PETEK TEMİZLEME

İLAÇLI PETEK TESİSAT TEMİZLİĞİ ANKARAİLAÇLI PETEK TESİSAT TEMİZLİĞİ Petek tesisatı, pas kireç ve çamurlaşma sebebi ile kirlenmekte ve tıkanmaktadır. Tıkalı petek tesisatında su devir daimi yeterli şekilde sağlanmadığı için peteklere ısı eşit dağılmamakta, bazı petekler çok ısınmasına rağmen bazı petekler az ısınmaktadır. Bazı peteklerin ise altı ısınmıyor olabilir. Üstü ısındığı halde altı ısınmayan petek var ise bu tıkanmadan kaynaklı olma sebebi çok büyüktür. 


İLAÇLI PETEK TEMİZLİĞİ NASIL YAPILMALI ?


Petek temizliği, her iki yılda bir yapılması gerekli bir uygulamadır. Petek temizliği Makine ve Kimyasal ilaç ile yapılır. Makine ve kimyasal olmadan yapılan temizlik tesisat içerisinde ki pisliği dışarı atmaz ve iyice tıkanmasına sebebp olr. Bazı firmalar yada şahıslar kombinin içine ilaç dökerek yarım saat çalıştıtıp daha sonra tahliye vanasından suyu boşaltmak sureti ile makine olamadan temizleme yapmaktadır. Bu son derece yanlış bir uygulamadır. Bu uygulamada hem kimyasal, hemde kimyasalın çözdüğü pislik tesisatın içerisinde kalmakta ve daha büyük bir soruna sebep olmaktadır. 


PETEKLER NASIL TEMİZLENMELİ ?


Petek temizliği makine ve ilaçlı kimyasal ile yapılmalıdır. Makine banyodan petek tesisatına bağlanır ve buradan makineye konulan ilaç ile tesisatın ve peteklerin tamamı yıkanır. Bu işlem sırasında diğer odalar da ki peteklerin hiç biri çıkarılmaz ve odalarınız da dağınıklık olmaz. Banyodan srası ile önce ön yıkama, sonra ilaçı yıkama ve sonra son durulama yapılır. son durulama peteklerin vanasını açıp kapatmak sureti ile yerinde sökmeden tek tek yıkanır. 

Makineli ve ilaçlı Petek temizliği;

* Peteklerin eşit ve daha iyi ısınmasına,
* Doğla gaz faturasından %30 varan tasarrufa,
* Kombinizin daha rahat çalışmasına,
* Devir daim pompasının aşırı kirden sıkışma sorununun çözülmesine

sebep olur. Petek temizliği zorunlu ve faydalı bir uygulamadır.
Kalorifer Petek Temizliği Ne Zaman Yapılır ?


Kalorifer petek temizliği yapılması için her hangi bir özel tarih yoktur. Havaların hızle soğuması sebebi ile peteklerde ki ısınma sorunu, altı ısınmayan peteklerin çözümü arandığı için genel olarak kalorifer petek temizliği kış girişinde yapılamktadır. Ancak aslında petek temizliği kış çıkışında kombilerin kapatılması ile yapılmalıdır. Çünkü kombi kapatıldığında petek teisatı içerisinde ki su devir daimi durarak sistem içerisinde ki pisliğin zemine çökmesi ve burada sertleşmesine sebep olmaktadır. Bu durumdapeteklerin alt kısmının ısınmamasına sebep olmaktadır.

Kalorifer petek temizliği her iki yılda bir yapılması gereken bir uygulamadır. Be şekilde hem doğal gaz tüketimin de tasarruf sağlanmakta hem de istem içerisinde ki pislik sebebi ile kombi de oluşabilecek arızalrın önüne geçilmektedir.

Hizmetlerimiz, ; Petek temizliği, makineli kalorifer temizliği, Kimyasallı petek temizliği, ilaçlı petek temizliği, doğalgaz temizliği, makineli petek temizliği, petek yıkama, ısınmayan petek sorunu, petekler ısınmıyor, doğalgaz faturası, yüksek fatura, peteklerin altı ısınmıyor, petek ters bağlantı, petek bakımı, kombi bakımı, tıkalı petek açma, petek siyash su, ilaçlı su, 

ANKARA PETEK TEMİZLİĞİ


 

İlçe Servisleri :

Keçiören Petek Temizleme , Yenimahalle Petek TemizlemePursaklar Petek TemizlemeMamak Petek TemizlemeÇankaya Petek TemizlemeGölbaşı Petek TemizlemeÇayyolu Petek TemizlemeÜmitköy Petek TemizlemeEtimesgut Petek TemizlemeSincan Petek TemizlemeEryaman Petek TemizlemeBatıkent Petek Temizliği

USTAYA SOR