Blog

BANYODA BÖCEK SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

BANYO GİDERİNDEN GELEN BÖCEK

 
Merhaba değerli müşterilerimiz.

Genel olarak ev hanımlarının en büyük şikâyetlerinden birisi de banyo süzgeç giderlerinden gelen haşere ve böcekler. Bu sorun neden kaynaklanır ve çözümü nedir.
Banyo giderilenlerinden gelen böceklerin başlıca sebebi kullanılmayan gider ya da süzgeçlerdir. Genel olarak banyolarda temizlik sonrası suyun aka bilmesi için konulan giderler çok aktif değildir. Ev hanımları banyoyu genel olarak silerek temizlerler ve bu sebeple de bu giderden hiç su akmaz. Bahsettiğim gider duş gideri değil. Duşun haricinde banyoda bulunan ikinci bir gider mevcuttur. Bizim bahsettiğimiz gider işte bu kullanılmayan ikinci gider.


GİDER GÖRÜNTÜLEME KAMERASI


 

YER SÜZGEÇİNDEN BÖCEK ÇIKIYOR


Banyoda kullanılmayan yer süzgeci genel olarak susuz kalır ve bu kuru ve nemli boruların iç kısımları böceklerin çok sevdiği bir alandır. Hem su olmadığı için süzgecin açısından bulunan havuz sisteminde su olmuyor ve buradan böcek hem hava alıyor ve hem de evin içine çıkabiliyor.
 

BÖCEKLER NASIL YOK EDİLİR?


Hem de borulardan su akmadığı için süzgeçlerin bağlı olduğu boruların içine böcekler yuva yapa biliyor. Ayrıca bu durum süzgeç ve banyoda pis koku oluşmasına da sebep oluyor. Böcekler genel olarak pis kokuyu da sever ve bu alanı larva yapacağı yer olarak tercih eder. Banyoda Böcek Sorunu işle ilgili tedbirleri aldıktan sonra yuvalanmış böceklerle mücadele için bir süre böcek ilaçlama yöntemini kullanınız.


 

ÇOCUKLARA DİKKAT EDİN


Müşterim de yaşadığım bir diğer deneyimi de size anlatmak isterim.
Böcek konusunda uzun zaman şikâyet eden ve bizimde takipçisi olduğumuz bir sorunun sonunda müşterimizin küçük oğlunun zorla yedirmek istenen yiyecekleri ağzında saklayarak tuvalete gidip peçeteye tükürerek çöp kutusuna atması sonucu burada böcek oluşumuna sebep olduğunu da deneyimledik. Bunun gibi ya da benzeri aklınıza gelmeyecek bir sorunu sizde yaşıyor olabilirsiniz.  Bu gibi bir durum sizin de başınıza gelebilir. Müşterimize bu tespitimizi söylediğimizde çok şaşırmış ve bu durumu doğrulamıştı. Çocuğu takibe aldıktan sonra böcek sorununun tamamen kesildiğini de sonradan müşterimizden öğrenmiştik.
 
Kullanılmayan süzgeçlere en az hafta da bir kere bolca su dökün ve süzgeç içerisinde su bulunmasına da dikkat edin. Hem pis koku için ham de böcek oluşumu için bu iyi bir tedbir olacaktır.


TIKALI GİDER VE KANAL AÇMA


İlçe Servisleri :

Keçiöre Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Yenimahalle Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Pursaklar Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Mamak Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Çankaya Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanılık AçmaGölbaşı Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Çayyolu Mutfak Tuvalet Lavabo Tıkanıklık Açma,  Ümitköy Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Etimesgut Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Sincan Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma,  Eryaman Mutfak Lavabo Tuvalet Tıkanıklık Açma, Ankara Su Kaçak Tespiti

USTAYA SOR


  • Commenter Kübra Yurur 30 Nisan 2023

    Merhaba usta benim banyomu ilaclatmama ragmen minik solucak gbi böcek çıkıyor bir süre sonra kanatlaniyorlar temizliyorum ilaclattik tekrar olunca gözlemledik musluk diperinden çıkıyor tüm musluk dillerinin altı yoğundu zaten gider ilaclanmisti bu durum şuan böyle napabilirim çözümü var mi

  • Commenter Ankara Su Tesisatçı 30 Nisan 2023

    Gider boruları iç kısmına haşere ilacı döke bilirsiniz.