bir arıza zamanın da bulunamamaktadır. Kanalizasyon çukuru kapağını tespit etmek içinde özel cihazlar kullanılmaktadır. Kanalizasyon çukuru bulmak için kullanılan kamera ve dedektörler ile kırmadan dökmeden logar yerini tespit ediyoruz.
 
Kanalizasyoncu Su Tesisatçısı Ustası Servisimiz, tıkanıklık açma, logar açma, tıkalı gider açma, kanalizasyon görüntüleme, tıkalı lavabo gideri açma, tuvalet açma, wc açma, lağamcı, lavabo açıcı işlerini profesyonel olarak yapmaktadır.

KANALİZASYONCU USTASI SERVİS BÖLGELERİMİZ
 

Keçiören Tıkanıklık AçmaYenimahalle Tıkanıklık Açma, Pursaklar Tıkanıklık Açma, Batıkent Tıkanıklık Açma, Mamak Tıkanıklık AçmaÇankaya Tıkanıklık AçmaGölbaşı Tıkanıklık Açma, Çayyolu Tıkanıklık Açma, Ümitköy Tıkanıklık Açma, Bağlum Tıkanıklık Açma, Etimesgut Tıkanıklık AçmaEryaman Tıkanıklık Açma, Sincan Tıkanıklık Açma, Yenikent Tıkanıklık Açma,

 
Ankara Tıkalı Kanalizasyon Açma
Ankara Arizali Kanalizasyon Açımı
Ankara Kanalizasyon Arızası Bulma
Ankara Kanalcı Cihazla Arıza Tespit
Ankara Arıza Bulma Kanalizasyoncu
Ankara İnşaat Altyapı Kanalizasyonu
Ankara Yeraltı Kanalizasyon Yapımı
Ankara Lağım Tıkanıklığı Belirleme
Ankara Elle & Kepçe Kanal Kazıma
Ankara Tesisat Tıkanıklığı Tespiti
Ankara Kanal Tıkanıklığı Bulma
Ankara Kanalizasyoncu Firması
Ankara Logar Tıkanıklık Bulma

 

USTAYA SOR