Blog

TIKALI APARTMAN GİDERİ AÇMA ANKARA

Tıkalı Apartman Gider Borusu Açma

Robotla tıkalı Apartman Gider borusu açma işleminde deneyimli personelleri bulunan firmalarla çalışma avantajından mutlaka yararlanmalısınız. Bu alanda firmamız yılların deneyimi ile fiyat avantajı ve hizmet kalitesinden ödün vermeden müşterilerine yardımcı olmaktadır. Pimaş açma servisi ihtiyacınızda firmamızdan her zaman hizmet alabilirsiniz.


Apartman Pimaş Boru Tıkandı


Tesisatlarda dayanıklılığı nedeniyle genellikle pimaş boru kullanılır. Ancak atıklardan dolayı sıkça pimaş tıkanması sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bunun nedenleri arasında hatalı kullanımı, atık maddeler, bazı durumlarda pimaş tıkanıklığını açmak için kullanılan yöntemler olabilir.

Lavabolara, tuvalete atılan yabancı maddeler yüzünden oluşan pimaş tıkanıklığı kullanıcı hatalarından dolayı oluşur. Zamanla pimaş içinde biriken atıkların neden olduğu tıkanıklığı açmak kolaydır. Tıkanıklık açma robotu yardımıyla kısa sürede tıkanıklık açılabilir.

Yapım sırasında usta hatalarından kaynaklanan pimaş tıkanıklığı açılması daha zor olan, zaman alıcı bir işlemdir. Pimaş boruları döşeyen ustanın eğimi yeteri kadar vermemesi tıkanıklık sorunuyla karşılaşmanıza neden olur. Eğim yeterli olmadığından pimaş içinde suyun akışı engellenir. Bu yüzden pimaş boru içinde birikenler tıkanıklığa neden olur.

Yapım sırasındaki usta hataları arasında pimaş borulara ters eğim verilmesi de bulunmaktadır. Bu sorun pimaş içinden akan suyun ana gider borusuna gitmesi gerekirken bunun aksi yöne gitmesine neden olur. Bu tür yapım hataları sıkça pimaş tıkanıklığı sorunuyla karşılaşılmasının nedeni olabilir. Tıkanmış pimaş boruların açılması için robot cihaz kullanılması gerekir. Eğer yapım sırasında ustanın eğim hatası yaptığı düşünülüyorsa mutlaka kameralı görüntüleme yapılarak bunun tespit edilmesi gerekir. Pimaş tıkanıklığının nedeni tespit edilmediği takdirde beklenmedik zamanlarda tıkalı pimaş borular yüzünden sorun yaşanabilir. En doğru yaklaşım robotla tıkalı pimaş açma işleminin yapılmasıdır.Pimaş boru tıkanıklığı çeşitli sebeplerle olabilir. Bunların arasında kullanıcıların pimaş tıkanıklığını açmak için yaptığı hatalar da vardır. Tıkanan pimaş boruları açmak için kullanılan kimyasallar buna örnek verilebilir. Pimaş borular ne kadar dayanıklı olsa da içeriğini bilmediğiniz kimyasalları kullanmanız oldukça hatalıdır. Güçlü asitler içeren bu kimyasallar pimaş boruyu tıkayan atıkları parçalayabilir. Ancak pimaş boruya da zarar verebilir. Asit nedeniyle pimaş ısınır ve büzüşmeye başlar. Bu işlem sıkça yapıldığında zamanla borunun içinde suyun bile geçemediği bir durum meydana gelir. Bu yüzden ciddi tıkanıklıklarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

UYGUN FİYAT / GARANTİLİ HİZMET

Apartman Tıkanıklığı İçin Kullanılan Kimyasallar

Günlük yaşamımızda karşılaşılan pimaş tıkanıklığı için bir tesisatçı çağırmak yerine pimaş açıcı kimyasal kullanma yolunu tercih edenler olabilir. Eğer tıkanıklık pimaş borunun giriş kısmında olursa pimaş açıcı kimyasal işe yarayabilir. Kimyasal içerdiği asit nedeniyle suyla tepkimeye girdiğinden ısınarak tıkanıklık yapan cismin erimesine, parçalanmasına neden olur.

Apartman Pimaş tıkanıklığı daha derinde meydana gelirse kullandığınız pimaş açma kimyasalı tıkanıklığın açılmasında etkili olmayacaktır. Kimyasal suyla tepkimeye girmediğinde istediğiniz etkiyi gösteremez. Kimyasal derinlere inerken ilk andaki etkisi azalır. Bu yüzden yabancı cismi eritme yeteneği de olmaz. Kimyasalın üzerine dökülen su kısa bir süre tıkanıklığı açmaya etkili olabilir. Ancak kimyasal tepkime süresi boyunca ısı verdiğinden derinlere inerken pimaş boruya zarar verir. Pimaş borunun ısınmasına ve büzüşmesine yol açar. Bu işlemin üst üste yapılması pimaş borudaki zararı arttırır. Kimyasalla fazla temas eden yerlerde hasar oluşur ve erime meydana gelebilir.

Kimyasalın etkisiyle pimaş boru içinde eğrilikler, girinti ve çıkıntılar meydana gelir. Dolayısıyla suyun geçişini bile engelleyen bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu sıkça pimaş tıkanması ile uğraşmanız demektir. Bu yüzden pimaş açıcı kimyasal kullanımına çok dikkat etmelisiniz. Tıkalı pimaş robotla kolay ve ekonomik şekilde açılacak iken siz pimaş boru değişimi gibi daha maliyetli işlemler yapmak zorunda kalabilirsiniz.
Kırmadan Robotla Apartman Kanalizasyon Borusu Açma

Pimaş açma yöntemleri arasında en sağlıklı olanı robotla tıkalı Apartman pimaş borusu açma yöntemidir. Firmamız tıkanmış pimaş boruları açarken bu yöntemi kullandığı için etrafı kırmadan çalışmaktadır. Bu sayede evinizde tadilata gerek duyacağınız hasarlar ortadan kalmış oluyor. Müşterilerimiz evde tadilat yapmanın zorluğunu düşünerek kararını vermelidir. Bu yöntemle robot cihazlarının kullanılması nedeniyle maliyetleriniz de yükselmemektedir.

Tıkalı pimaş açma işleminin kırmadan yapılması için tek yol robot cihaz kullanımıdır. Robot cihaz sayesinde maliyetleriniz yükselmeden tıkanmış pimaşlar açılmaktadır. Firmamız bu alanda mağdur olan müşterilerine robotla yardımcı olur.

Pimaş borunun içine sokulan robot tıkanıklığa neden olan yabancı cismi parçalayarak kanalizasyona gönderir. Tıkanıklık yumuşak bez parçası gibi cisimler nedeniyle olursa robot cihaz bunu kendine sararak dışarıya çıkarabilir. Bu işlemlerin yapılabilmesi için firmamızın deneyimleri ve eğitimli personelleri sizlere yardımcı olacaktır. Tıkanıklığın açılmasından sonra pimaş boru işlevini rahatlıkla görebilecek hale gelir. Apartman gideri  açıldıktan sonra evinizde tadilat yapacağınız herhangi bir hasar oluşmaz.


Robotla Tıkalı Apartman Pimaş Borusu Açma Sırasında Kamera Kullanımı

Robotla pimaş açma sırasında firmamız aynı zamanda kameralı cihaz kullanmaktadır. İstanbul pimaş açma firması olarak müşterilerimize bu şekilde yardımcı olmaktayız. Tıkalı pimaş borunun kameralı görüntüleme cihazı yardımıyla görüntülenmesi kesin sonucun alınmasını sağlar. Kameralı cihazın oldukça pahalı olması nedeniyle bu yöntem her firma tarafından kullanılmamaktadır.

Pimaş borudaki tıkanıklığın tespit edilmesinde kamera kullanımı hayati önem taşımaktadır. Sadece robotla tıkalı pimaş borusu açma işleminin yapılması halinde işlem başarısız olabilir. Çünkü pimaş içindeki tıkanıklık tespit edilmeden robot cihazla işlem yapılması oldukça zordur. Pimaş borudaki tıkanıklığın sebebi yapısal sorunlardan olabilir. Aynı şekilde pimaş içine kaçırılan yabancı cisimler nedeniyle tıkanma da olabilir. Bunun tespit edilmesi için kameralı görüntüleme cihazının kullanılması şarttır. Ayrıca pimaş borunun neresi tıkalı, pimaş neden tıkandı gibi sorunlara açıklık getirilmesi sadece kamera kullanımı ile sağlanabilir.

Tıkalı pimaş açma işleminin öncesinde ve sonrasında kameralı görüntüleme cihazı kullanılmaktadır. Tıkanıklık açma öncesinde kamaralı cihaz tıkanıklığın nedenini, yerini belirlemek için kullanılır. Bu tespit sonrasında robot cihazın ucuna uygun bir aparat takılarak yabancı cisim yerinden çıkarılır. Robotla tıkalı pimaş borusu açma işleminden sonra kameralı görüntüleme cihazının kullanılmasının amacı ise pimaş içinde herhangi bir yapısal sorununun olup olmadığını belirlemek içindir.Pimaş borulardaki yapısal sorunlar arasında çeşitli etkenler olabilir. Bunların arasında pimaş borularında ek yerlerinde yer alan conta en fazla sorun çıkarandır. Contanın yerinden kayma yapması ya da tıkanan pimaş borular için kullanılan kimyasallar yüzünden contanın zarar görmesi yüzünden pimaş borularında sızıntı oluşabilir.

Pimaş borulardaki tıkanıklık yüzünden kullandığımız kimyasal açıcılar da borulara zarar verebilir. Isı nedeniyle borularda büzülme meydana gelebilir. Bazı pimaşlarda bu yüzünden delinme bile olabilir. Ayrıca pimaş borularda oluşan kırıklar ve çatlaklar da sızıntıların en önemli sebebi olabilir.

Pimaş borusu döşenmesi sırasında usta hatalarından kaynaklanan sorunlar da kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edilebilir. Pimaşlarda yetersiz eğim ya da ters eğim sorunu tıkanıklıkların en sık rastlanan nedenidir. Firmamız Robotla Tıkalı Apartman Pimaş Borusu Açma işlemi yapmış olsa bile yapısal sorun giderilmediği takdirde yeniden tıkanıklıkla karşılaşabilirsiniz.

Bazı hatlarda kullanılan pimaş borularda yağlanma da olabilir. Özellikle lavaboya döktüğümüz yağlar zamanla pimaş içinin daralmasına yol açar. Bu durum pimaş tıkanıklığına neden olabilir. Kamera ile böyle bir sorun tespit edilirse tıkalı pimaş aç işleminin ardından basınçlı sıcak suyla pimaş yağlanmasının temizlenmesi gerekecektir. Firmamız bu konuda deneyimli olduğundan tıkalı pimaş borularının sorununu kökten çözümleyerek işini yapar.
ANKARA SU TESİSATÇISI


İlçe Servisleri :

Keçiöre Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Yenimahalle Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Pursaklar Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Mamak Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Çankaya Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanılık AçmaGölbaşı Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Çayyolu Mutfak Tuvalet Lavabo Tıkanıklık Açma,  Ümitköy Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Etimesgut Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Sincan Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Eryaman Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma

USTAYA SOR